Jump to content


AV Impuls


brca

Recommended Posts

Ma Äovek je iz srpskog bermudskog trougla (Pirot - NiÅ¡ - Leskovac) gde nestaju padeži !

Šalu na stranu na spisku još uvek nema SERBIJE pa je to možda razlog ...

Nemam reÄi, kojima bih opisao svoje razoÄarenje vaÅ¡im komentarom, Å¡tovani "lalelala" !!!

Ovo zaista ne liÄi na vas, niti vam je ovo trebalo...

Offtopic: Jer, i moja malenkos je iz Niš... !!!

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

Offtopic: Jer, i moja malenkos je iz Niš... !!!

A moja cak i nije iz NiS, ali me ipak ubacio u juzni trougao. Mada, zaista neprimereno za jednog Lalu, u svakom slucaju. Kakav je to nacin omalovazavanja ljudi, odakle god da su... Ovde se okupljaju i Hrvati, i Bosanci, Makedonci, Crnogorci, razni drugi iz belog sveta, pa im se nista lose ne misli, cak se i prilagodjava njihovom recniku, ali se zato koristi svaka prilika da se ruga nekome ko je sa juga Srbije, i to od strane severnjaka, koji su Bogom dani. Da li ste svesni koliko je Beeeogradjana i Nooovosadjana koji udaraju u baaandere, razvlace sve i svasta i nemaju veze sa pravilnom dikcijom, a drugima sole pamet. Razlike u dijalektima svakako postoje i to je normalno, kao i u svakoj drugoj zemlji, ali je krajnje primitivno rugati se onoj drugoj grupaciji kojoj recimo teritorijalno ne pripadate. Treba prelistati najnovije izdanje dopunjenih forumskih pravila.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

A moja cak i nije iz NiS, ali me ipak ubacio u juzni trougao. Mada, zaista neprimereno za jednog Lalu, u svakom slucaju. Kakav je to nacin omalovazavanja ljudi, odakle god da su... Ovde se okupljaju i Hrvati, i Bosanci, Makedonci, Crnogorci, razni drugi iz belog sveta, pa im se nista lose ne misli, cak se i prilagodjava njihovom recniku, ali se zato koristi svaka prilika da se ruga nekome ko je sa juga Srbije, i to od strane severnjaka, koji su Bogom dani. Da li ste svesni koliko je Beeeogradjana i Nooovosadjana koji udaraju u baaandere, razvlace sve i svasta i nemaju veze sa pravilnom dikcijom, a drugima sole pamet. Razlike u dijalektima svakako postoje i to je normalno, kao i u svakoj drugoj zemlji, ali je krajnje primitivno rugati se onoj drugoj grupaciji kojoj recimo teritorijalno ne pripadate. Treba prelistati najnovije izdanje dopunjenih forumskih pravila.

Izvinite svi Vi koji ste se osetili uvređeno ...šalio sam se i već sam se putem PP-a izvinuo kolegi Accuphase-u koji se prvi prepoznao u mojoj šali ...

Nisam nikoga želeo da povredim ...mnogi se tako sliÄno poÅ¡ale na moje lalinsko oteeeezanje ali ja to prihvatam sa smeÅ¡kom ...

Vojvodina je tolerantna sredina sa oko 6 zvaniÄnih jezika i mi se medjusobno Äesto poÅ¡alimo na raÄun izgovora koji se razlikuju po mikro sredinama ili po nacionalnim karakterisitkama (npr kikinÄ‘ani su Å¡ampioni u razvlaÄenju i otezanju pa ponekad ih bocnemo da saÄekaju jer palimo kola i idemo kod njih jer će biti brže , subotiÄani Äudno shvataju jeziÄku negaciju pa nude kafu pitanjem "nećeÅ¡ kafu ?" i tako dalje i tako dalje ) . Naravno niko se ne ljuti ...ima stari vic kako dva vodoinstalera Slovak i MaÄ‘ar priÄaju dok rade i jedan kaže "dodaj mi cevove " a drugi mu kaže " nisu to cevovi , nego ceve" :order Naravno da ima Å¡to Å¡ta da se kaže i na sopstveni raÄun ali nikad to nisam primao kao uvredu nego kao naÄin da se lakÅ¡e podnese svakodnevnica ...

Mislim da u mojoj Å¡ali nije bilo niÄeg uvredljivog ali ako se bilo ko oseća loÅ¡e zbog toga , želim da uputim SVIMA jedno VEEEELIKO IZVINI TE ! ! !

Nadam se da će te prihvatiti izvinjenje .

Pozdrav !

Link to comment
Share on other sites

http://www.arcam.co.uk/products,solo,DACs,rDac.htm

Price 499$

USB supports 32kHz, 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz

Optical supports 44.1kHz and 48kHz

SPDIF supports 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176kHz, 192kHz

all at 16 and 24bit depth. Their wireless model - optional and upgrade to standard model (to be launched later) - is for 44.1 at 16bit only.

USB - svaka cast, coax - super, optica - wtf? 48 je max? ne kapiram... WiFi - malo....

Oces dobar DAC? Kod S&B mozes kupiti Hegel HD10 http://www.hegel.com/hd10.htm Uzgred koliko kosta?

Link to comment
Share on other sites

Ajmo malo pojasnjenja cenjeni severni kolega :bacanje

Nema tu puno mistike, slicna filozofija zvuka (analiticki/svjetliji, hladniji) sa dosta snage i mogucnoscu prikopcavanja i zahtjevnijih zvucnika. Slicne specifikacije, velicine, izgleda i cak i kilaze. Bladeliusu treba 2-3 dana zagrijavanja posle svakog gasenja a Hegel je malo brzi ....

U svakom slucaju trebalo bi poslusati oba ako se razmislja o kupovini ... moje neko skromno iskustvo :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...