Jump to content


Hi-Files 25 u prodaji


nkrgovic

Recommended Posts

Posto nema Ljube da pokrene temu, evo ja cu.

Zbilja, ali zbilja odlican broj. Najbolji do sada. Ja obicno citam pazljivo pratim sve i nalazim greske, ali sada ih stvarno nema. Pohvale uredniku, a i autorima. Novi clan kolegijuma, gospodin Zitarevic pise jako zanimljivo, tako da se jako lepo uklopio. Da hvalim yokija i willija vise ne mogu, pokvarice se koliko to radim. AV sekcija isto na mestu, cak jako zanimljiva. Zbilja, jako dobar broj.

Evo, jedina sitna zamerka: Cenovnik. Fale odredjeni modeli Meridiana u pregledu cena. Kapiram ja da uvoznik "nije dostavio", ali ti isti modeli su na review-u, i tamo pise cena :D. Eto, da nije savrsen broj.... :beer No, samo nastavite ovako. Ako je ovo najveca zamerka, onda je sve jasno :D.

Link to comment
Share on other sites

Samo da opravdam Zokija, ja samkriv sto u sadrzaju i naslovnoj testova stoji Tangberg, a ne Tandberg

Jednom sam pogresio, a onda je radio kopi/pejst :D

Nema sta da ga pravdas, znamo da nije on kriv :beer. Pa zar nismo ovde postigli konsenzus da je to "referentni Yoki" ? :D Uglavnom, jako simpatican "test", koji mi je probudio neka blago-nostalgicna prisecanja na strimere.... :D

Link to comment
Share on other sites

Novi broj je odlican,verovatno najbolji do sad.Ponovo je azuriran pregled trzista,pise na kojem sistemu su testirani novi uredjaji i na kojoj vrsti muzike,veci broj strana.Pohvalio bi i odlican pregled EISA nagrada.HiFiles je sve bolji i bolji,samo tako nastavite. :D:beer

Ljubo prepoznao sam te na slici sa ucesnicima EISA ceremonije,imas na sebi HiFiles majicu.Prepoznao sam i Gospodina Matthiasa Bode-a(beli sako ili jakna i crveno bela kosulja sa linijama) gl. urednika casopisa Stereo(meni omiljenog Nemackog casopisa).Sta reci sem da je velika cast i privilegija biti u takvom drustvu,uz zelju da takvi susreti budu sto cesci.Ogroman je to uspeh,sve cestitke. :D

Link to comment
Share on other sites

Matthias Bode je sjajan lik, poprilicno ga svi cene u EISA. Paul Miller iz HiFi News je takodje jedan od najinteresantnijih, razgovarao sam sa njim na temu mernih testova, kao i o testovima naših proizvođača.

Ja sam se malo ugurao u Skandinavsko drustvo, ali mi je Poljak poprilično pomogao sa upoznavanjem svih procedura. Definitivno je vecina likova sjajna.

Link to comment
Share on other sites

Postovani Äitaoci i forumaÅ¡i,

hvala vam na pohvalama, znam da se svi veoma trudimo da poštujemo nivo kvaliteta koji smo sami postavili kao referencu.

Sugestije su apsolutno dobrodoÅ¡le jer predstavljaju dragocenu povratnu informaciju od strane Äitalaca. Kako poslovica kaže "sto ljudi, sto ćudi" te je veoma teÅ¡ko ugoditi svima, ali neki konsenzus i sve nove ideje će se obavezno razmotriti.

