Jump to content


gerchy's hybrid (Sony ES + JBL Ti + Velodyne DD)


gerchy

Recommended Posts

Posto ja vec neko vreme merkam sebi X779ES pitanje, Vama kao poznavaocu - koliko takav, u dobrom stanju moze da kosta?

Toliko koliko vlasnik traži. Odnosno između 500 i 1000 €, zavisi od stanja lasera, boje, i svega što mora biti pored. :grin:

Koja je razlika između JBL TI-5000LE i JBL TI-5000

LE (Limited Edition) imajo neke druge drivere i skretnicu. Nažalost LE nisam Äuo tako da teÅ¡ko kažem dali uopÅ¡te ima sluÅ¡ne razlike. ;-)

Link to comment
Share on other sites

gerchy,

svaka cast na sistemu.

Odusevljen sam kako izgleda, a verovatno isto tako i zvuci.

Posto ja vec neko vreme merkam sebi X779ES pitanje, Vama kao poznavaocu - koliko takav, u dobrom stanju moze da kosta?

U Srbiji ni evra preko 500. Ja sam svoj (drugi komad) prodao za 450. Na tom plejeru obratite paznju da li je displej zamagljen i/ili popustio sto se tice jednakog osvetljenja svih segmenata. Ako je tako, ne uzimati, to znaci da je mnooogo radio. 707ES je fakticki isti model.

Pored skoro nenabavljivog lasera, otkazuju im gumice na vratima - ako se pazljivo radi, menja se relativno lako, ali ako se ne pazi i postavi mehanika pogresno, plejer nece da cita. Takodje im otkazuju i amortizeri mehanike. Inace, ima i verovatno jednako dobrih novih plejera za taj novac, ali stara ljubav zaborava nema... :)

Link to comment
Share on other sites

U Srbiji ni evra preko 500. Ja sam svoj (drugi komad) prodao za 450. Na tom plejeru obratite paznju da li je displej zamagljen i/ili popustio sto se tice jednakog osvetljenja svih segmenata. Ako je tako, ne uzimati, to znaci da je mnooogo radio. 707ES je fakticki isti model.

Da se nadovezem na temu, ja sam pre dve sedmice nabavio CDP-X 77 ES za 430 eura (na BG trzistu). Nekoliko primeraka se trenutno nudi na nemackom e-bay-u po cenama od 550 - 650 eura.

Plejer je u fantasticnom stanju sto se optike tice, a kako radi, to je vec posebna prica. Skoro da ga i ne gasim od kako je stigao na svoju konacnu adresu, izuzimajuci prvi dan kada sam ga samo gledao (i dozvoljavao drugima da ga gledaju).

Moja istrazivanja govore da ova serija ima bolju (izdrzljiviju) "utrobu" od mladjih pokolenja tipa 779 ili 707. Tome u prilog svakako govori i cinjenica da posedujem CDP-X 55 ES koji me verno sluzi, iako je sada vec punoletan i po USA standardima.

Link to comment
Share on other sites

Gerchy, imas nekoliko primeraka TC-K 970 ES na nemackom e-bay-u, a takodje i nekoliko 990 ES i 909 ES.

Video sam jedan 970 ES u crnoj boji, bez drvenih stranica, a cena je 250 eura (fix).

Mozda je to dobra prilika da oplemenis svoju ubitacnu kolekciju.

Hvala, gledam redovito. K970ES nema drvenih stranica i slike nisu prave. K990ES ima defekt a 909ES nije na spisku. ;)

Sva sreća, jer razmišljam o uplati jednog kompletnog. Fingers crossed! ;)

Ako ko vidi koju grešku - neka kaže ili zauvijek šuti. :-D

post-10756-0-12054700-1298761486_thumb.j

post-10756-0-35083700-1298761513_thumb.j

post-10756-0-75670900-1298761533_thumb.j

post-10756-0-67134900-1298761575_thumb.j

post-10756-0-02710800-1298761663_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da ih ima više ali ne vjerujem da se mogu smatrati za naslednika.

Za Micromegu ne mogu nista da kazem, nisam je slusao...

Sta znaci "naslednik"? Ja sam mislio na zvuk. Sto se kvaliteta izrade tice, danas ima malo toga sto moze da konkurise onome sto je Sony radio... mozda Accuphase, egzoticne marke, od komercijale Yamaha A-S2000 i jos ponesto.

Inace, na modelima 779ES i 707ES pa na dalje je koriscena tzv. "Gibraltar" sasija, napravljena od kompozitnog materijala (malo plasticne mase i malo keramike) koji imitira osobine granita. Licno, mislim da je prethodna mehanika, bazirana na aluminijumu (77ES itd.) bila kvalitetnija, ali verovatno i skuplja za izradu.

Moram da kazem da sam veliki postovalac Sony CD plejera, posedovao sam 779ES deset godina u svom sistemu, zatim ga je zamenio XA7ES, a prosli su tu jos neki plejeri iz serije 5ES i 7ES. Zato razumem kada se neko odusevljava njihovim zvukom jer i ja osetim zmarce svaki put kada vidim neki takav uredjaj. Medjutim, treba reci da oni jednostavno nemaju sta da traze pored danasnjih skupih plejera - emocije su jedno, a realnost drugo. Te komponente zvuka su, najpre, sirina scene koju ES plejeri ne mogu da rekreiraju po dubini (govorim u odnosu na nove plejere), zatim blago elektricni bas koji postoji kod njih i detaljnost koja je otisla u nebo (cak, ponekada, preterano) kod novih plejera. Njihov zvuk je, takodje, delimicno mutan za danasnje pojmove, bez vrhunske definicije.

Sa druge strane, Sony ES 5 i 7 plejeri imaju neku vrstu muzikalnosti i specificnog Sony zvuka, bas pomenuta Yamaha A-S700 jedina ima vecinu tih osobina, bar od ovih plejera koje sam imao prilike da cujem. Niko nikada nije napravio takav odnos topline, kohezije i detaljnosti kao Sony. Mislim da su u svoje vreme bili apsolutni vrh. Denon 3560 ili 3300, na primer, jednostavno uopste nisu u toj ligi. To je kao kod Nak dekova, nema nijedan drugi koji ima takav zvuk, a da nije iz Nak fabrike.

Da napomenem da 707ES Swoboda 2+ ima izuzetan zvuk, ali bi mnogi rekli da to nije "taj" Sony zvuk. Ako hocete bolje od njega, probajte Meridian G08 :).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gerchy, mislim da je logican nastavak zacrtanog puta nabavka jednog DTC-2000 ES u mint stanju. Bice jako lep par sa ovim najnovijim lepotanom, jer oba imaju vrata na sredini, a i dizajnerski su iz iste serije. Nemoj ni sebe, a ni nas zvaravati kako je ovo kraj sastavljanja sistema. Znas i sam da to ne ide bas tako. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Gerchy, mislim da je logican nastavak zacrtanog puta nabavka jednog DTC-2000 ES u mint stanju. Bice jako lep par sa ovim najnovijim lepotanom, jer oba imaju vrata na sredini, a i dizajnerski su iz iste serije. Nemoj ni sebe, a ni nas zvaravati kako je ovo kraj sastavljanja sistema. Znas i sam da to ne ide bas tako. :cheers

Ah da, za DTC-2000ES vjerovatno bi napravio iznimku ... :nerd

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...