Jump to content


gerchy's hybrid (Sony ES + JBL Ti + Velodyne DD)


gerchy

Recommended Posts

Evo nekoliko komponenti mog sustava:

HF amplifier: SONY TA-N 55ES

LF amplifier: SONY TA-N 55ES

pre amplifier: SONY TA-E 1000ESD

DVD player: SONY DVP-S725D

CD player: SONY CDP-X 339ES

minidisc: SONY MDS-JB 730QS

cassette deck: SONY TC-K 870ES

DAT recorder.: SONY DTC 59ES

DSR tuner: SONY DAR 1000ES

UKV tuner: SONY ST-S770ES

main speakers: JBL Ti 5000

VCR: PANASONIC NV-HD 660 Hi-Fi Stereo

Sustav ću graditi i dalje, u najvjerovatnijem planu su još:

- dvije konaÄne stopnje (TA-N80ES), na koje ću na variabilni input prikljuÄiti jedan 5-kanalni receiver

- TA-E80ES predojaÄalo (za sluÅ¡anje stereo muzike - na fiksni input)

- Denon DVD-3930 DVD player

- JBL Ti center in JBL Ti 1000 za surround, koje ću prikljuÄiti na dvije N55 konaÄne

- Dolby Digital Receiver (Sony ili Denon)

- Minidisc MDS-JA50ES / JA-555ES / JA-333ES / JA-30,20,3,2ES ...

... i naravno još "individual" hi-fi rack sa ventilacijom ... ali to će doći na red u novom stanu.

Evo nekoliko slika, izvinjavam se zbog loše kvalitete - nemam baš pravi objektiv.

sony_esprit3.jpg

sony_esprit10.jpg

sony_esprit11.jpg

sony_esprit12.jpg

sony_esprit15.jpg

jbl_ti5000c.jpg

jbl_ti5000a.jpg

sony_esprit13.jpg

sony_esprit14.jpg

Pozdrav iz Slovenije!

Link to comment
Share on other sites

Zdravo,

hvala svim za pohvale. Kad smo veÄ pri zahvalama - hvala ZoranuBG i Deonu za dobre debate i iskustva.

Kada dobijem bolji objektiv (F1.4), pokušat ću napravit nekoliko bolje slike - neke od tih imajo prilićno veliko šuma, a neke su pretamne.

Sustav svira za moje uÅ¡i odliÄno ... prvih nekoliko dana Äinilo mi se malo previÅ¡e srednjih tonova, pa sam jih skinuo na 629 Hz za 2-4 db. Možda mi se samo Äinilo. Vjerovatno ni soba nije previÅ¡e dobra za ovakve zvućne kutije (12 m2). Ali kao Å¡to sam rekao, to je privremena lokacija. :screwy

Plus, JBL Ti serije poznate su po agresivnome "mid & hi range" podrućju.

Kasnije pokazalo se, da je jedini pravi "setup" direktan zvuk. ZnaÄi niÅ¡ta tonskih kontrola, možda osim kod nekih starijih komada, koji nisu najbolje kvalitete.

Bas je fenomenalan i priznajem, bio sam nervozan, kad sam stignuo u Njemaćku da podignem JBLe. U CD plejer stavim "Brothers in Arms" ... prićekam minutu, nasmijem se, i krenem kući! Zvuk je Äist, mekan, detajliran, topao, a ponekad i malo trd - kao Å¡to je znaÄilno za JBL. Prilićno je razlika u mehkoći kada sam probao jednu konaÄnu i zatim dvije. Bi-amping sa Bi-wiringom je definitivno bolja odluka. ZvuÄniÅ¡ki kabli su QED plus high performance sa Ixos 204 bananama, interkonekti nisu niÅ¡ta posebno, joÅ¡ sam u fazi odlućanja (možda će biti neÅ¡to DIY).

PS: unaprijed se izvinjavam zbog jezika! :D

Link to comment
Share on other sites

Cemu ti sluzi DAR1000ES. Ja sam moj rasturio u delove jer nisam mogao da ga koristim.

Dobro pitanje. :D

Sada ne služi niÄemu ali može se ga prikopiti na satelitski tanjur. Prijatelj, koji živi 30 kilometara od mene kaže, da stvar radi. Kad probam i ja, javit Äu! :screwy

Link to comment
Share on other sites

Cemu ti sluzi DAR1000ES. Ja sam moj rasturio u delove jer nisam mogao da ga koristim.