LiÄno, apsolutno nemam niÅ¡ta protiv sugestija i utisaka, kako pozitivnih tako i negativnih, dok god imaju iza sebe konstruktivne i ÄinjeniÄne tvrdnje. Sa druge strane, ironiÄne, zlonamerne, napamet ispriÄane i ostale komentare Äiji je cilj da provociraju vlasnika/autore mogu samo da ignoriÅ¡em jer nemam vremena za rasprave. Mislim da forum nije mesto za takve pozive na obraÄune. Potpuno sam svestan da postoje kulturni, vaspitani ali i nekulturni, nevaspitani i bezobrazni ljudi. Ove druge treba da ili kultiviÅ¡emo ili eliminiÅ¡emo sa foruma jer se osetni broj tema pretvara u klasiÄni spam, Å¡to odvlaÄi na poÄetku pažnju a kasnije i interesovanje velikog broja Älanova koji bi imali mnogo toga da kažu. ÄŒesto uhvatim sebe kako krenem da Äitam zanimljivu temu a onda treba da prolazim kroz gomile stranica "prepucavanja" koje nema bilo kakve veze sa HiFi-jem, te na kraju odustanem. Zamislite da neki britanski Äasopis ima forum i da se pojavi ovakvo ponaÅ¡anje: na poÄetku bi bilo upozorenja a zatim jednostavne i trajne zabrane. Zna se Äemu forum služi, kome ne odgovara neka ide drugde.

Na kraju bih pozvao sve da razmisle kakav utisak o nama kao celini imaju ljudi sa strane, van foruma, novi forumasi i ljubitelji HiFi-ja sa prostora bivÅ¡e Jugoslavije kada vide, u odreÄ‘enom broju sluÄajeva, krajnje nekulturno, necivilizovano i nevaspitano ponaÅ¡anje. Zar je to slika koju želimo da ostavimo o sebi? Mislim da većina ne želi.

Da sumiram: ja ne pozivam na zabrane, ignorisanje, polarisanje i sve ono ružno Å¡to je od pamtiveka prisutno u mnogim slojevima naÅ¡eg druÅ¡tva. Nasuprot, pozivam na dijalog i kompomis ali onaj koji važi za obe strane a ne samo za jednu koja na kraju biva prinuÄ‘ena da poteže krajnja sredstva prinude. U tom sluÄaju ostaje gorak ukus, kako za jedne, tako i za druge.

Zato, napred sa predlozima, idejama i komentarima. Sve ćemo uzimati u obzir. :D

Link to comment
Share on other sites

Prvo da Äestitam na 25., pomalo jubilarnom, broju.

Pozdravljam odluku da se u prikazima ureÄ‘aja navede ostatak opreme, kao i muzika sa kojom je testirano, i to bi trebalo da bude praksa za svako testiranje, ili da s obzirom na mali broj recenzenata na jednom mestu u Äasopisu bude navedeno. Tako je sve mnogo jasnije.

Kako u poslednje vreme ima sve viÅ¡e prikaza "jaÄih" ureÄ‘aja imam problem sa deja vu osećajem - kao da sam to već negde Äitao. :beer

@nkrgovic

ipak nisi pazio na Äasu: recenzent Mark&Daniel Maximus Topaz zvuÄnika se "raspisao" o bi-wiringu i bi-ampingu a na priloženoj slici poleÄ‘ine zvuÄnika :D (ili ima neke veze sa mojim osećajem).

Link to comment
Share on other sites

Javlja se recenzent zvučnika Mark&Daniel. Ja želim nešto da podelim sa vama i molim da me saslušate jer vi ne znate kako je to...

Dakle, ja imam posao koji je, priznaćete, san svakog velikog i malog dečaka: svakog meseca mi istovaruju u kuću nove muzičke uređaje koje ja deflorišem, testiram, gledam i slušam. Često mi istovare toliko uređaja da to bude pravi muzički stub a ponekad je toliko visok da mi zakloni prozore i ujutru kod mene ne izađe Sunce (ne preterujem). Ceo stan miriše na nove uređaje i to je jedna vrsta afrodizijaka, znate već o čemu govorim.

Znači - lifestyle. Pošto su pića deo lifestyle-a, a preko dana radim i stresan posao, onda dok testiram uređaje sipam piće koje po klasi odgovara tim uređajima. Bude tu svakakvih klasa pića, od Rubina do Dimple-a, pa često kad me zaboli glava od vinjaka zamolim glavnog urednika da mi donese neku višu klasu da mogu da sipam, recimo, Džejmison. To što slušam uređaje glasno ne znači i da sam alkoholičar, molim vas.

