Jump to content


gerchy's hybrid (Sony ES + JBL Ti + Velodyne DD)


gerchy

Recommended Posts

Fantasticne fotografije.Prelep sistem.Volim Sony ES.Jedine lepse komponente bar sto se jace komercijalne klase tice, ima mi Pioneer Elite Urushi.Trenutno sam u fazi prikupljanja komponenti.Fali mi jos nesto.Kada kompletiram postavljam slike sistema.Jos jednom Gershy sve pohvale na profesionalnosti.Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Za tebe Gerchy,sony bi trebao da izradi jedan tv ESPRIT,obavezno u drvetu.Zasluzio si!Pozdrav!

ES i ESPRIT nisu jedna te ista stvar. Naime ne postoji nikakva sumnja, da se radi o sliÄnim stvarima ali neke ESPRIT stvari po tadaÅ¡njim procenama Äesto su viÅ¡e rangirane kao Å¡to Mark Levinson, Krell i sliÄno …. naime radilo se je o exluzivi, po 100 napravljenih komada, cenovno oko 10 puta viÅ¡e nego serija ES. Ako je najskuplji CD plejer serije ES vredio oko 3.500 tadaÅ¡njih njemaÄkih maraka, naprimer CDP-R10 i DAS-R10 (CD plejer sa fiziÄko odvojenim konverterjem) ispraznili su vlasniku novÄanik za skoro 20.000 maraka.

Prvo o imenu. Iako su sliÄni i postoji moguÄnost, da je ES nastao iz reÄi ESPRIT (ponegde su u 80 - tima bili objavljeni oba loga – zajedno), radi se o razliÄitim serijama. Zapravo stvar potiÄe joÅ¡ dublje unazad. IzmeÄ‘u 1975 i 1977 godine u katalozima se je naveliko reklamirala serija ESII, naime prva ES serija, koja je predstavljala Hi End komponente, lansirana je davne 1965.

ZnaÄi ES serija, za koju veÄina danas zna, ona je u suÅ¡tini ES-III (1982-1994) i ES-IV (1994 - ).

KonaÄni proizvodi su od uvek bili vrhunski, masivni, a istovremeno napravljeni sa filigranskom preciznoÅ¡Äu. Napravljeni da traju, naime serija je joÅ¡ danas itekako aktualna, Å¡to svedoÄi Å¡iroka ponuda na tržiÅ¡tu polovnih svari. 20 godina stari top modeli vrlo lako postižu vrednost tamo do 1000 EUR-a, Å¡to iznosi po tadaÅ¡njem cenovniku viÅ¡e od polovine nove vrednosti!

ES serija je serija sa najdužom tradicijom, nijedna druga marka nije tako dugo proizvodila tako uspeÅ¡an i dostupan Hi-End program. Po svetu ima na hiljade i hiljede ES komponenti, koje joÅ¡ uvek odliÄno služe svojoj nameni: serijskih, obraÄ‘enih, crnih, zlatnih, s drvenim stranicama ili bez … Posle dvadesete ( ili 38., uzimajuÄi u obzir prvu generaciju) godiÅ¡njice (2003) nažalost postali su teže isporuÄivi i rezervni delovi, Å¡to je u suÅ¡tini reÅ¡ivo pomoÄu improvizacije (gde ima svoje mesto moguÄnost nadgradnje i tweaking) i sa dobrom ponudom polovnih stvari (laseri i sliÄno …).

IzmeÄ‘u 1991 i 1992 godine priÄa se polako poÄela okonÄavati. VeÄina modela je sa novom oznakom dobila samo lagane promene, a absolutni kraj je serija doživela 1995 godine, kad je ponuda znaÄajno opala. ES serija postoji i danas, program je dosta manje sveobuhvatan i sa sloganima “Extremely High Standard†i “Eleveted Standard†ima puno manje zajedniÄkog.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo lepo i detaljno odjasnjeno. :D

Sto se tice vaseg sistema nemam sta da kazem, svaki put kad pregledavam ovu temu srce mi zastajkuje...svaka cast. :D Ja sam takodje veliki ljubitelj brenda SONY i samim tim i njihovih vrhunkih ES modela.Tek sam na pocetku sakupljanja uredjaja, ali polako ima vremena sto bi rekli Sretan nikad zakasnio nije...

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno Gerchy Äime briÅ¡eÅ¡ praÅ¡inu? A za kolekciju svaka Äast. JBL-ovi su odliÄni a joÅ¡ kad videh ovaj Velodyne :D

Kada ima nekoliko više praha sa Viledom (i operem je za svaku komponentu), kad ga je manje (svake 2-3 dana) sa Armorall mikrofibrom ili umjetnom jelenjom kožom (Chamois Nr.102, rumeno pakovanje, koju upotrebljavam i za auto).

410D1cCA0AL._SL500_AA300_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ma u Sloveniji nema prasine. Bio sam na Bledu i posle nedelju dana mi je auto bio cistiji nego ovde posle jednog dana.

Prosle nedelje svratio sam na Bled u povratku iz Pariza. Nisam bio vise od 20 godina, tako da su uspomene navrle kao lavina. Hotel "Lovec", doduse sada renoviran, voznja po jezeru, setnja oko jezera, pogled sa gornjeg grada, cuvene krempite . . . . kakav ultimativni raj na Zemlji. A sve to samo 42 km od takodje prelepe Ljubljane. Gerchy, izvinjavam se za OT, ali su utisci previse svezi, a i Siroma mi je dao slagvort pa nikako nisam mogao odoleti.

Jos jednom cestitke za fenomenalan sistem, iako sam ti verovatno vec vise puta cestitao, obzirom da sam i sam fanaticno zaljubljen u Sony ES uredjaje koje gajim jos od sredine 80-ih godina, ili od ES II serije kako si objasnio u prethodnom postu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Gerchy sve Äestitke za sistem.

Sjećam se Sony kataloga iz tog vremena ali nikada nisam vidio bolju prezentaciju i fotografije.

Ne znam da li te Sony plati za to ali ako ne to je sramota. :(

Imam i jedno pitanje za tebe, imam mogućnost da dođem do Sony receivera STR-DA50ES za nekih 180Eura.

Uređaj je kao nov ali ne znam da li se radi o nekom dobrom i cjenjenom modelu, sve što znam je da je model 1998.

Link to comment
Share on other sites

Gerchy sve Äestitke za sistem.

Sjećam se Sony kataloga iz tog vremena ali nikada nisam vidio bolju prezentaciju i fotografije.

Ne znam da li te Sony plati za to ali ako ne to je sramota. :(

Imam i jedno pitanje za tebe, imam mogućnost da dođem do Sony receivera STR-DA50ES za nekih 180Eura.

Uređaj je kao nov ali ne znam da li se radi o nekom dobrom i cjenjenom modelu, sve što znam je da je model 1998.

To je vrhunski avr za smešne novce... samo napred !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...