Dobro pitanje. :D

Sada ne služi niÄemu ali može se ga prikopiti na satelitski tanjur. Prijatelj, koji živi 30 kilometara od mene kaže, da stvar radi. Kad probam i ja, javit Äu! :screwy

Link to comment
Share on other sites

... unaprijed se izvinjavam zbog jezika! :screwy

Svakako je bolji nego naÅ¡a slovenÅ¡Äina. Vrlo simpatiÄna hrpa SONY-ja! Kakvi su ovi minidisk plejeri (spominje se da viÅ¡e ne zapisuju u pakovanom formatu)? Ima li joÅ¡ unapreÄ‘enja u odnosu na osnovni model? Ja imam MDS JE-500.

Lahko se preporoÄam. :D

Link to comment
Share on other sites

! Kakvi su ovi minidisk plejeri (spominje se da više ne zapisuju u pakovanom formatu)? Ima li još unapređenja u odnosu na osnovni model? Ja imam MDS JE-500.

Lahko se preporoÄam. :screwy

Moj je iz godine 1999 i ima noviji Atrac type R. Kasnije imali su Atrac type S a onda su prestali sa razvojem.

UnapreÄ‘enje dakako ostaje, moj prvi dek bio je MDS-303 (Atrac 3), zatim MDS-JE520 (Atrac 4.5, 20-bit delta-sigma ADC), danaÅ¡nji JB720QS napravljen je bolje (kovinska prva stranica, zlati cinchevi ...) i ima nekoliko ispunjenih funkcija. Ove godine nabavio sam MDS-JA50, tako zvani "mama svih minidisca", izgraÄ‘en ko tank, 15 kg - ali viÅ¡e manje iste opcije kao jeftiniji modeli. Dolazi iz godine 1996, zato ima Atrac verzije 4.5 (verzija 3.5 u MDS-JA30ES bila je jednaka DAT kvaliteti) i 24-bitni konverter. Nažalost vratio sam ga jer bi bilo potrebno zamijeniti laser (unatoÄ da je bio u radnji samo nekoliko sati) - a to mi se nije sviÄ‘alo.

Link to comment
Share on other sites

Zgodan full Fony sistem, sada već vintage.

Nekako mi jedino bode u oÄi nesrazmjer izmeÄ‘u komponenti i zvuÄnika, ipak su zvuÄnici iz daleko viÅ¡e klase od ostalog.

Jesi pak razmišljao o nekoj boljoj amplifikaciji,recimo TA-N 80ES i TA-E 80ES(uh a da negovorim o TA-ER 1 i TA-NR 1 :D ) pa i neki plejer bi tu sjeo kao 707 ili 779 recimo, naravno opet od Fonya kada si već toliki fun istih. :screwy

Link to comment
Share on other sites

Gerchy, cestitam na sistemu, stvarno lepo. Predlazem samo jednu modifikaciju, da ESD-1000 zamenis necim drugim, recimo sa Sony TA-9000Es. Ta-E1000 predstavlja usko grlo.

TA-9000ES moze da eliminise potrebu za kupovinom stereo predpojacala, osim ako to predpojacalo nije TA-E88 :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Majstore, kad budem prodavao sistem zvacu te u goste u Beograd da ga slikas. Posto vi Slovenci volite balkanski trash, dobices full srpski domacinski tretman, burek, ciganski duvacki ansambl, kuvani kupus, rakiju paukovacu (oslepljivacicu) i ostale nase djakonije;)....A ako prezivis, bice i slika :thumbsup2 !

Ha, e sada sam se stvarno nasmijao ... Sjajno, zaista volim srpsku hranu (pravi slovenac, a?) - posebno burek, ćevape, kajmak ... samo ti kaži, rado ću doći. Samo se nadam, da ÄeÅ¡ se uskoro odlućiti za prodaju ... :banana

I ne brini, preživjet ću, u študijskim godinama bocu Chivasa popio sam ko keks ... :blah

stvarno extra .... :banana:blah ali posto vidim da si ljubitelj sony-a es serije reci mi nesto o amp-u TA-F 530 es...nisam mogao da nadjem na netu :banana nista o njemu .....hvala ... :blah:D

F530ES skoro je isti kao N55ES, komponente u power pojaÄalu priliÄno su iste, takoÄ‘er i kućiÅ¡te. Možda ima N55 malo bolji zvuk, ali je F530ES svejedno dobar, posobno u smislu preis/leistung. Potpuno je analogan i ima vrlo dobar izlaz za sluÅ¡alice!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...