Jump to content


AV Impuls


brca

Recommended Posts

Postovani,

uz dozvolu i blgonaklonost autora/jednog od "vidjenih" cllanova foruma, objavljujem javno PP koji sam dobio pre nekoliko minuta i koji me je u najmanju ruku prvo jako uplasio a onda obradovao i dobro zabavio.

"I kako smo raskrÄili nekako onaj krÅ¡, tako sam ja skoÄio na sistem koji već nedelju dana skuplja praÅ¡inu i krenuo da ga osposobljavam za prvobitnu mu namenu. Back-up Sony CDP-55 poslah na dno ormara u zasluženu penziju i na njegovo mesto zadržavajući dah uparkirah Evoluciju.

Prvi komentar lepše polovine na moje pitanje šta misli o izgledu prinove:

- Vauuu! Sjajan je! Prosto me strah da ga dodirnem. Sada ti sve ostale komponente izgledaju nekako jadno u poređenju sa njim...

:D

Posle uzaludnog pokuÅ¡aja da objasnim da je samo finiÅ¡ drugaÄiji i da je ista metoda korišćena kod pojaÄala ali samo suptilnije, te prekornog upućivanja devojke na gomilu stvari koje Äekaju da budu spakovane, vratih se sistemu.

JoÅ¡ jedno zadržavanje daha (nemam pojma zaÅ¡to ovaj put, valjda zbog uzbuÄ‘enja) i pritisak Power prekidaÄa na komponentama.

RazoÄaranje #1 :D

BljeÅ¡tavo-plavi displej plejera Å¡trÄi kao povreÄ‘en palac u odnosu na Äak 1 power LE diodu na pojaÄalu i priguÅ¡eno-zelenkasto osvetljenje VU-metra na deku. Pa dobro, izbunariću tamnu foliju za displej, zalepiću je sa prednje strane... ÄŒek', Äek'. Ovo Äudo je novo, pa joÅ¡ i malo skuplje od proseÄne bižuterije. Možda ima dim opciju... User manual! Ako postoji mogućnost priguÅ¡enja osvetljaja displeja, tamo će pisati. Hm. Nema manual. #$%&*kleta SEKA... Internet! OÄas posla ću ja to da izbunarim na Mreži... Sisaj kabl, joÅ¡ uvek nemamo Net u novom stanu. Daljinski!!! ÄŒobane, to Å¡to od roÄ‘enja koristiÅ¡ Å¡vercovane plejere, ne znaÄi da nijedan nema daljinski. Može!!! 3 koraka! Tooooo!!! :bounce

Trenutak istine. Drhtavom rukom ubacujem "The Look Of Love" Diane Krall (kill me if I know što baš taj disk). Volume na 1 da ne budimo nove komšije. Play!

RazoÄaranje #2 :(

Zvuk kao da dolazi iz bureta. Tamno, muljavo, brundavo... Kao jeftin Technics. Sledeća numera. Isto. Drugi disk, možda ovaj ne leži plejeru :D. Isto... Treći disk. Istoneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!! Nemoguće da je toliki mismatch!?!?! U momentu mi prođe kroz glavu dijalog Broja Jedan i Boba Roka:

- A za tebe Bobe - Äizme, poslednji krik.

- Krik koga? Pokojnog vlasnika?

I bilo je vreme da evoluiram. U majmuna. Panika!

Kablovi!OK.Tonkontrole!IskljuÄene.Selektoriulaza!Svenasvommestu.Loudness!IskljuÄen... NeÅ¡to ne valja, ali to nije plejer... NEMOGUĆE da je tolika razlika... Smiri se. Udahni duboko. Izdahni polako. Fokusiraj se. Kablovi su dobro legli. PojaÄalo ne reaguje na ton kontrole - znaÄi da su zaista iskljuÄene. Kada pritisnem prekidaÄ za prvi nivo loudnessa dobijem... Dobijem dobar zvuk sa previÅ¡e basa??? Ali... Ali! PrekidaÄ za iskljuÄenje loudnessa!!! TakoÄ‘e je u off položaju, a mora da bude u On poziciji da bi kolo bilo u potpunosti premošćeno! #$%&* ti reÅ¡enje, ode mi XXX dana života...

