Jump to content


AV Impuls


brca

Recommended Posts

Slabe ovo veze ima sa Expo temom... al' kad sam vec tu jel moze da se na Wish list kod distributera za HFshow stavi neka Expo/Neat kombinacija s obzirom da ove godine nece biti naima bar da Expo poslusamo.

 

Da li to znaci da ti znas nesto sto mi drugi ne znamo ?

Ja ne videh da AV impuls ucestvuje.

Da nisi uspeo da napijes Simu kao sto si predlagao :-)

Link to comment
Share on other sites

Kod Sime neje 700 funtaća ...

 

Tebi ce Sima da ga proda za 700 funtaca ;)

Kupujes? 

 

Slabe ovo veze ima sa Expo temom... al' kad sam vec tu jel moze da se na Wish list kod distributera za HFshow stavi neka Expo/Neat kombinacija s obzirom da ove godine nece biti naima bar da Expo poslusamo.

 

Kad na sajmu nema Naima nema ni izazova za nas :)  tako da ove godine pustamo da se ostali malo istaknu. Ti ako dolazis na sajam, javi se meni pa mozes da svratis do AV Impulsa da cujes zeljenu kombinaciju.

To vazi i za ostale goste koji dolaze na sajam a nisu iz Beograda; ako imaju zelju da nesto od nase programa vide i cuju moci ce to i da urade u terminu koji dogovorimo (ovde na PP ili pozivom na moj broj mobilnog telefona).

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kad na sajmu nema Naima nema ni izazova za nas :)  tako da ove godine pustamo da se ostali malo istaknu. Ti ako dolazis na sajam, javi se meni pa mozes da svratis do AV Impulsa da cujes zeljenu kombinaciju.

 

Zahvaljujem na pozivu,al nisam tajmvejster.Voleo bih na nekoj javnoj prezentaciji cuti Neat koji sam cuo uz naim privatno bez da nekom trosim vreme.S obzirom da ni Onehifi verovatno nece biti na sajmu,jer su u drugim planovima, verovatno je i da ja necu doci.Pregledacu zapravo dobro sta je u ponudi pa onda odlucim.Ostajem pri tome da ce bez te dve firme biti ''siroma'' sajam,nadam se da ima dosta vremena do sajma da se predomisli tj. nadje poslovni interes-uostalom Ljuba rece poziv otvoren do zadnjeg dana.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja sa Ljubom ni u kakvom fight-u (koliko znam :) ), prosto imam neke druge planove pa ce ovoga puta sajam biti preskocen. Devet uzastopnih pojavljivanja nisu skor za kritiku.

 

Poziv za posetu AVI stoji i tebi i svima ostalim zainteresovanima. Poseta ne podrazumeva i ne namece nikakvu obavezu, samo druzenje i pricu o hifi.

Link to comment
Share on other sites

Ma da, svi znamo kako se zavrÅ¡ava kad te Sima zove "da sluÅ¡amo ploÄe" 

 

;-)

 

 

Kaparom,i to tako i treba.Druzba je druzba,sluzba je sluzba - ne kaze se dzaba.

 

Nemojte bre ljudi, izaci cu na los glas. :)

Ne kazem da sam gadljiv na kaparu ali nije sve u tome (bar kad sam ja u pitanju) ;)

 

@gruja

mada, tebi je krajnje vreme da dodjes da "slusamo" Palmer PSU! :D

Link to comment
Share on other sites

Danas proveo prijatnih i zanimljivih par sati u Avimpulsu. Sima mi je rekao da ima iznenaÄ‘enje i stvarno je tako i bilo - BFA pojaÄalo i Tube Dac!

 

dsc3286.jpg

 

dsc3314.jpg

 

ZvuÄnici su bili Spendor A9, a transporti Primare CD i Macbook preko USB-a.

 

dsc3292.jpg

 

dsc3323.jpg

 

Å ta reći o zvuku? Prvo Å¡to mi pada na pamet - velik, precizan, dinamiÄan... U svakom pogledu bolji od onoga Å¡to imam kući, ali opet sa druge strane nije me baÅ¡ oborio sa nogu. Kad se pogleda koliko sve to koÅ¡ta (bilo me je strah i da saberem) oÄekivao sam anÄ‘ele da pevaju, a to se nije desilo. Da se razumemo, nisam mogao da kažem da neÅ¡to smeta ili neÄega da fali, sve je tu. Možda bi se drugi zvuÄnici bolje uklopili, ili malo bolji kablovi, a možda je samo problem u oÄekivanjima.

