Jump to content


AV Impuls


brca

Recommended Posts

Preteraste. Ali stvarno. Ova tema počinje da podseća na pijacu. Cirkus. Whatever. Ako se ovako nastavi, nateraćete nas da se bavimo bravarskim radovima...

LM, b(l)ejah opet u zmijskom leglu. Svaki put mi je sve teže da izađem iz "ordinacije". Današnji setup: TacT Millenium, Creek tamo_neki_model kao transport, Neat Motive 2 zvučne kutije. QQ i LL. Kada sam video dimenzije kutija i cenu samo što Sonicu nisam rekao par reči... onako... so(ni)čnih. E, onda je baraba pustila Muziku. Ne ona klasična ložana sa Dali ili Nebi, Usher, B&W, PŽL (Pera, Žika, Laza), itd. test diskovima koji bi dobro zvučali i na tosteru. Ne. FLAC narezan na CD - od metala do klasike i nazad. I bi Muzika. Tri puta progutah onu pljuvačinu koju nameravah da izustim par desetina minuta ranije. Kako volim ovakva otrežnjenja. Spuštanja na zemlju. Engleski zvuk. Male kutije. More, Muzika, bre. Cela prostorija PUNA zvuka. Niski, srednji, visoki. Za izvoz! IMO, kutije vrede svakog evra. Funte. Šta god je danas aktuelno. Kolega forumaš, odnedavno srećni vlasnik dotičnih kutija, može da doda svoja iskustva po želji...

P.S. Krajnje neočekivano u "ordinaciji" pronađoh/pazarih CD Jose Feliciana!!! :):listen:wave2

E, a kada ću ja da dobijem neki procenat za ovoliko hvalisanje vaše opreme???

Link to comment
Share on other sites

LM, b(l)ejah opet u zmijskom leglu. Svaki put mi je sve teže da izaÄ‘em iz "ordinacije". DanaÅ¡nji setup: TacT Millenium, Creek tamo_neki_model kao transport, Neat Motive 2 zvuÄne kutije. QQ i LL. Kada sam video dimenzije kutija i cenu samo Å¡to Sonicu nisam rekao par reÄi... onako... so(ni)Änih. E, onda je baraba pustila Muziku. Ne ona klasiÄna ložana sa Dali ili Nebi, Usher, B&W, PŽL (Pera, Žika, Laza), itd. test diskovima koji bi dobro zvuÄali i na tosteru. Ne. FLAC narezan na CD - od metala do klasike i nazad. I bi Muzika. Tri puta progutah onu pljuvaÄinu koju nameravah da izustim par desetina minuta ranije. Kako volim ovakva otrežnjenja. SpuÅ¡tanja na zemlju. Engleski zvuk. Male kutije. More, Muzika, bre. Cela prostorija PUNA zvuka. Niski, srednji, visoki. Za izvoz! IMO, kutije vrede svakog evra. Funte. Å ta god je danas aktuelno. Kolega forumaÅ¡, odnedavno srećni vlasnik dotiÄnih kutija, može da doda svoja iskustva po želji...

Dodacu samo da me neki :blah ne bi vatali za marketing da je kombinacija sa Creek-om - D O B I T N A.(mozda bih povukao crtu sa mojim skorasnjim odusevljenjem ISEM-om) :blah8)

Al posto se na moderatora naslanjam - valjda cu preziveti :wink:

E, a kada ću ja da dobijem neki procenat za ovoliko hvalisanje vaše opreme???

Link to comment
Share on other sites

Kolega forumaš, odnedavno srećni vlasnik dotičnih kutija, može da doda svoja iskustva po želji...

Sve sto ja mogu da kazem je: Neat :wink::D .

Zbilja, od kad su se kutije malo rasvirale ja se samo odusevljavam... 8) Mala kutija sa mnogo muzike i jos vise zabave. 8) Jos vise za divljenje, kutija kojoj ne smeta da bude 15cm od zadnjeg zida, i da SVE radi sjajno, ali .... :D:blah

