Jump to content


AV Impuls


brca

Recommended Posts

Sonice,mnogo si pohvala dobio,ajde za ljubaznost u salonu zasluzeno,medjutim imas minus za mlaku prezentaciju svojih uredjaja.

Zasto je Epos manje zastupljen u forumskim preporukama od npr.Monitor Audia ???

Zasto je bolje kupiti novu kutiju od polovne,posebno vintage...?

U chemu je napredak kod novih modela...?

Ima toga...jos...

:cheers

Na forumu meni nije dozoljeno reklamirnje uredjaja koje distribuiram. Cak me pojedinci, na prvom mestu HiFi User a onda i jos par njih, optuzuju za samoreklamerstvo i tamo gde ga nema. Moju objektivnu kritiku pojedinih komponenti tumace kao sukob interesa jer toboze meni "odgovara" da su ti uredjaji "losi" pa onda ovi "moji" ispadju bolji i dolaze u prvi plan. To kad se pozitivno izrazim o Naim, Proac, Harbeath, Krell, Kimber, Tannoy, ANote, Wawac.... to nema veze, to "ne vide" jer im ne odgovara. Posle ne bi mogli da me "napadaju". Sa druge strane nisam u poziciji da komentarisem "konkurentske" skupe komponente koje kostaju po par kila Eura i vise a u sebi imaju saku elektronike i sto bi Stone rekao u kutiju mozes da im komotno turis jos dva/tri BigMac-a... Da ne spominjem zvucnike kojima bass rezonuje kako god ih postavis, kojima je fokus pomeren u levo i nema stereo slike, kojima su visoki ostri k'o zilet a bass plitak i plastican. Neeeee, ja to ne smem da imenujem. Iskreno i ne bih jer nije kolegijalno , bar ne ovako javno. Ja svoje bitisnje ovde na forumu dozivljavam pre svega kao konzumenta i ljubitelja u hifi a moj "posao" je u rugom planu. Na zalost ili na srecu smo pojedincima to nije jasno... sta da se radi, ljudka zlonamenost, zavist i zajedljivost ume da bude bezgranicna. Jbg... u tudjem dvoristu je uvek zelenija trava a u tudjem tanjiru uvek lepse parce mesa.

Epos?

Sjajne kutije za novac. Bolje od velike vecine u klasi cene na domacem trzistu ali ja ne mogu o tome da pisem... Ja ne mogu ali ti mozes. Ti i svi oni koji su ga culi i kojima se svidja, ako vam se svidja. Pisite i ako vam se ne svidja, nije problem. Zar ne vidis da Anubisgrau i jos nekolicina hoce da mene i jos par distributera zatvori u rezervat kao Indijance tj trazi da se otvori zaseban podforum u kom cemo mi "trgovci" moci da pisemo afirmativno o brendovima koje prodajemo i zastupamo dok ce nam ucestvovanje na ostalim temamoa biti zabranjeno; i ti mene sad pitas zasto ne pisem afirmativno o Eposu? Ne pisem jer mi je zabranjeno, ne pisem jer ce odmah da se sjati par dusebriznika, boraca za pravdu i navijaca drugih distributera da me proziva zbog "sukoba interesa". Ukljucim se jedino kad isti ti "poznavaoci" pisu bez osnova, lupetaju i iznose prizvolje i netacne informacije o nekom od "mojih" brendova. Odlican primer za to je firma ProJect. Svi ti poznavaoci i pljuvaci su bili pozvani da pre nego sto nastave sa iznosenjem neistine i "rekla-kazala argumenata" dodju kod mene i cuju ProJect gramofone. Nekolicina je i bila i znas sta(?) culi su u svidelo im se... dobro rade, ne pljuju vise. Ovi koji nisu bili pljuju i dalje. Tako im je valjda lakse. Neko svoje licno nezadovoljstvo i frustraciju valjda na taj nacin lece. Nema veze. Neka ih...

Eto to bi u grubo bilo to... nadam se da si zadovoljan odgovorom. :)

Link to comment
Share on other sites

Na forumu meni nije dozoljeno reklamirnje ....

Simo,

Mozda mozemo da nagovorimo Ljubu da napravi mali marketinski program za ljude poput tebe (audio firme). Zar prodavnica ploca, zaboravih ime a mrzi me da se vracam na pocetnu stranicu i pogledam, nema svoju rubriku ovde na forumu?

Nije bitno, evo sta sam hteo da kazem - moguce je da se postave rubrike, pod-forumi, da kazemo, samo za (zainteresovane) firme, kojima bi samo one upravljale, gde bi mi, "obicni" clanovi dolazili i citali o novim proizvodima itd.. Bez mogucnosti za nas da postavljame komentare (u tim rubrikama). Dakle, pune, prave pravcate reklame...

