Jump to content


Upscaling HDMI-HDMI veza


zexoni70

Recommended Posts

Pozz svim forumasima!Imam jedno pitanje u vezi HDMI konekcije?Imam A/V Receiver ONKYO TX-SR804E koji u sebi ima HDMI v1.1,onda DVD PIONEER DV-600AV koji u sebi ima HDMI v1.3a i pre neki dan kupih Plazmu PANASONIC TH-42PV80P koja na sebi ima 3 HDMI ulaza v1.3a.Zanima me kako je najbolje da povezem DVD sa TV-om zbog gledanja filmova tj. zbog tog upscalinga i dal' da DVD vezem prvo na RECEIVER pa onda iz RECEIVERA na TV ili da DVD odmah povezem na TV.To me buni iz razloga zato sto ne znam da li verzija HDMI v1.1 koja mi je na RECEIVERU podrzava upscaling kao v1.3a,ili je to sve jedno?U slucaju da povezujem DVD---->RECEIVER to je sa HDMI kablom pa onda iz RECEIVERA opet HDMI do TV-a,ali u slucaju da povezujem DVD---->TV onda moram da koristim jos jedan opticki kabal sa kojim bi povezao DVD sa RECEIVEROM zbog zvuka 5.1?Molim ako neko konkretno zna oko ovih HDMI standarda i upscalinga da mi objasni kakve su tu razlike?Pozz i hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Imaš sve što ti je potrebno da to povežeš u nizu DVD-AVR-TV, trebaju ti još samo dva HDMI kabla,

ako ih već nemaš i tek sada kupuješ onda svakako kupi v1.3a ali ukoliko poseduješ v1.1 i to će vršiti posao.

U ovakvoj kombinaciji upscaling viedo materijala će vrÅ¡iti AVR Onkyo 804 koji to odliÄno radi, a neće mu biti smetnja HDMI v1.1 da

protera takav signal do TV-a sve do rezolucije 1080i.Osim toga istim kablom ćeš imati transfer višekanalnog audia.

Tek kada budeÅ¡ reÅ¡io da u sistem uveÅ¡ i BD onda možeÅ¡ da poÄneÅ¡ da razmiÅ¡ljaÅ¡ o HDMI v1.3 i direktnoj vezi takvog plejera sa Tv-om,

naravno ukoliko ti u sistemu ostane postojeći AVR, ali ako ga zameniš sa postojećom serijom xx5 ili ovom novom xx6 onda je

najbolje da povezivanje bude preko AVR-a ali naravno obavezno sa HDMI kablovima v1.3a.

Link to comment
Share on other sites

Imaš sve što ti je potrebno da to povežeš u nizu DVD-AVR-TV, trebaju ti još samo dva HDMI kabla,

ako ih već nemaš i tek sada kupuješ onda svakako kupi v1.3a ali ukoliko poseduješ v1.1 i to će vršiti posao.

U ovakvoj kombinaciji upscaling viedo materijala će vrÅ¡iti AVR Onkyo 804 koji to odliÄno radi, a neće mu biti smetnja HDMI v1.1 da

protera takav signal do TV-a sve do rezolucije 1080i.Osim toga istim kablom ćeš imati transfer višekanalnog audia.

Tek kada budeÅ¡ reÅ¡io da u sistem uveÅ¡ i BD onda možeÅ¡ da poÄneÅ¡ da razmiÅ¡ljaÅ¡ o HDMI v1.3 i direktnoj vezi takvog plejera sa Tv-om,

naravno ukoliko ti u sistemu ostane postojeći AVR, ali ako ga zameniš sa postojećom serijom xx5 ili ovom novom xx6 onda je

najbolje da povezivanje bude preko AVR-a ali naravno obavezno sa HDMI kablovima v1.3a.

Link to comment
Share on other sites

Ako DVD player dopusta da prenosi zvuk preko HDMI slobodno tako povezi, gubitka u kvalitetu nema jedino ne moras da kupujes dodatno opt kabl koji nije jeftin. Naravno, imas manju guzvu pozadi jer umesto 2 kabla imas jedan. Ako tvoj AVR nije dovoljno dobar u video sekciji (ili makar ti tako mislis) HDMI kabl neka nosi sliku direktno do tv a opt do AVR. HDMI kabl je neizbezan jedino kod BR playera ili pri vezi sa PC koji imaju AMD graficke serije HD48xx koje su sposobne da prenose 7.1 i HD zvuk preko HDMI.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...