Jump to content


CD Philips 850 ili Denon 1520


dude

Recommended Posts

U mom sistemu svira Denon dcd1500 i Philips 471(1541a) i Denon meni svira lepse.Denona 1520 sam slusao takodje u mom sistemu i nije bilo velike razlike naspram dcd1500.Moj glas bi dao Denonu.Kada sa ja kupovao cd nisam se mogao odluciti izmedju ta dva modela i sam uzeo oba i resio problem.Denon je u medjuvremenu pretrpeo mali upgrejd,a Philips ceka na red da dodju lampe.Najbolje poslusati i odabrati sta odgovara tj.svidja.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply
...imam oko 150 evrica za makinu,volim da znam da imam kvalitetan uredjaj,da se malo duvam pred drugarima koji slusaju muziku na racunaru i svrsavaju od nabudzenog basa preko ekvilajzera,a uz to da to bolje svira od ovog sto sad slusam Marantz 4000...
Link to comment
Share on other sites

Koko Bile,svaka ti je na mestu,znam ja da ce verovatno biti,kud se dedose moji evrici,a mogao sam da zamenim pragove na jugicu ili mozda da uradim polugeneralnu,ali djavo ne spava,volim te male cetvrtaste stvarcice,ako nista samo da ih gledam :D Ljudi ja se dogovorio za 850 mk II,PA STA BUDE NEK BUDE!Nego,kad vec razmatramo ovu temu koja je razlika izmedju standarda i mkII 850?Naravno zvucna,pre svega.

Link to comment
Share on other sites

Kad nabaviš taj kvalitetan uređaj za 150 evrića iznenadićeš se kako je cd4000 dobra mašina.

Hoćem reći uživaj u cd4000 i Äuvaj pare (i joÅ¡ malo dopuni budžet) da možeÅ¡ da iskoristiÅ¡ zicer koji će naići pre ili kasnije.

Link to comment
Share on other sites

...

Čemu uopšte tema koju si pokrenuo, kada su te svi posavetovali za Denon 1520, a ti se dogovoriš za cd 850?

Nemam ništa protiv, tvoj izbor. Ali mi nije jasno zašto si tražio naše mišljenje, a onda uradio suprotno?

...

CD-850 je, po meni, bolji izbor, a najbolje je da sacekamo da novi vlasnik iznese utiske i uporedi sa CD-4000...

Link to comment
Share on other sites

Zorane ,

poredjenje je malo nerealno. Sony 5xx , 7xx , Denon 35xx su po konstrukciji bar za klasu bolji od Marantza 94 mkII i Grundiga 9009 koji si i sam imao na testu a koji su po meni najbolji plejeri zasnovani na 1541. Kod Grundiga je stvar zeznuta u izlaznoj sekciji sa morem opamp-a , sto ne pridonosi dobrom rezultatu.

Nazalost Philips nikad ( bar meni) nije bio poznat kao firma koja stavi tacku na i , nego su uvek imali neka polu resenja iza koji je stajala dobra zamisao ali izvedba iste katastrofalna. I nisu ovakvi samo u HiFi ju.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Pazljivo sa 850icama. Trenutno su kod mene dva komada na upgrade-u i popravci ( pecassov i nesin)koja preskacu i slabo citalu diskove. Oba sam uspeo da popravim bez promene mehanizma. To jesu dobri Cdi ali nista spektakularno. Treba ih upgradeovati : Lampizator ili OPA, dampiranje ( neko je vec to pokusavao na jednom od ova dva), napajanje i sve vec opisano ovde na forumu. tada zasviraju mnogo bolje. Mislim da je cena od 150 milih nam Jevrica malo preterana ako se za pun kvalitet zahteva jos ne mali trud i ulaganje u upgrade.

Link to comment
Share on other sites

Pazljivo sa 850icama. Trenutno su kod mene dva komada na upgrade-u i popravci ( pecassov i nesin)koja preskacu i slabo citalu diskove. Oba sam uspeo da popravim bez promene mehanizma. To jesu dobri Cdi ali nista spektakularno. Treba ih upgradeovati : Lampizator ili OPA, dampiranje ( neko je vec to pokusavao na jednom od ova dva), napajanje i sve vec opisano ovde na forumu. tada zasviraju mnogo bolje. Mislim da je cena od 150 milih nam Jevrica malo preterana ako se za pun kvalitet zahteva jos ne mali trud i ulaganje u upgrade.
Link to comment
Share on other sites

Alex,

tacno je da Philips u vecini svojih proizvoda nije imao prefinjenost koju poseduju japanski i americki uredjaji.

Moje misljenje je da ukoliko neko zeli da tvrdi kako je 1541 izuzetan konverter, treba da cuje sta su drugi pravili u to vreme. Poredjenje sa jevtinim plejerima ne daje doprinos opstem utisku a poredjenje sa skupim (naveden je CD880) nema neke svrhe jer on takodje koristi 1541. Zbog toga sam i naveo dobre modele drugih kako bi se video konkurentski odnos.

Link to comment
Share on other sites

Zorane ,

po mom misljenju je manje bitno koji je DAC koriscen , daleko je bitnije kako je uredjena okolina -kvalitet napajanja , kloka , transporta , a posebno izlazne analogne sekcije. Ukoliko su sve ove stvari kvalitetno uradjene ,krajnji kvalitet zvuka ne moze da bude los.

A kada se zazelim starog CD zvuka ( sve u jednoj liniji izmedju zvucnika , izmesani instrumenti kao sopska salata i ostalo :D samo prikacim starog NOS Kenwood-a DP 87 (inace moj prvi CD kupljen jos u SFRJ).

Link to comment
Share on other sites

vama je momci neko opasno nesto podvalio, ako postoji chip koji ne pati od digititisa onda je to 1541. burr browni cak i visih kategorija su koncentrovana glavobolja za njih. ili ste koristili pokvarene sprave ili vam je neko sipao pice u drogu. :D

zorane, najbolji maranzov player sa 1541 S2 je CD-7 koji uziva reputaciju jednog od par najboljih ikada napravljenih. pored toga, podseticu te da je sony u svoj najbolji digitalni proizvod ikada (razdvojeni transport plus DAC koji je prodavan samo u japanu, ne znam tacnu oznaku ali mogu da nadjem) ugradjivao 1541 chip.

Link to comment
Share on other sites

ne bih da zloupotrebljavam topic ...... ali - postoji jedan dobar player (za te pare) koji se jos uvek nalazi u malim oglasima (naravno - oglas je moj )......

ne teram nikoga , ali mislim da vredi razmotriti i ti opciju - ako se trazi em kvalitetna masina , em dobra osnova za lak tweak .

PD8500

Link to comment
Share on other sites

Da ponovim, nikada do sada nisam cuo fabricki plejer sa 1541 koji svira kako treba, a to znaci da nema digitalne artefakte. Pod tim mislim na plejere do 3000 DEM. Nisam cuo Sony R1 seriju, CD7 niti Philips 960. Sasvim je moguce da dobra implementacija donosi prijatna iznenadjenja - najpre bih zeleo da cujem DAC Pedje Rogica, verovatno covek ima debeo razlog zbog kojeg je izabrao 1541 kao konverter. Hocu samo da kazem da stok Philips i Marantz masine imaju reputaciju "Golfa dvojke" koju svakako ne zasluzuju na trzistu polovnih uredjaja. Svakako su bili dobra kupovina u vreme kada su napravljeni, ali su danas cene polovnih sprava koje su nekada mnogo kostale daleko pristupacnije i obavezno treba cuti i nesto drugo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...