Jump to content


Zna li neko o cemu je rec?


zbrujic

Recommended Posts

Da probam:

Pre petnaestak godina na nekom RTS programu je bio prikazan, nazovimo, domaci dokumentarni film ciji naslov ne znam, niti bilo sta o njemu. Cuo sam da je jednom repriziran negde 2001.

"Dokumentarac" je, moze biti, neciji diplomski rad.

Razradjuje i "dokazuje" tvrdnju da danasnjim svetom i dalje upravljaju "hitlerovci".

Od interesantnih odrednica pamtim "Å perova beležnica", "instruktor miÅ¡ljenja instaliran na Mesecu", "Äuveni eksperiment sa parom volova"...

Film je pun faksimila i crno-belih fotografija. Tekst cita onaj spiker koji je citao sve RTS dokumentarce (jel bese Djuric?).

U filmu je sve i jedan podatak izmiÅ¡ljen, a laži su gradirane: kako film odmiÄe postaju sve manje prihvatljive.

Mislim da su i imena na odjavnoj špici bila izmišljena (ne znam odakle mi ovo).

Zna li neko o kom filmu je reÄ, ko su autori i gde/kako bi se mogao nabaviti?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Dokumentarac je RTS-a za vreme urednistva Ksenije Stojanovic i fakat to je diplomski rad Ljube Radovanovica - trenutno naseljenog u USA.

Ja sam imao cast baviti se muzikom u istom al ga nazalost nemam u privatnoj kolekciji - probacu da nahvatam od Ksenije VHS ako ga ima :heat

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Uz opasku da sam pogledao samo prvih 10 minuta filma , dok se nisam

setio da su sentencu "Historia es magistra vitae" izmislili pobednici tada, Rimljani

a onda je kao dogmu usvojili svaki drugi pobednici, moram da te pitam :

odakle ti zasigurno znas sta je tacno ovde izmisljeno?

Sta tacno hoces da opovrgnes evo npr. u tih prvih 10 minuta koje sam odgledao.

Da Hitler - nije postojao..? Postojao ali nije bio slikar. ? Postojao je ali slike koje se vide ovde nisu njegove?

Link to comment
Share on other sites

Film je urnebesan, a postaje jasno je da su i sami autori imali takve namere kada su za sekvencu koja prikazuje Hitlera snimljenog u Beogradu tajnom kamerom, ("a koji je pronađen u kameri nestalog autora"), naveli glumce na odjavnoj špici.

Ipak, postoje određeni podaci da je Hitler doživeo mirnu i duboku starost negde u zemljama Južne Amerike. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

mnogo sta nije jasno ni oko mojeg prethodnog dana a kamoli oko dogadjanja tako davnog ....

meni se chini, moje skromno misljenje je da je ovo u rangu onih baljezgarija koje npr.

danasnja drzavna televizija pusta u vidu npr. raznih serijala tipa Dr Mr Velimir Abramovich o Tesli.

Verovatno se radi o nekoj shali, ne vidim drugo. Da li je ovo ikada i emitovano tih davnih i dalekih (i zlih)

devedesetih godina, ako da, s/ kojom namerom? Nisu nam valjda radi ovog rusili predajnike i repetitore

EDIT: Sada sam odgledao na preskok do kraja. Da li je Žarko ObraÄević ovo chitao, na kraju je potpisan neki drugi cova

Link to comment
Share on other sites

Ne bih rekao da je ovo Zharko. A da li sam u pravu, da je bilo jos ovakvih filmova emitovanih nekada,

koji su imali tu cudnu muziku ala Lalo Shifrin-Jaws, te ta cudna flesujuca slova pred novo poglavlje filma

i ono 'nastavice se' na kraju? Gde je ovo na kraju emitovano, jel zna neko?

Link to comment
Share on other sites

Interesantan filmić, najviÅ¡e mi se dojmilo ono o nacistima u NASA i plastiÄni hirurg/bivÅ¡i naci, to mi joÅ¡ deluje onako... skoro pa da je moguće da nije nemoguće :blah

O I.P (instruktor ponašanja) na mesecu neću da komentarišem, mada moram priznati da sam se par puta zagledao u policu, u omot Dark Side of the Moon albuma, onako, prošla me neka jeza :unsure:

Sve u svemu, lepo utroÅ¡enih sat vremena, bolje od većine Holivudskih filmova Å¡o sam ih gledao u proteklo vreme... Ima li joÅ¡ neki sliÄan filmić da se preporuÄi?

Link to comment
Share on other sites

Pitaću kolegu koji pouzdano :D zna da su posle WW2 prešli na Antarktik (ili možda Arktik - ne slušam ga baš pažljivo kada krene da prosipa takve informacije), gde su za vreme rata pravili baze, da li može da pomogne sa nekim svojim saznanjima.

Pitaću ga i da li je tamo bio i video nekoga od njih :rolleyes: - možda može da prosledi zainteresovanima neki kontakt, pogotovo onima koji se lože na Adolfa (a nema ih baÅ¡ tako malo u ovoj sveznajućoj naciji gde sva nagaÄ‘anja i pretpostavke lako postaju Äinjenice, uz poneku ili viÅ¡e ÄaÅ¡ica ili flaÅ¡a, pogotovo).

Link to comment
Share on other sites

Interesantan filmić, najviÅ¡e mi se dojmilo ono o nacistima u NASA i plastiÄni hirurg/bivÅ¡i naci, to mi joÅ¡ deluje onako... skoro pa da je moguće da nije nemoguće :blah

O I.P (instruktor ponašanja) na mesecu neću da komentarišem, mada moram priznati da sam se par puta zagledao u policu, u omot Dark Side of the Moon albuma, onako, prošla me neka jeza :unsure:

Sve u svemu, lepo utroÅ¡enih sat vremena, bolje od većine Holivudskih filmova Å¡o sam ih gledao u proteklo vreme... Ima li joÅ¡ neki sliÄan filmić da se preporuÄi?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa sad je već poznata istorijska Äinjenica "operacija spajalica" (paperclip) u kojoj su Amerikanci spaÅ¡avali nacistiÄke nauÄnike i prebacivali ih u Ameriku pod uslovom da ovi rade za njih i prenesu im znanje. OÄigledan je bio napredak Amera posle 2.sv. rata u avio i svemirskoj tehnologiji, kao i u propaganoj i marketing delatnosti, zahvaljujući znanjima koja su dobili od Nemaca. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...