Jump to content


AV Impuls


brca

Recommended Posts

  • 1 month later...

I tako... dok cekamo da stigne novi H80 iz Norveske docekasmo test u najnovijem izdanju Hi-Fi + magazina :)

 

"... 

I play a little game with myself during reviews. Where possible, I try to avoid discovering the price of a product until the end of the review, and I see if I can guess correctly. Usually, I’m in the right ball-park. With the H80, I got this spectacularly wrong. I put this at about the £5,000+ mark, in among some serious top-end integrated amp peers. It’s why I happily drove this amp through a pair of Raidho D1, completely unconscious of just how much of a ‘mullet’ system I had created in the process. The thing is though, the H80 is so ‘right’ sounding, with such good bass control and so much in its favour with such a partnership, it seemed the most natural thing to put this little amp with a pair of speakers that cost more than 10x as much. I can’t think of a higher recommendation than that.

Hegel is one of those brands that deserve to be better known. Products like the H80 make all the right noises and tick all the right boxes for a ‘now’ product. It’s a well-built, deceptively powerful amplifier with an excellent digital audio stage. ‘It fights above its weight’ is a cliché of the highest order, but it really applies here. Excellent!"

 

napisa Alan Sirkom, Hi-Fi + editor in chief i ostade ziv! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ma nije mu nista,broji pare u podrumu,

 

rek'o sam sto puta SIMU NE PUSTAJ U KUCU!on u kucu pare iz kuce!

 

zezam se,pare su kod Sime,ali nije mi zao,naprotiv!

pre desetak dana kaze doticni 'da svratim do tebe da cujemo novi hegel dac hd-11.'svrati- i tu se zajebem.

 

prikljucimo dac i meni vilica na pod.ostatak sistema unison research simply 2,SB touch(sa napajnjem diy),gramofon thorens 160 sa custom made bazom,grace v-940 ruckom,linn adikt glavom,phono preamp pass x-ono clone,zvucnici north creek borealis(scan speak),kablovi skoro svi FTA.

 

na mestu dac-a poredjeno sa parasound dac-1000 upgradovan od strane impulsa(time je otskocio od fabrickog za 3 stepenice) i sa hegelom hd-10(prethodnik 11-tice.)

 

parasound otvoren,detaljan,rezolutan,brz,sa fantasticnom scenom-hegel sve to i malo leprsaviji i sahranio parasounda na basu.bas dublji poprilicno i precizan,definisan,ni trunka muljaze.

 

u odnosu na hd-10,druga prica,potpuno dve razlicite skole zvuka i ako dolaze iz iste kuhinje.10-ka kao da dolazi iz naim-a(ovo ne kazem kao uvredu,da se razumemo) srednji opseg magican boja instrumenata i vokala opija.gornji i donji spektar odlicni,ali akcenat i teziste zvuka na toj sjajnoj sredini i dinamicki malo relaksiraniji.11-ica po meni maestralno uradjen novi model,sacuvali su srednji spektar savrsen,a ostatak  doterali na taj nivo,mozda i za stepenicu vise.po meni,tj za moj sistem savrsen izvor,nemam ni jednu zamerku da mi negde neceg fali ili da nesto preteze i odvlaci paznju.od vrha do dna uravnotezen,transparentan sa   kristalno cistim tonovima. dinamicniji od 10-ke sto meni mnogo prija,to svi ne vole,ali meni je vrlo vazno-brz i agilan,kao bokser uvek na vrhovima prstiju spreman na munjevitu promenu ritma.mnogo sam se raskenjao,jos cu i pesmu da napisem.....samo jos ovo moram da dodam,uz svu tu rezoluciju,detaljnost nije se desilo,sto je cesta pojava,da se zvuk istanji i postane pomalo klinicki.

ne,muzikalnost i emocije prenosi za cistu desetku!!!

za sve ovo verovatno doprinosi i  ostatak sistema koji je bas po mom,a izgleda i po jedanaesticinom ukusu.

u medjuvremenu je probana i u jos jednom sistemu i impresije su bile skoro identicne.

u kuci imam jos jedan odlican dac i transport  california audio labs alpha i delta.sjajno rade te dve sprave,a po karakteru i temperamentu su kao hegel hd-10,u svemu odmereni,umereni,neko bi rekao neutralniji,mozda su i upravu.

 

sta sam mogao nego da posle par dana izvadim pare i kupim,a mnogo puta sam rekao nikad vise novi uredjaj.

to samo objasnjava moje odusevljenje.

 

Simo hvala ti,ali nemoj da mi se javljas jedno 4-5 godina,nije do mene,moja zena te bas ne gotivi! :boxing  :wave2 

Link to comment
Share on other sites

ma nije mu nista,broji pare u podrumu,

 

rek'o sam sto puta SIMU NE PUSTAJ U KUCU!

Simo hvala ti,ali nemoj da mi se javljas jedno 4-5 godina,nije do mene,moja zena te bas ne gotivi! :boxing  :wave2

Opaaa bericetno nema sta...:-) - cestitke i najavljujem se za slusanje za nekih 2 tjedna :-)

A gde je tu cuveni 2A3 ili Citation?

Svaka cast za Simu - majstor svog zanata :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...