Za uzvrat, Ljuba bi mogao da simbolicno (ili vec kako on zeli) naplati tu mogucnost kroz, recimo banners i slicno.

Naravno, zabrana i dalje stoji za "neplatise". Eto..

Link to comment
Share on other sites

Simo,

Mozda mozemo da nagovorimo Ljubu da napravi mali marketinski program za ljude poput tebe (audio firme). Zar prodavnica ploca, zaboravih ime a mrzi me da se vracam na pocetnu stranicu i pogledam, nema svoju rubriku ovde na forumu?

Nije bitno, evo sta sam hteo da kazem - moguce je da se postave rubrike, pod-forumi, da kazemo, samo za (zainteresovane) firme, kojima bi samo one upravljale, gde bi mi, "obicni" clanovi dolazili i citali o novim proizvodima itd.. Bez mogucnosti za nas da postavljame komentare (u tim rubrikama). Dakle, pune, prave pravcate reklame...

Za uzvrat, Ljuba bi mogao da simbolicno (ili vec kako on zeli) naplati tu mogucnost kroz, recimo banners i slicno.

Naravno, zabrana i dalje stoji za "neplatise". Eto..

Dragane,

to sto ti predlazes vec postoji. Tema se zove AV Impuls. Svim ostalim distributerima je ponudjeno da ako zele otvore svoje teme u istom podforumu.

Ono sto nije dozvoljeno je da ja "setam" po forumu i u temama tipa "sta da kupim..." , "kupujem sistem do xxx eura", "kupujem MA ili KEF - preporucite jos nesto..." itd, itd... nudim i reklamirm svoj distributivni program na bazi "dodjite kod mene da cujete Epos, Spendor, Exposure, Arcam... - bolje je od toga sto ste spomenuli". To nije dozvoljeno meni , to treba tj mogu da rade "obicni" clanovi foruma koji smatraju da je neki uredjaj iz mog distributivnog probrama "bolji" od nekog "konkurentskog" koji se na datoj temi spominje.

Link to comment
Share on other sites

Dragane,

to sto ti predlazes vec postoji. Tema se zove AV Impuls. Svim ostalim distributerima je ponudjeno da ako zele otvore svoje teme u istom podforumu.

Ono sto nije dozvoljeno je da ja "setam" po forumu i u temama tipa "sta da kupim..." , "kupujem sistem do xxx eura", "kupujem MA ili KEF - preporucite jos nesto..." itd, itd... nudim i reklamirm svoj distributivni program na bazi "dodjite kod mene da cujete Epos, Spendor, Exposure, Arcam... - bolje je od toga sto ste spomenuli". To nije dozvoljeno meni , to treba tj mogu da rade "obicni" clanovi foruma koji smatraju da je neki uredjaj iz mog distributivnog probrama "bolji" od nekog "konkurentskog" koji se na datoj temi spominje.

Simo,

Mislim da se nisam izrazio kako treba. Evo o cemu ja pricam, naravno hipoteticki, ne bih voleo da Ljuba misli da se pametam.

Glavna i pocetna strana foruma ima svoje kategorije. Jedna od njih bi bila "Dileri, Proizvodjaci, Distributeri", na primer. U toj kategoriji bi se redjali vlasnici foruma, kao sto bi bio ti, opet na primer. Znaci, na prvoj, udarnoj strani, citava lista pro-ljudi... Po abecednom redu...da kazemo.

Svi ste vi "vlasnici" svojih foruma - ne tema, vec foruma. Samo vi i imate pravo da pisete unjima, niko drugi. Iznosite novosti, recenzije, blah blah blah.. reklamirate sebe u svoje proizvode. Mozda postoji mogucnost prosirenja, kasnije, na primer, iskljucivo za davanje tehnicke podrske kupcima.

Za ovu mogucnost, platis bilo kroz godisnju clanarinu, bilo kroz banner itd.. Kako god, ima nacina.

Dalje, svi vi, "pro-face", nemate pravo da van vasih foruma potezete teme vezano za vase firme/proizvode ali svakako imate pravo da odgovorite ukoliko vas neko pozove/prozove, na bilo koji nacin. Znaci, nema nikakvog pissing contest, moje bolje, tvoje gore i slicno ali ako neko od nas, "obicnih" zapocne temu o spravi koju ti nudis, ja mislim da bi trebalo da imas mogucnost da se ukljucis u temu.