Jedino za sta bi ih menjao je veci Neat :blah

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja konaÄno posetih vuÄiju jazbinu. Gosn Brku nisam sreo ovom prilikom ali je zato gosn nicSommeRHa liÄno budio meÄku iz zimskog sna i glumio domaćina prilikom moje polu-nenajavljene posete. Prijatan enterijer, lep za oko ali i funkcionalan, domaćinska atmosfera, fini ljud... mislim fin Äovek taj gospodin Krga, ozbiljan asortiman i gostoprimstvo na nivou (Soniće kupi sok, sve smo ;)!). U salonu svaÅ¡ta može da se Äuje a tek da se vidi - Creek, Spendor, Epos, Lebeni i Omege, Neat, M&D, Arcam, Synthesis, puno raznoraznih akcesorija, preslatke male Pro-ject komponente i joÅ¡ mnogo toga. PoÅ¡to smo potroÅ¡ili oko sat i po radnog i joÅ¡ toliko neradnog vremena na :), za sluÅ¡anje nam nije ostalo puno ali red je bio da se neÅ¡to i posluÅ¡a kad sam već tu. LiÄno su me najviÅ¡e zanimale Neat kutije pa je combo Neat Motive 2 sa Creek elektronikom (Evo CD i Destiny amp) odliÄno poslužio. Moram odmah da kažem - ovo je jedan od onih sistema koji će vas u roku od 2 minuta ubediti u svoju "ispravnost". Sonić je samouvereno otpanjio pot na pojaÄalu i muzika je sa lakoćom ispunila prostoriju. I kad kažem muzika zaista mislim na muziku, ne na dreaded test CDove. Prava, živa, foot tappin' muzika, ono Å¡to sluÅ¡aju normalni ljudi neopterećeni fifom. PUN POGODAK. Mislim, posle smo sluÅ¡ali i zvonÄiće i raznorazne audiofilske fetiÅ¡e, sistem se ni na tom polju uopÅ¡te nije obrukao. Do zla boga muzikalno ;) . OdliÄna ekstenzija u visokim bez traga tvrdoće, savrÅ¡eno Äista i jasna sredina, panoramski stage, IZUZETAN tajming, ritmiÄnost i dinamika. Bas je možda tu i tamo zazvuÄao malo tvrdo i jednodimenzionalno ali obzirom da se u neposrednoj blizini Neatova nalazio ne baÅ¡ mali broj zvuÄnika sa njihovim kutijama i membranama, sasvim je moguće da bi se i u ovom segmentu Neat+Creek combo pokazao izuzetnim u normalnoj sluÅ¡aonici. Posle dužeg sluÅ¡anja nameću se pitanja tipa: da li bi combo zadržao "magiju" i sa jeftinijim Evo pojaÄalom, u koje bi visine sistem otiÅ¡ao sa skupljim Destiny CD playerom, kako bi tu seo jedan dobar Exposu.. khm khm, izvin'te. Anyway, odliÄna kombinacija koju zaista vredi Äuti, kao i komponente koje je Äine. Treba meÄ‘utim biti oprezan sa sledećim - ceo sistem je taÄno na granici iza koje bi zvuk mogao postati previÅ¡e svetao. Ovakav kakav je sad zvuÄi vrlo leprÅ¡avo, detaljno i otvoreno, ali uparivanje sa nekim svetlijim ili tvrÄ‘im komponentama bi sigurno bilo kontraproduktivno. Za one koje vole ovako ekspresivan zvuk - pun pogodak, za one koji ipak vole neÅ¡to tamnije/toplije, tu je već dokazana kombinacija sa Naimom. Ovi zvuÄnici su jednostavno odliÄni u nekoliko vrlo važnih stvari a u kojima konkurencija lako pada. Ne bih da umanjujem znaÄaj Creek elektronike u postignutom rezultatu već samo kažem - sa ovim kutijama vredi kombinovati Äak i ako Creek+Nait nije vaÅ¡ cup of tea. Na kraju, mislio sam da napiÅ¡em i po koju o Sonićovoj poslovnosti i profesionalnosti ali ne želim da ubijam :) punkera u njemu. Momci, svaka Äast - odliÄan zvuk i sjajna ekipa, keep up the good work! :)

Vidimo se ponovo, da slušamo nešto drugo!

P.S. Kasnije ću da se pohvalim poklonom koji sam dobio od Sonića, samo da dovatim foto aparat. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam već nekoliko puta "reÅ¡io" da posetim AV-Impuls, ali avaj, daleko je BG, svaki put mi neÅ¡to iskrsne. Kad sam video ovaj poduži ozzy-jev Älanak, pomislio sam da ću možda tu naći par reÄi o onome Å¡to mene konkretno zanima, pa poÅ¡to nisam - to me je podstaklo da priupitam:

Da li je neko sluÅ¡ao i uporeÄ‘ivao M&D zvuÄnike Ruby i Sapphire ? Kako to svira ? Kolika/kakva je realna razlika izmeÄ‘u njih ?

Na netu ima samo onih nekoliko opšte poznatih recenzija , ali osim toga vrlo malo, gotovo ništa, ni po forumima, ili ja nisam uspeo da nađem.

Znam da ću jedini pravi odgovor dobiti u radnji (sluÅ¡ajući ih) - svakako ću doći, ali dok se ne nakanim - eto Äisto da pitam, da se malo pripremim...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Mali update za sve razbojnike i ljubitelje muzike i HIFI-ja.

Broj telefona nase cenjene tvrtke je samovoljom Telekoma promenjen u 011 7622 139. :bounce

A kako se dolazi do vaše tvrtke? Danas sam se šetao 30min. po Gepratovoj tražeći ;reklama bi pomogla u lakšem pronalaženju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...