Jump to content


"Creva"


boogie woogie

Recommended Posts

ma probah ja i Google i matiÄne sajtove, ali nekako ne naiÄ‘oh na ovako velike i pregledne slike kao za Denona.

Imam jednog prijatelja, Äovek dipl. ing i to..pa kad je pogledao Denona, reÄe da je to tanka svirka, da je to "najosnovnije" moguće isl.. :D

I ja odluÄih da za ta neka entry leve pojaÄalca naÄ‘em slike da mu bacim pod oko, ali sve neke male..(evo i ovaj Marantz je mala slika, a?)

Ajde pliz ako neko zna, neka stavi link..verujem da će i drugima, (možda serviserima?) koji se razumeju u materiju da znaÄi, Äisto radi lakÅ¡eg uporeÄ‘ivanja isl..

Link to comment
Share on other sites

Za neki dan cu da cistim mog denona pa cu da ga otvorim i slikam,predlazem i drugima kad su u mogucnosti da urade sa svojom opremom. Licno mislim da je NAD bogatiji po unutrasnjosti od Denona jer sam gledao semu od 320Bee,nisam mogo da verujem da u 40W stavljaju dva konda od po 15000 uF plus jos neke od po 3-4 hiljade uF,ako nadjes dotican uredjaj kupuj odma

Link to comment
Share on other sites

To znaci da je uredjaj malo ozbiljnije konstruisan i da je bitnije sta ide unutra a ne kakav je dizajn. Veci filterski kondenzatori znace bolje filtriran napon napajanja i vece rezerve snage kod reprodukcije niskih tonova i bolju dinamiku. Evo cisto da uporedim: Pioneer u svoja pojacala spicklase kao sto je na pr 616MKII stavlja kondenzatore od 12000 ali je to pojacalo ko tenk,dok je nad-ov malisa mnogo bolje uradjen a pripada nekoj budzet klasi u nadovoj paleti proizvoda. Sad ti vidi koja je razlika u svemu tome i ko je bolji. Mislim da nije tesko zakljuciti. Nad se uvek ispalati kupiti jer se kasnije i lako proda,nadam se da cu i ja naleteti na nekog takvog

Link to comment
Share on other sites

To znaci da je uredjaj malo ozbiljnije konstruisan i da je bitnije sta ide unutra a ne kakav je dizajn. Veci filterski kondenzatori znace bolje filtriran napon napajanja i vece rezerve snage kod reprodukcije niskih tonova i bolju dinamiku. Evo cisto da uporedim: Pioneer u svoja pojacala spicklase kao sto je na pr 616MKII stavlja kondenzatore od 12000 ali je to pojacalo ko tenk,dok je nad-ov malisa mnogo bolje uradjen a pripada nekoj budzet klasi u nadovoj paleti proizvoda. Sad ti vidi koja je razlika u svemu tome i ko je bolji. Mislim da nije tesko zakljuciti. Nad se uvek ispalati kupiti jer se kasnije i lako proda,nadam se da cu i ja naleteti na nekog takvog
Link to comment
Share on other sites

E pa zato kad nesto ne mogu da cujem jer nemam gde ja hocu da vidim sta ima unutra ikako je izradjeno. A to za slusanje je veoma relativna stvar jer zvuk ne zavisi samo od pojacala, zato se i oslanjamo na te tehnicke detalje i na iskustva drugih. Za te pionire imas u vintage podforumu dosta losih komentara da su pojacala prosecna uprkos izuzetnom kvalitetu komponenti i izradi. Zato se slazem tj. lupam da nije ni toliko bitna ta unutrasnjost ali moze da pomogne bar malo.

SAmo da napomenem da se ja osvrcem na japansku komercijalnu klasu a ne na Acuphase i sl jer mi je to za sad nedostizno :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ozzy, u pravu si meÄ‘utim, kada god Äitam neki Äasopis tipa Hi-Files, uvek ima i jedan dobar deo posvećen "unutraÅ¡njosti" ureÄ‘aja, pa sve nekako raÄunam da to nije baÅ¡ nebitno.

Svakako da je ono Å¡to Äujemo jedino Å¡to se pika, ali eto, možda se na osnovu ovih elemenata može zakljuÄiti Å¡ta možemo da oÄekujemo za par godina, trajnost, kvalitet, kombinacija trt mrt..?

Osim toga, neko pomenu te neke 15000 koji kako razumeh imaju valjda funkciju da regulišu niske tonove isl..

Ima i još jedan momenat naravno,a to je odnos uloženog materijala i cena.

Kada Äovek (koji i sam pravi pojaÄala) kaže da ovaj Denon s poÄetka priÄe ne bi trebalo da koÅ¡ta viÅ¡e od 150 Eu,a cena mu je duplo i viÅ¡e..onda možda nije loÅ¡e malo istražiti na tu temu..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...