To testiranje ima svoje faze, od upoznavanja, preko kritičkog slušanja, do recenzije. A kro iste faze prolaze i piće i led. Naime, raspoloženje se tokom nekoliko dana menja od distance, preko ushićenja, do tužnog dana kada uređaje treba vratiti odakle su i došli. Tako da se poslednje piće tuge i očaja završava kada kamionet stigne ispred moje zgrade i svirne.

Taj emotivni život recenzenta muzičkih uređaja sam po sebi nije nimalo lak, posebno ako ste zaljubljivi kao ja, i u tim intenzivnim trenucima lako može da se desi omaška. Dakle, ponuđeni bi-wiring na zvučnicima Topaz i dva para terminala, nisu od duplog vida kroz suze ili viski, već zato što je informacija od proizvođača zajednička za tri modela, pa se potkrala informacija koja se zapravo odnosi na model Sapphire. Ovom prilikom se izvinjavam i jednom i drugom...

Očekujem pisma podrške.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam zasto svi imate obavezu da se pravdate.

Ko hoce da cita nek cita, ko nece ne mora. Alternativa su Svet, Skandal, Kurir, Politika, povrh svega internet, tv.... Imaju ljudi izbora ihahaaa.

A kome se ne svidja Hi Files, ne mora da ga cita. Veoma jednostavno.

Nego, Ljubo, kad stize moj primerak?

Link to comment
Share on other sites

@Willi

znam da si ti pisac recenzije ali namerno nisam hteo da navedem ime jer se moja primedba odnosi generalno na recenzije, a tvoju sam naveo kao najsvežiji primer. Ono Å¡to meni smeta kod većine recenzija i prikaza je nedostatak liÄnog peÄata recenzenta, pa Äak i onakvog navedenog u Willijevom postu. U sluÅ¡nom delu treba navesti i koji diskovi se sluÅ¡aju, kao Å¡to je Willi napisao kod recenzije Lavardina (nemam Äasopis kod sebe dok ovo piÅ¡em pa se nadam da nisam pogreÅ¡io recenziju ili je sa Lavardinom stigao i konjak iz zemlje porekla), pa ko želi neka posluÅ¡a iste diskove na svom sistemu i izvuÄe svoj zakljuÄak.

Nadam se da će mlaÄ‘i Äitaoci izvući pouku iz Willijevog odgovora da ne stavljalu led u vinjak kad povezuju zvuÄnike a i recenzenti da dodaju joÅ¡ jednu kutiju kad Å¡alju opremu na testiranje :wink: .

U svakom sluÄaju podrÅ¡ka sa moje strane Äasopisu i svima koji uÄestvuju u njegovoj realizaciji i preporuka za dalje usavrÅ¡avanje http://www.scotchwhiskyresources.com/.

post-539-128510679564_thumb.jpeg

post-539-128510679564_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

@nkrgovic

ipak nisi pazio na času: recenzent Mark&Daniel Maximus Topaz zvučnika se "raspisao" o bi-wiringu i bi-ampingu a na priloženoj slici poleđine zvučnika :lol: (ili ima neke veze sa mojim osećajem).

Zapravo jesam :heat - nego sam hteo da prvo malo uporedim i sa zvanicnim, i ne stigoh.... Na njihovom sajtu, k'o za inat, nema slike od pozadi. :/

Znamo, razumemo, zavidimo :D. Ne znam kakvu jos podrsku ocekujes, aman :heat.

Znači - lifestyle. Pošto su pića deo lifestyle-a, a preko dana radim i stresan posao, onda dok testiram uređaje sipam piće koje po klasi odgovara tim uređajima. Bude tu svakakvih klasa pića, od Rubina do Dimple-a, pa često kad me zaboli glava od vinjaka zamolim glavnog urednika da mi donese neku višu klasu da mogu da sipam, recimo, Džejmison. To što slušam uređaje glasno ne znači i da sam alkoholičar, molim vas.

To testiranje ima svoje faze, od upoznavanja, preko kritičkog slušanja, do recenzije. A kro iste faze prolaze i piće i led. Naime, raspoloženje se tokom nekoliko dana menja od distance, preko ushićenja, do tužnog dana kada uređaje treba vratiti odakle su i došli. Tako da se poslednje piće tuge i očaja završava kada kamionet stigne ispred moje zgrade i svirne.

