Jump to content


AV Impuls


brca

Recommended Posts

Evo vitlam po netu i citam recenzije za Creek i naletim (tacnije podsetim se) na sledece:

"

Conclusion

I've been a fan of Creek Audio for many years, but even I was surprised at how impressed I was with the Destiny—Mike Creek had already set his standard very high with the 5350SE. But I'm happy to make the Destiny my new reference in affordable integrated amplifiers, and have decided to buy Creek's superb Destiny CD player as well. In fact, I was intoxicated by the combination of the Destinys with the Monitor Audio Silver RS6 speakers. The trio produced a detailed, delicate, dynamic, uncolored sound that rivaled what systems costing twice as much can manage. I strongly suggest that dealers who sell both Creek and Monitor gear audition this system.

Mike Creek, you've done it again. Keep raising that bar!"

To je samo deo review-a Destiny ampa u Stereophile-u koji se nalazi ovde: http://www.hifi-forumi.com/forum/viewto ... =1&t=13762 koji se odnosi na kombinaciju Creek Evo ampa sa MA RS8 kutijama. Jedino sto mi izgleda kao logicno objasnjenje to sto Evo na izlazu ima bipolarne a Destinu Mosfet trandze...

Interesantno (bar meni) zae ne?

:banana

Link to comment
Share on other sites

Prvo, ne bi me Äudilo uopÅ¡te da reviewer nema pojma ili da njake iz nekog samo njemu poznatog razloga. Drugo, Evo i Destiny ipak nisu jedno te isto, razlika je i u koncepciji, i u kvalitetu, i u ceni. Treće, Äovek (lalelala) ima svoj ukus i cilj i bira shodno tome. ÄŒetvrto...mrzi me. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Prvo, potpuno je moguca i ta opcija. Drugo, uopste nisam imao nameru da osporim zapazanje reviewera a jos manje Laletovo. Naprotiv, da se radi o istim proizvodima a ne samo istim brendovima vise bih verovao Laletu nego ovom drugom. Trece, upravo sam na to i ciljao, da proizvodi jednog brenda u razlicitim klasama cene i kvaliteta mogu potpuno drugacije da sinergi(j)ski reaguju sa istim tipom zvucnika. Cetvrto, reci ko te mrzi da mu slomim kicmu... :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Evo vitlam po netu i citam recenzije za Creek i naletim (tacnije podsetim se) na sledece:

"

Conclusion

I've been a fan of Creek Audio for many years, but even I was surprised at how impressed I was with the Destiny—Mike Creek had already set his standard very high with the 5350SE. But I'm happy to make the Destiny my new reference in affordable integrated amplifiers, and have decided to buy Creek's superb Destiny CD player as well. In fact, I was intoxicated by the combination of the Destinys with the Monitor Audio Silver RS6 speakers. The trio produced a detailed, delicate, dynamic, uncolored sound that rivaled what systems costing twice as much can manage. I strongly suggest that dealers who sell both Creek and Monitor gear audition this system.

Mike Creek, you've done it again. Keep raising that bar!"

To je samo deo review-a Destiny ampa u Stereophile-u koji se nalazi ovde: viewtopic.php?f=1&t=13762 koji se odnosi na kombinaciju Creek Evo ampa sa MA RS8 kutijama. Jedino sto mi izgleda kao logicno objasnjenje to sto Evo na izlazu ima bipolarne a Destinu Mosfet trandze...

Interesantno (bar meni) zae ne?

:thumbsup2

ÄŒitao sam i ja taj review i Äudio se Äudom ...

Mislim da nije u pitanju koncepcijska razlika izmeÄ‘u Evo i Destiny koliko ukus ...nije da sebe branim , bilo je tu kod mene dosta njih koji su to Äuli i složili se samnom ...

Ako stvari okrenemo pa razmotrimo zvuk Evo i Destiny amp-a koje smo sluÅ¡ali preko Spendor A5 kutija , tu razlike "skoro" da i nema ...ima je naravno ali nije, barem meni, vredna razlike u cijeni od 900€ ...kako to da u tom sluÄaju bipolarci sviraju, ajde da kažemo barem sliÄno, kao fetovi ? ZnaÄi nije to u pitanju ...

