Jump to content


CD Philips 850 ili Denon 1520


dude

Recommended Posts

Da li je uopste isplativo kupiti neki od ovih plejera,s obzirom da su punoletni odavno?Dvoumim se jer trenutno slusam Marantz 4000,koji u mom sistemu solidno zvuci,ali bih hteo da ubacim neku vrhunsku komponentu od pocetka devedesetih,jer kazu da je tada bilo vise kvaliteta,ali i kvantiteta(weight)samog cdp.Zanima me vase misljenje,da li kupiti nov cdp(Marantz 5001 ili Nad 521BEE...),da citaju dobro rezance,ili neki od ovih vintage cdp?Mislim zvuk,rezervni delovi i tako to...

Marantz PM66SE

B&W DM 601 S1

CD 4000

SONY ST 590 ES

Cabletalk 3.1(zvucnicki)

Oehlbach NF1(interconect)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Cd 850 svira konkretno i mocno

Cd-i sa 1541 sviraju predivno ( muzikalno, vazdusasto, definisano)

7350 svira bljak dok se temeljno ne preradi ( OPA2111, dampiranje, napajanje,...Pogledaj thread: projekat 920 ili pitaj Stefacu kako se cuje CD920 posle prerade)

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam poredio moj modifikovani 620 sa Denon-om 1520 ( drugarov) na mom sisemu. Denon je odlicna masina , OK , ne svira kao modifikovani 620 ali u poredjenju cisto fabrickih masina , bolji je od Philips-a , ili ispravnije receno , meni se licno vise svidja i pre bih ga kupio . Ne znam kakav je za modifikaciju i sta moze da se postigne sa njime ali je na prvi pogled izuzetno kvalitetna masina.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi,koliko to moze jos da traje,mislim ako je bilo kod nekog,ko ih je normalno eksploatisao?Sta je prakticnije za mene kao ''juniora'',novo ili polovno,ipak su to dosta stari uredjaji?Da li danasnji plejeri,s obzirom na napredak tehnologije u zadnjih dvadeset godina,mogu oduvati ove ratne veterane,naravno u nekom cenovnom rangu do 350 eura,koliko kosta jedan Nad 541 ili Marantz 5001 OSE?Da li cu ja uopste cuti razliku na ovom mom sistemu?Uf,mnogo pitanja :D

Link to comment
Share on other sites

Al' se ovo rasteglo, a po meni ni oko Äega. DCD-1520 je jednostavno sjajan uredjaj.

Ako može da se nabavi rezervni pick-up, kupi se uredjaj, rezervni trasport, i eventualno

se odradi upgrade (nekoliko stavki). Dobije se bukvalno vrhunski player, a Äovek je

obezbedjen bar 15 godina. Zna se već i ko je specijalizovan za upgrade Denona.

Tu bi po rangu mogao da se gura Philip CD-880.

Mene bi vrlo interesovalo da Äujem CD-880 ili CD-304 MkII, fully upgraded by Pedja.

Link to comment
Share on other sites

Dooobrooo... Sada smo se lepo izjasnili, nego ne reÄe Äovek Å¡ta mu od muzike leži... Modernija, novija produkcija zvuÄi priliÄno "bljak" na 303. Recimo "The Eye" od Yello mnogo bolje zvuÄi na 630 (TDA1541), Roger Waters i "The Wall Live in Berlin" se može sluÅ¡ati i na 380/614 (TDA1543) kao i "Metallica" dok Ella F. Stan Getz i sl. ipak najbolje zvuÄi na 303 (TDA1540)...

Sve se može sluÅ¡ati sa bilo Äega ali imam utisak da kako se vremenom menjala produkcija, menjali su se i ureÄ‘aji da isprate zahteve snimaka...

Link to comment
Share on other sites

Nije bas neki referentni playeri ali ono sto mi je bilo dostupno:

PHILIPS CD 920, 210 317, 460 ,360, 304,820, 880, 850,

AZUR 640

NAD 541

Marantz 63

Technics (ne znam modele ali jedan entry i jedan predzadnji)

To je uporedjivano tet a tet na istom setup-u, ostalo po secanju pa nije bas merodavno

Modifikovan PHILIPS se cuje duplo bolje od originalnog

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice vrste muzike,zavisi od raspolozenja,kad sam nervozan slusam RAGE AGAINST THE MACHINE,kad sam u depresiji slusam PINK FLOYD(pa sam onda jos vise u depresiji),kad sam iole u vinkli obozavam TARJU TURUNEN(ex Nightwish)i tako ce mi trebati bar tri modela cdp.Ma ljudi udjite malo opustenije u ovu pricu,ja imam oko 150 evrica za makinu,volim da znam da imam kvalitetan uredjaj,da se malo duvam pred drugarima koji slusaju muziku na racunaru i svrsavaju od nabudzenog basa preko ekvilajzera,a uz to da to bolje svira od ovog sto sad slusam Marantz 4000!!!Uz to ako nekog zanima on je na prodaju.Kazu da nije los za abartovanje,ali ja volim serijske modele,jer nemam adekvatno obrazovanje za te modifikacije,to jest,uvek sam u fazonu da ce mi neko uzeti pare za dzabe.Mi sumadinci smo u konstantnoj paranoji,da neko hoce da nas za..be! :D

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi u ovoj situaciji bio zadovoljniji sa Denon-om.

Ako je u dobrom stanju, kss-151a (laser) bi morao da cita sve osim cd/rw diskova, brzo i bez ikakvih problema. Sam laser je nabavljiv, ali u ovoj klasi cene se ne bih sa time zamarao. Ovaj tip lasera je poprilicno trajan, moze trajati i preko 20 god., tako da bih od ocuvanog primerka player-a ocekivao josh barem 5 god. savrshenog funkcionisanja, shto verujem da je vishe nego dovoljno...

Pozdrav! :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...