Jump to content


"Creva"


boogie woogie

Recommended Posts

to sa sluÅ¡anjem je po mom miÅ¡ljenju zaista jednaÄina sa viÅ¡e nepoznatih.

Najpre, sve to zvuÄi manje viÅ¡e Dobro.

Ali, neko je Äuo x pojaÄalo na Pioneer CD-u, neko na Marantzu, neko na Hitachiju isl..a verovatno da i ti plejeri IMAJU svoje karakteristike?

Verovatno da neki plejer malo vuÄe na toplije, neki je oÅ¡triji, neki ovakav onakav itd.

I kako sad da znamo kakvo je pojaÄalo?

O zvuÄnicima da ne priÄamo.

O prostoru takođe.

Zato mislim da i uvo zna da prevari, pa sam skloniji da nekakav "kvalitet" Hi Fi opreme, namirišem po njegovim karakteristikama, kvalitetu izrade isl..

InaÄe, ako krenem da kombinujem, ko zna kako će mi npr neki NAD xxx BEE zvuÄati u jednom Hi Fi shopu gde vozi Denona, a kako u drugom gde vozi Onkyja ili neÅ¡to treće..

Link to comment
Share on other sites

E pa zato kad nesto ne mogu da cujem jer nemam gde ja hocu da vidim sta ima unutra ikako je izradjeno. A to za slusanje je veoma relativna stvar jer zvuk ne zavisi samo od pojacala, zato se i oslanjamo na te tehnicke detalje i na iskustva drugih. Za te pionire imas u vintage podforumu dosta losih komentara da su pojacala prosecna uprkos izuzetnom kvalitetu komponenti i izradi. Zato se slazem tj. lupam da nije ni toliko bitna ta unutrasnjost ali moze da pomogne bar malo.

SAmo da napomenem da se ja osvrcem na japansku komercijalnu klasu a ne na Acuphase i sl jer mi je to za sad nedostizno :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ima i joÅ¡ jedan momenat naravno,a to je odnos uloženog materijala i cena.Kada Äovek (koji i sam pravi pojaÄala) kaže da ovaj Denon s poÄetka priÄe ne bi trebalo da koÅ¡ta viÅ¡e od 150 Eu,a cena mu je duplo i viÅ¡e..onda možda nije loÅ¡e malo istražiti na tu temu..
Link to comment
Share on other sites

Bezveze izgleda.

Pri tom, ti tog marantza imaÅ¡ već dosta dugo, kako ti već nije dosadilo takvo jedno buÄ‘avo pojaÄalo? Vreme je da kreneÅ¡ dalje, kupiÅ¡ neÅ¡to Å¡to zbilja dobro zvuÄi, neÅ¡to za pravog audiofila. A tog marantza bih ti otkupio ja, Äisto da te oslobodim bede. Kolegi forumaÅ¡u dao bih i pristojnu cenu...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...