I bi muzika... :o

Å to se razlike u zvuku tiÄe, po testu pamćenja bez prikljuÄenog 222ES, reprodukcija niskih tonova ne ide viÅ¡e tako nisko i duboko kao kod Sonyja - Å¡to reÄe drugar: "Nema onaj japanski, mastan zvuk.". No, u ovom sluÄaju to se ne manifestuje kao nedostatak basa, već kao dodatna utegnutost istog i odsustvo "zemljotres efekta" s obzirom da su neke stvari umele da zazvuÄe kao da polako ali sigurno stižu iz bunara. Najbolji pokazatelj da je sve na svom mestu je i drugi samoinicijativni komentar lepÅ¡e polovine prilikom puÅ¡tanja prve numere sa "Vocals" kompilacije gde muÅ¡ki vokal kreće jednim duuubokim: "Baaaaaaaaaaa..." koje zvuÄi kao da Tom Waits ima gadnu upalu grla. Tim pre Å¡to dotiÄna uopÅ¡te nije oÄekivala neÅ¡to sliÄno, zauzeta ubeÄ‘ivanjem kubnog metra odeće da ipak može i mora da stane u pola kubika prostora u ormaru.

- Å TA JE OVO!?! Ko je u sobi!?!?

Kunem se da je zaista bila prestravljena. Crvena u licu, razrogaÄenih oÄiju, oÄekivala je da ko-zna-Å¡ta iskoÄi iz nekog ćoÅ¡ka...

:D

Å to se reprodukcije srednjih i visokih tonova tiÄe, 99% sam siguran da ima viÅ¡e detalja, Å¡to je i za oÄekivati s obzirom na razliku u konvertoru. Ovo važi i za Sonyjevog prethodnika, Onkyo Integru DX-5500, koji je imao dosta zatvoreniju i tamniju zvuÄnu sliku u odnosu i na 222ES i na Evo. Okidanje žice na gitari u "Keith Don't Go" numeri na DALI test disku dobilo je onaj blago-hrapavi, vibrirajući prizvuk, kao kada približite uho dotiÄnom instrumentu prilikom okidanja neke od žica. Visoki tonovi u "Sultans Of Swing" na "The Best Of" kompilaciji Dire Straits bili su taman na granici da se izbegne korekcija ton kontrolama. Jednom reÄju, zvuÄna slika je dobila i na Å¡irini i na utegnutosti i na detaljima, ali je sve ostalo usklaÄ‘eno i na mestu, bez nepredviÄ‘enih pikova u nekom od tonskih podruÄja.

Ovo su utisci sa inicijalnog presluÅ¡avanja, pri Äemu treba imati u vidu da zvuÄne kutije joÅ¡ uvek nisu na stalcima Å¡to ipak negativno utiÄe na reprodukciju, pogotovo niskog podruÄja. ÄŒim sve bude tip-top, javljam finalne utiske.

Pozdrav,

X "

Nadam se da ovaj post nije protiv pravila foruma i nece izazvati kritike. U suprotnom, najljubaznije, uz izvinjenje, molim admina da isti obrise. Jedina nam je zelja bila da sa Vama podelimo svoje ushicenje i radost. :D:bounce

Pozdrav,

Sonic :beer

Link to comment
Share on other sites

sjajan opis - na neke stvari se jednostavno treba navici i svici na koriscenje istih. I sam sam se par puta smejao sam sebi oko neke audio tehnike a cini mi se i oko kompjutera. Toys for boys.

Mislimmm nije da ne radi ali ima prekidac sa zadnje strane. Ali mi na ovim prostorima uputstvo citamo samo ako moramo. Srecom, posle se slatko smejemo.

a vidjenijem clanu zelim puno uzivanja sa EVOlucijom.

:bounce

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Evo malo noviteta kad su CD ploce u pitanju!

Od 15.09.2009. pocinjemo sa kataloskom prodajom cd ploca brendova Deutche Gram. i Decca. Neku manju kolicinu naslova cemo imati i na lageru ali sustina je da prakticno sve naslove ovih Lable-ova mozemo obezbediti po nekoj razumnoj ceni, uz zaista min rabat, kada su ovi prostori u pitanju. Imacemo u vidu i cene istih u IPS-ovim radnjama i truditi se da budemo konkurentniji.

Minimum diskova za ovakav tip prodaje bi bio cca 30 kom s' tim sto naravno ne ocekujemo da to bude "po glavi" kupca vec se Vi, kolege forumasi mozete organizovati i ici na "grupne nabavke".

Kataloge sa naslovima za sada imamo samo u "papirnom" obliku i oni se mogu videti i prelistati u nasem salonu a trudicemo se da za kupce van Beograda obezbedimo i pdf varijantu.

Za ovakav tip porucivanja moramo ici na avansno placanje (bar nekim manjim delom) cisto zbog sigurnosti i obezbedjenja posla.

Naravno (za ljubitelje vinila) uskoro treba da stigne i nekih cca 50 naslova "neaudiofilskih" izdanja LP ploca o cemu cemo Vas na vreme obavestiti.

Pozdrav!

AVI

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...