Eto, to sam mislio. Tako nesto trenutno nema ovde. Da li bilo dobro ili ne, ne znam. Sa moje tacke gledista, uz dobro "odrzavanje"reda, mislim da bi bilo dobro za sve. Ja, na primer, koji dugo nisam ovde ziveo, moram da lutam po internetu i trazim gde ko i sta.. Ovako bih mogao sve da vidim na jednom mestu. Publika je prava i koliko vidim, ima nas dosta...

Link to comment
Share on other sites

Svi ste vi "vlasnici" svojih foruma - ne tema, vec foruma. Samo vi i imate pravo da pisete unjima, niko drugi. Iznosite novosti, recenzije, blah blah blah.. reklamirate sebe u svoje proizvode...

StisneÅ¡ na baner dilera koji je kupio baner, odeÅ¡ na njegov sajt i tamo ÄitaÅ¡ Å¡ta ima i Å¡ta te zanima. Ne razumem oko Äega dižeÅ¡ revoluciju :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Nekako mi se Äini da je dovoljno da se sve prepusti pažnji i razumevanju korisnika Forum-a... Ako uspevamo (neko viÅ¡e neko manje) da „proÄitamo“ razne advertising campaigns onih koji nisu oznaÄeni kao „HiFi distributer / proizvoÄ‘aÄ“ (pa Äak bili i u prolazu, Å¡to se pokazalo kao Äest sluÄaj) verujem (iskreno) da ćemo da vidimo i kada neko iz group-e „HiFi distributer / proizvoÄ‘aÄ“ navodi vodu na svoju vodenicu... Iskreno, zar to ne Äinimo i sami piÅ¡ući o ureÄ‘ajima koje (iz razno-raznih razloga) volimo...

Dakle, ja sam za to da svi imaju punu slobodu i da (osim, recimo, oznaka) mogu uÄestvovati svuda kao sasvim ravnopravni Älanovi bez ikakvih ograniÄenja... Možda bih voleo da se (zarad pravde) oznaka „HiFi distributer / proizvoÄ‘aÄ“ malo jasnije stavi joÅ¡ ponekima ili, opet, skine svima ali to je već druga stvar...

Link to comment
Share on other sites

Nekako mi se Äini da je dovoljno da se sve prepusti pažnji i razumevanju korisnika Forum-a... Ako uspevamo (neko viÅ¡e neko manje) da „proÄitamo“ razne advertising campaigns onih koji nisu oznaÄeni kao „HiFi distributer / proizvoÄ‘aÄ“ (pa Äak bili i u prolazu, Å¡to se pokazalo kao Äest sluÄaj) verujem (iskreno) da ćemo da vidimo i kada neko iz group-e „HiFi distributer / proizvoÄ‘aÄ“ navodi vodu na svoju vodenicu... Iskreno, zar to ne Äinimo i sami piÅ¡ući o ureÄ‘ajima koje (iz razno-raznih razloga) volimo...

Dakle, ja sam za to da svi imaju punu slobodu i da (osim, recimo, oznaka) mogu uÄestvovati svuda kao sasvim ravnopravni Älanovi bez ikakvih ograniÄenja... Možda bih voleo da se (zarad pravde) oznaka „HiFi distributer / proizvoÄ‘aÄ“ malo jasnije stavi joÅ¡ ponekima ili, opet, skine svima ali to je već druga stvar...

OdliÄan 5, gosn-Žiko!

Pa zar da se odreknemo otrovnih, nekulturnih, samoreklamerskih i, samo ponekad, vrlo retko, jednom u hiljadu, duhovitih Sonicovih postova na drugim temama?

Srećna Nova godina i Vama i AV Impulsovcima, na Äijoj smo teritoriji trenutno!

Link to comment
Share on other sites

Nekako mi se Äini da je dovoljno da se sve prepusti pažnji i razumevanju korisnika Forum-a... Ako uspevamo (neko viÅ¡e neko manje) da „proÄitamo“ razne advertising campaigns onih koji nisu oznaÄeni kao „HiFi distributer / proizvoÄ‘aÄ“ (pa Äak bili i u prolazu, Å¡to se pokazalo kao Äest sluÄaj) verujem (iskreno) da ćemo da vidimo i kada neko iz group-e „HiFi distributer / proizvoÄ‘aÄ“ navodi vodu na svoju vodenicu... Iskreno, zar to ne Äinimo i sami piÅ¡ući o ureÄ‘ajima koje (iz razno-raznih razloga) volimo...

Dakle, ja sam za to da svi imaju punu slobodu i da (osim, recimo, oznaka) mogu uÄestvovati svuda kao sasvim ravnopravni Älanovi bez ikakvih ograniÄenja... Možda bih voleo da se (zarad pravde) oznaka „HiFi distributer / proizvoÄ‘aÄ“ malo jasnije stavi joÅ¡ ponekima ili, opet, skine svima ali to je već druga stvar...

