Jump to content


Bookshelf zvucnici,kako da sviraju bolje...


dude

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Koliko se vidi sa slike zvuÄnici su i suviÅ¡e malo razmaknuti ,pa tako neki veliki napredak nećeÅ¡ dobiti nikakvim stalcima,lopticama i gumicama .Najbolje bi bilo da ih izvadiÅ¡ iz ormara i staviÅ¡ pored njega na stalke,sa leve strane imaÅ¡ prostora a sa desne ako se dobro vidi su vrata pa neznam da li imaÅ¡ mogućnosti da malo celu policu pomeriÅ¡ ulevo i staviÅ¡ zvuÄnike na podne stalke sa leve i desne strane police,to bi sigurno u većoj meri poboljÅ¡alo zvuk

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo vec ovo negde pominjali na forumu (mozda sam bas ja to pomenuo jer sam nedavno razmisljao o toj ideji, ali demencija radi svoje pa nisam bas siguran). Razmisljao sam da moje kutije obesim ali mi je palo na pamet da bi se (mozda) ta konstrukcija ponasala kao zategnuta zica koja treperi... Ima li nesto o tome u literaturi ili na netu.

Nesto me mrzi da guglam :banana

P.S. Ima tu jos ideja. Recimo zvucnik koji visi slobodno u magnetnom polju (@copyright brze pruge i lebdeci vozovi) :thumbsup2

Edit: Jaooooooooo, tek sada vidim, ovo mi je post broj 666 :banana

Link to comment
Share on other sites

...Zvucnici okaceni o plafon su najveca glupost koju sam ikada cuo, jednostavno zvucnicima je potreban cvrst oslonac da bi imali iole pristojan bass!

A sto se tice "lepi sale"-tove poblematike sa pozicioniranjem zvucnika jedno je sasvim sigurno "zvucnici moraju podhitno potpuno napolje iz regala",

ovako je bass potpuno muljav tanak i neizdefinisan, verovatno si primetio ako si ih vadio iz te regalske shupljine koliko se zvuk prociscava u

donjem frekfentnom opsegu i dobija na definiciji bass-a...! Pozdrav michela :thumbsup2:banana

Link to comment
Share on other sites

Lepi Sale, evo sta bih ja radio na tvom mestu. Posto sam video slike, siguran sam da je ideja izvodljiva (jer ti u kutijama regala stoje samo zvucnici).

Kupio bih najmanje moguce zidne nosace za zvucnike, sa jednim ili vise kolena (koliko god treba). Zatim bih iste montirao U kutije od regala (znaci srafljenje na daske), tako da zvucnici stoje na nosecoj polici od nosaca. Kad pozelim da slusam, lepo izvucem kutije napolje; kad zavrsim, vratim na mesto. Mislim da bi hod od nekih 30-40cm napred-nazad bio dovoljan.

E sad, na nosecu povrsinu/policu postavis tri tvrde polukuglaste gumice za slavinu (za ispod zvucnika), imas da ih nadjes na svakoj pijaci, i to je to. :banana

Rajko :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

...Zvucnici okaceni o plafon su najveca glupost koju sam ikada cuo, jednostavno zvucnicima je potreban cvrst oslonac da bi imali iole pristojan bass!

A sto se tice "lepi sale"-tove poblematike sa pozicioniranjem zvucnika jedno je sasvim sigurno "zvucnici moraju podhitno potpuno napolje iz regala",

ovako je bass potpuno muljav tanak i neizdefinisan, verovatno si primetio ako si ih vadio iz te regalske shupljine koliko se zvuk prociscava u

donjem frekfentnom opsegu i dobija na definiciji bass-a...! Pozdrav michela :thumbsup2:banana

Link to comment
Share on other sites

Pa i razmak zvucnika se moze resiti montiranjem nosaca u kutije od regala. Ako bi nosaci imali 2 kolena, kutije em idu napolje, em mogu i u stranu po zelji. Jos ako na kolenima postoje steznici/zatezaci za fiksiranje pozicije... :thumbsup2

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Ako bi montirao te nosace koji idu iz regala, opet bi imao vibracije preko nosaca na regal, a i pokvario bi regao, kako vizuelno, tako i mehanicki, sto znaci jos jedan glas dajem iskljucivo za stalke pored regala. Za 40-50e ti je mirna glava, a isto toliko bi potrosio na te nosace sa kolenima, a ne bi dobio ni priblizan rezultat kao sa stalcima.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...