Jump to content


Inicijativa za test digitalnih pojacala u HiFiles-u


rrapaic

Recommended Posts

Ljudi, jako me zanima zvuk digitalnih pojacala, jer to je tehnologija buducnosti.

Posto je ovo Srbija, sanse da cujemo neko od ovih pojacala kod zastupnika su minorne (ama, nula). Zato predlazem (zapravo je ideju dao vbraca) da se odradi test istih u HiFiles-u; tim pre sto se recenzentima nama omiljenog casopisa veruje (licno imam apsolutno poverenje u sud autora HF-a). Ako bi predlog bio usvojen od strane redakcije, mislim da bi realno bilo za ocekivati test, recimo do kraja godine :cheers:bounce .

Dakle, ko je ZA?

Prvi glas je moj. :bounce

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Mislis kao neki uporedni test? Nije nezanimljivo, ali sve sto ima od toga, a da sam ja toga svestan su Onkyo i Lyngdorf, oba vec testirana u Hi-Files.... Tako da bi se test sveo na uporedni test dva pojacala koja su vec testirana, a pri tom nisu ni blizu u istoj cenovnoj klasi - razlika je 2:1. Ne zvuci obecavajuce.

Link to comment
Share on other sites

A Panasonic niko ne pominje, bese to neki model koji je poodavno DejanM preporucio da se poslusa. Cini mi se da je bio u prodaji u Tehnomarketu.

Nego, nisam zapravo ni mislio na uporedni test "digital vs digital" vec vise na "digital vs analog" pojacala, naravno u istoj/slicnoj klasi cena. Koje su prednosti, a koje mane u odnosu na klasicna pojacala, tako nesto...

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Evo i od mene jedan glas za inicijativu.

Kakav god tekst bio, dobro doÅ¡ao - test, uporedni test viÅ¡e uredjaja (switching vs switching (vs analog ss, vs analog tube...?)), teorijsko-tehnoloÅ¡ki Älanci, vesti o novim modelima/tehnikama i njihovoj uspeÅ¡nosti... anything...

Link to comment
Share on other sites

Ovo zvuci JAKO zanimljivo. Uporedni test u slicnoj klasi, pa da vidimo i sta ima klasicno (analogno solid-state) i lampasko i d klasa, mozda i neki FET... Pravi uporedni test. Deluje mnogo lakse za organizovati. Odredi se neka cifra, tipa 750-1250 EUR (ovo deluje kao najzanimljiviji segment) i .... mega-test :cheers.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...