Moze Ziko, i ja bih se slozio, da smo ti i ja, kao amateri vlasnici foruma... Ali, verujem, forum kao ovaj mora nekako da pravi lovu (ja ga barem nebih drzao za dzabe). U tom slucaju, pokusao bih da napravim nekakav prostor za zainteresovane dilere/distributere/proizvodjace da se reklamiraju, obzrom na broj ociju koji svakodnevno ovde dolaze. No, kao sto rekoh ranije, moja prica je hipoteticka, nista drugo.

Link to comment
Share on other sites

Srećna Nova godina i Vama i AV Impulsovcima, na Äijoj smo teritoriji trenutno!
Hvala, uzvraćam istom merom!

Moze Ziko, i ja bih se slozio, da smo ti i ja, kao amateri vlasnici foruma... Ali, verujem, forum kao ovaj mora nekako da pravi lovu (ja ga barem nebih drzao za dzabe). U tom slucaju, pokusao bih da napravim nekakav prostor za zainteresovane dilere/distributere/proizvodjace da se reklamiraju, obzrom na broj ociju koji svakodnevno ovde dolaze. No, kao sto rekoh ranije, moja prica je hipoteticka, nista drugo.

Ja se ne mešam u njihovo, uvek se rukovodim onim:„mi možemo biti braća, ali kese nam nisu sestre“... Ergo, odluka je, kao i uvek do sada i od sada, njihova... Kao gost uvek ću je poštovati...
Link to comment
Share on other sites

Pa zar da se odreknemo otrovnih, nekulturnih, samoreklamerskih i, samo ponekad, vrlo retko, jednom u hiljadu, duhovitih Sonicovih postova na drugim temama?

Upravo sam o ovome pricao....

Daj molim te par linkova na kojima sam ja bio nekulturan (a da nisam morao da istom merom odgovorim na tudju laz, prostakljuk i neinteligenciju) i bavio se samoreklamerstvom.

Daj ako ima pa da se izvinim ljudima kako i dolikuje ozbiljnom coveku.

p.s.

ja sam terbi NG vec cestitao pa da se ne ponavljam... ;)

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam o ovome pricao....

Daj molim te par linkova na kojima sam ja bio nekulturan (a da nisam morao da istom merom odgovorim na tudju laz, prostakljuk i neinteligenciju) i bavio se samoreklamerstvom.

Daj ako ima pa da se izvinim ljudima kako i dolikuje ozbiljnom coveku.

p.s.

ja sam terbi NG vec cestitao pa da se ne ponavljam... ;)

Sima je laf i retko kome je zamerao na bezobrazluk i nekulturu,vec se radije spustao

na taj nivo i na uvredu odgovarao Å¡alama i takav je i ako ga poznajete licno.

I covek je vise na forumu kao obican ljubitelj dobrog zvuka nego kao distributer,treba dati bilo kome sansu

da ga upoznate,pa onda suditi kakav je covek,i on covek mora od neceg da zivi i ako je distributer nije diler

narkotika.

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam o ovome pricao....

Daj molim te par linkova na kojima sam ja bio nekulturan (a da nisam morao da istom merom odgovorim na tudju laz, prostakljuk i neinteligenciju) i bavio se samoreklamerstvom.

Daj ako ima pa da se izvinim ljudima kako i dolikuje ozbiljnom coveku.

p.s.

ja sam terbi NG vec cestitao pa da se ne ponavljam... ;)

Simice Soniche, pa ako ti ovo nisi shvatio kao šalu, još na 'tvojoj' temi, pa ko zna šta će drugi da misle!

Smajli, dodajte smajlija na onu reÄenicu, da ne bude zabune.

Link to comment
Share on other sites

Simice Soniche, pa ako ti ovo nisi shvatio kao šalu, još na 'tvojoj' temi, pa ko zna šta će drugi da misle!

Smajli, dodajte smajlija na onu reÄenicu, da ne bude zabune.

Da budem iskren nisam, dodatno me zacudilo da je od tebe... al' reko' "sve je moguce" pa ajd' da pitam... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Dragane, Ziko... i ostali, slobodno na ovoj temi, sto se mene tice, iznesite svoja misljenja i zapazanja. Na ovoj temi nema pokusaja da se ucesnici dele na "podobne" i "nepodobne", "dobronamerne" i one druge...

Pozdrav svima! :cheers

Simo,

Bez brige... Ja sam samo hteo da prenesem svoja iskustva sa drugih foruma koji su itekako komercijalizovani, sa principima koji ocigledno funcionisu za dobrobit svih. Sve to u najboljoj mogucoj nameri. Sljaka je sljaka i lova mora da se pravi.

Ziv bio!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...