OK, ovako. Izvinjavanje za gresku u clanku ne moras ni da nudis. Suvise volimo kako pises :wink:. Za to sto prepisujes od proizvodjaca..... To mi se vec ne svidja, ali ti je oprosteno. Vidi se da clanak nije takav, vidi se da si se igrao i probao i da si preneo neka licna iskustva i dobre savete. Ali za led u vinjaku.... E, to vec ne znam sta da ti kazem... Ne ide, pa ne ide....

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Stereo,

izvinjavam se zbog problema. Desava se, ali srecom ne tako cesto da pri slaganju tabaka u stampariji nego "zagrabi" pogresan tabak.

Molim te javi mi se na PP ili na mail sa tvojom puno adresom i poslacemo ti ispravan primerak casopisa.

Sve najbolje

Ljuba

Link to comment
Share on other sites

Sa zadovoljstvom Äitam novi broj. Trud i rad Vam se isplatio. ÄŒestitam!

Ako može par predloga i sitniÄavih primedbi...

O izgledu:

Na stranama KUĆNI BIOSKOP PONOVO RADI i test Dayens Ka2D igra providnosti između teksta i slike, završila se na štetu teksta. Kod Zeppelina, to je manje izraženo.

Kod testa Yamahinog AVR-a deo teksta opasno ulazi u pojas smanjenog kontrasta sa pozadinom (srednji stubac).

O tekstu:

OÄigledan je trud autora da naÄ‘u sredinu i sadržajem zainteresuju laik-ove željne znanja sa jedne, i poznavaoce materije, sa druge strane. To je OK. Ali stilski, Äini mi se da tekstovi polako upadaju u jedan kliÅ¡e. Sve viÅ¡e liÄe jedan na drugi. Da li mi se Äini da sam već ranije proÄitao da „... Dayens ne spava na lovorikama...“ Mrzi me da tražim po starim brojevima, ali zvuÄi mi već poznato.

Na ovom forumu stvarno ne nedostaje Å¡arma i duhovitosti. Sve sa temama u kojima uÄešće uzimaju i autori tekstova. LiÄno bih voleo da se takav jedan odnos uspostavi i prema komponentama koje se testiraju. Opustite se, ljudi! Da ima potencijala najbolja potvrda je Willijev tekst na ovoj temi o muzici, piću, testovima... Evo telegram podrÅ¡ke!

O ostalom:

Da se obrati pažnja na jednog na forumu, sa kaubojskim avatarom. :wink: Ima izgraÄ‘en stil pisanja, lako barata reÄima, te bi mu se mogao uputiti poziv da doprinese sadržaju Äasopisa.

I na kraju, Zoki, nije valjda da ti se stvarno sviÄ‘aju ona Äetiri lipicanera, ili to sluÅ¡aÅ¡ samo zbog produkcije (test Meridian G serija / muzika). A, ni Anastacija nije bolja...

Veliki pozdrav i samo napred! :lol:

Link to comment
Share on other sites

O izgledu:

Na stranama KUĆNI BIOSKOP PONOVO RADI i test Dayens Ka2D igra providnosti između teksta i slike, završila se na štetu teksta. Kod Zeppelina, to je manje izraženo.

Kod testa Yamahinog AVR-a deo teksta opasno ulazi u pojas smanjenog kontrasta sa pozadinom (srednji stubac).

Tacno, greska naseg dizajnera. Iako smo kalibrisali monitor, ipak nije sve 100% isto u stampi.

Link to comment
Share on other sites

Očigledan je trud autora da nađu sredinu i sadržajem zainteresuju laik-ove željne znanja sa jedne, i poznavaoce materije, sa druge strane. To je OK. Ali stilski, čini mi se da tekstovi polako upadaju u jedan kliše. Sve više liče jedan na drugi. Da li mi se čini da sam već ranije pročitao da „... Dayens ne spava na lovorikama...“ Mrzi me da tražim po starim brojevima, ali zvuči mi već poznato.

Spavanje na lovorikama je uzrecica naseg saradnika Miodraga Jovica, a eto, sad je iskoristio i Nikola.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...