 

Posle nekog vremena smo izbacili BFA DAC iz igre i zamenili ga sa M2Tech Hiface DAC:

 

dsc3332.jpg

 

E ovo je već pravi best buy, jer se za male pare dobija baÅ¡ dobar zvuk. Detalji su tu, DAC je priliÄno neutralan, zvuk mekan i prijatan, podržava hires formate... Å ta viÅ¡e da tražiÅ¡ za 230e koliko sam Äuo da koÅ¡ta? U stvari dok ovo kucam sluÅ¡am muziku preko njega jer sam ga dobio na probu kao potencijalno reÅ¡enje za laptop i sluÅ¡alice. Na žalost u tom aspektu nisam najzadovoljniji. ProizvoÄ‘aÄ navodi da iako nema ugraÄ‘en headphone amp može da tera i sluÅ¡alice od bar 32 oma. Moje Sennheiser HD 558 su deklarisane na 50 oma ali kad se samo ubodu u DAC nije to to. Kao prvo ako je snimak tiÅ¡i fali snage. JoÅ¡ veći problem je Å¡to su basevi nabudženi. Probao sam ga posle preko odvojenog pojaÄala za sluÅ¡alice (Head Box S) i tu već zvuÄi kako treba ali to onda nije (toliko) portabilno reÅ¡enje. Možda bi sa nekim drugim sluÅ¡alicama radio dobro i bez odvojenog pojaÄala. U svakom sluÄaju kad radi samo kao DAC i ide dalje na pojaÄalo zvuÄnike tu nema Å¡ta da se zameri - za te pare. Jeste moj M2Tech Young bolji, dinamika je malo izraženija, basevi su malo dublji, sve je joÅ¡ malo finije, ali to koÅ¡ta nekoliko puta viÅ¡e.

 

Evo još par slika:

 

dsc3297.jpg

 

dsc3302.jpg

 

dsc3296.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

sinoc slusao hegel 10-ku dac u poznatom sistemu.sima je bio ljubazan i doneo spravu na gostujuci teren,sto je meni puno znacilo u ocenjivanju uredjaja.ranija slusanja raznih sprava u prostorijama av impulsa mi nisu davala jasnu sliku testirane sprave,jer nisam znao od koje komponente u sistemu dolazi to sto mi se svidja ili ne.ovo slusanje u okruzenju koje odlicno poznajem je bilo izuzetno iskustvo i blago receno odusevljenje hegelovim dacom.

kad se otvori kutija i uzme u ruke sve odise svedenim dizajnom i vrhunskom izradom.ali to nista ne bi bilo dovoljno da impresionira da zvuk koji izlazi iz sprave nije jos bolji.slusao se sa electrocompaniet ec-1 preampom,aragon 2004 mk2 snagasem,acoustic energy ae2 kutijama,vrhunski diy stalci,kablovi siltech,mundorf,yarbo,fta(fta i siltech bili najbolja kombinacija)

 

zvuk.ja volim otvoren detaljan zvuk,a hegel bas to i daje.cinele,triangli i slicno zvuci savrseno.vikali,klavir, violina,saxofon sve kako treba boja tona,velicina instrumenta,muzikalno kad treba,energicna kad treba.bas u ovoj postavci ne odvlaci paznju,sto je za mene dobar znak,da nesto ne valja to bi mi privuklo paznju.

 

i za kraj najvazniji kvalitet hegela.naslusao sam se sprava koje kad rasclanis zvuk sve je super,ali kad poslusas celinu nesto nije u redu,e ovde je slusanje celine pravo uzivanje.nista nije natrpano jedno preko drugog,ne strci ni jedan opseg,harmonija.a scena u sve tri dimenzije ogromna.jako mi se dopalo!

 

cuo sam da izlazi novi model 11,u principu vrlo slicno plus daljinska kontrola.

 

da ne bude sve u superlativu,usb po meni malo losiji od coaxa,sto je bilo i za ocekivati.

 

simo ovo nek ti bude veliki kompliment,jer ti znas da ja retko kad sta ovako hvalim a jos redje pisem o tome,ali ovaj uredjaj po meni to zasluzuje.hvala za vece uzivanja u hi fiju.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na komplimentu!

Zadovoljstvo je obostrano. :)

Ima ÄŒiÄa jos DAC-ova u bunkeru, jos cemo se mi ćerati. ;)

 

btw,

Hegel HD11 je vec izasao. U gami su jos i HD20 i HD25.

Evo i linka za jedan nestvarno dobar review za HD25 http://www.ultraaudio.com/index.php/equipment-menu/339-hegel-music-systems-hd25-digital-to-analog-converter

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tja... nisam nikad bio ubedjen u kvalitet tih integrisanih preamp-a u uredjejima druge namene - dac, streamer... Mislim da je standalone preamp vrlo bitna karika u sistemu i ne moze je adekvatno zameniti bilo kakava digi ateunacija. Daljinski ok mada, bez njega se moze. Moje misljenje. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...