Sada veÄ dosta dugo sluÅ¡am Evo i Spendore A5 ...presluÅ¡ao sam sve svoje dsikove ponovo nekoliko puta ali se joÅ¡ nisam "napalio" dovoljno da dam prikaz sistema i da se osvrnem na predhodne kombinacije ...samo ukratko , Spendor A5 zvuÄi "10 u Äelo" u odnosu na MA RS8 ...u svim disciplinama . I treba da je tako jer i skuplji i to dosta ...

Ponavljam , možda je u pitanju samo ukus ...a možda uvaženi kolega amerikanac voli jako jako svetao, tanak i brz zvuk , ko će ga znati , pogledajte kakva kola vole pa će Vam mnoge stvari biti jasne ...MA RS8 može da zvuÄi znatno bolje ako se upari sa "masnijim" pojaÄalom tipa NAD i možda Cyrus (za NAD sam siguran a za Cyrus to samo nagaÄ‘am) itd ...

Pozzzdrav !

Link to comment
Share on other sites

Evo ocena za Cyrus-e i MA rs-6 u What hifi-ju.Komentar njihov je sledeci:A fast and insightful sound,excellent build all round,no shortage of punch or scale.

Samo sam se nadovezao na post Gospodina Lale.Evo da probam da se ispravim sa slikom,jel moze ovako.

post-3062-128510854464_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dodjoh, videh, poslusah i odoh teska srca :evil:

Spendor A5 sa Creekom Evo 2, Arcam cd 37 , mogu samo da kazem j... k...! :thumbsup2

Zatim malo vinila na prelepom gramofonu i za kraj Arcam Amp38 i Cd 37 na malim Neat Motive 3.

kakva savrsena kontrola basa, tvrdje naravno naspram Spendora koji je druga skola zvuka, ali mali Neat je bio vrlo iznenadjujuci ! :lol:

Upoznao licno Scepana BG, razmenili iskustva, pazario vrhunski disk (hvala Brko) :lol: i odlicno se proveo.

Svi koji nisu imali prilike da cuju , toplo preporucujem odlazak kod vrlo ljubaznih prodavaca i drugara sa foruma !

Ekipi iz Av Impulsa veliki pozdrav od mene :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Spendor A5 sa Creekom Evo 2, Arcam cd 37 , mogu samo da kazem j... k...! :lol:

Zatim malo vinila na prelepom gramofonu i za kraj Arcam Amp38 i Cd 37 na malim Neat Motive 3.

kakva savrsena kontrola basa, tvrdje naravno naspram Spendora koji je druga skola zvuka, ali mali Neat je bio vrlo iznenadjujuci ! :thumbsup2

3-jka je i mene ostavila u čudu, da se češkam po glavi i zagledam gde je sub :thumbsup2. Spendor se nije baš se nije baš najbolje snašao sa "tvrđim" stvarima, ali s obzirom da je u pitanju druga škola zvuka citiraću jednog klijenta: "It's not an error - it's a feature." :evil:

Link to comment
Share on other sites

Bio sam juce u AV Impulsu,upoznao Linesa koga ovom prilikom puno pozdravljam.Uzivao u slusanju muzike,ponovo me odusevio Spendor ovog puta u kombinaciji sa pojacalom Creek i Arcam cd plejerom(sistem je bio a5,evo,cd-37).Arcam amp 38/cd-37 i Neat motive 3 su takodje zvucali odlicno,tvrdje doduse(sto se na basu odmah osetilo,iznenadio me pun bas,odlican za tako male zvucnike),nije imao toplinu kao Spendor(to mi je bio prvi dojam posle Spendora i Creeka) ali jako jako dobro je zvucao(zivi instrumenti su zvucali odlicno,saksofon,klavir...).Meni se vise svidela prva varijanta(sto ne znaci da je bolja,jednostavno stvar ukusa),zao mi je sto nisam juce cuo Spendora sa Creek Destiny-jem.Ono sto bi jos pomenuo je jako veliki izbor muzike koji imaju i veliki izbor zvucnika i komponenti koji sam video.Ambijent je bio jako prijatan,a domacini ljubazni za svaku pohvalu(hvala na gostoprimstvu,covek se oseti kao u svojoj kuci) :thumbsup2 .Bilo je fenomenalno zaista,vredi otici i cuti navedeno u svakom slucaju.Evo i malo slika.

post-3062-128510855457_thumb.jpg

post-3062-128510855525_thumb.jpg

post-3062-128510855571_thumb.jpg

post-3062-128510855581_thumb.jpg

post-3062-128510855603_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...