Jump to content


Grupna nabavka delova iz inostranstva


pera451

Recommended Posts

  • Replies 546
  • Created
  • Last Reply

Moze i za F3, nemam nista protiv, ako ima ko da napravi plocice, ja cu opet da organizujem...

@Nessho,

ne brini, ja cu da primim paket.

Sto se plocica za F5 tice, ne treba zaboraviti Bobana. Covek me je zamolio za jedan par kad je vec sve otislo. Bilo bi lepo da mu ucinimo...

Link to comment
Share on other sites

Na moje pitanje oko uobicajene velicine paketa

Najpovoljnija cena je za First-Class Int'l a tu racunaju od 1 pounds do 4 pounds, i

cena se krece od $10( 1 pound) do $30-tak(4pounds). Ovo su okvirne cene a tacnu cenu

dobijem kad oni stave paket na vagu.

otprilike racunaj ovu cenu postarine:

1pound= oko $10

2pound= oko $20

3pound= oko $25

4pound= oko $32

Preko 4 pound (oko 5 pound) cena je oko $40 (Priority Mail Int'l)

Priority Mail Int'l (Large Flat rate box 30cm x 30 cm x 15 cm) moze da ide do 20

pounds i cena je oko $50 (ovo moram da proverim u posti pre slanja)

Nadam se da ce ti ovo pomoci u kalkulisanju cene za postarinu.

Link to comment
Share on other sites

Danas su mi konacno stigle dve posiljke :D iz inostranstva:

1. iz Belgije , 2x Lundahl 9206 ( u koverti) ... proslo bez carine

2. iz Nemacke, Denon DL103( u paketicu) ... carina ~3500RSD :D /na 99+20(postarina)Eura ...

Posto sam bio siguran da se carina placa samo na robu cija vrednost prelazi 100E :D , ovo me je nateralo da informisem u vezi toga .

Uzgred, nije zgoreg da napomenem, da sam u zadnjih par meseci vec primio par posiljki (kao npr. SSDAC), cija vrednost nije prelazila 100Eura, i na koje nisam placao carinu.

Evo sta sam pronasao :

:D

http://www.carinskatarifa.com/trazili_ste/povlastptt.htm' rel="external nofollow">
Link to comment
Share on other sites

E da, zaboravih jos nesto da napisem.Bas sam pisao e-mail za Schuro kad mi je postar doneo travojcice i "lepu " vest za Denona...hteo sam da se informisem o postarini za Srbiju, al` sam odustao kad sam video da se placa carina na svaku robu koje je poslalo pravno lice,bez obzira na vrednost robe.

I pored toga, ako je neko zainteresovan za robu iz Schuro-a (Vishay MKP1837,Elna ,Dale,Wima MKP10 ,Takamisawa ,Elma,ALPS, ...),i misli da je cena uz placanje carine i dalje interesantna (uzgred,cene su sa VAT-om) , neka mi se javi .Uz odgovarajucu kolicinu(za bar 100Eura), kada odbijemo VAT, podelimo transportne troskove(negde oko 20Eura) i carinu, mislim da bi se sigurno mogli uklopiti u ranije spomenutih 40% :D .

Ja nameravam poruciti Vishay MKP 1837, obe vrednosti, i Elna elektrolite 220uF i 470uF,za oko 50Eura, pa bi bilo dobro da se javite da podignemo vrednost porudzbine na preko 100Eura, i time ucinimo nabavku sto povoljnijom.

Eto,sad je na vama da se pokazete koliko ste zaista zainteresovani ... zato nemojte biti lenji i :D ...a ja cu u medjuvremenu zavrsiti onaj e-mail za Schuro i tako pribaviti informacije o uslovima nabavke. :D

:D

Link to comment
Share on other sites

Da li je taj Vishay toliko bolji od Wime MKP2 0.1uF/160V kad kosta mnogostruko vise. Razlika je jedino u toleranciji ali na mestima gde se stavlja da li je bitno da bude 1% a ne 10%. Cena Wime je 11 centi na 100 komada u Burklinu, sto sa provizijom dobavljaca iznosi 16.5 centi. Ja sam sebi za 304mkII za TDA1541 porucio Wimu 330nF/160V 16 komada po ceni 29 centi odnosno 43.5 sa provizijom. Ovaj blok bi na 100 komada izasao 30 centi ovde.

Hocu da postavim sledece pitanje: kako se dobijaju elementi tolerancije 1%? Pretpostavljam da se iz redovnog proizvodnog procesa nakon kontrole izdvajaju oni primerci koji upadaju u tu toleranciju i naravno cena raste zbog naknadno utrosenog vremena u proizvodnom procesu. Juce je otisla nabavka za Burklin pa je sad kasno za neku aktivnost ali cu u sledecoj nabavci da porucim 100 komada od 0.1uF i da ih uparim u 1% tolerancije. Tada bi ga trebalo probati kao bypass na skretnici za visoki. Tamo bi zvucni efekat trebao biti najveci, bar tako kaze Tony Gee na svom sajtu iako on koristi 10nF a ne 100 za bypass. Na mestima gde se koristi za digitalni signal ne znam da li ce toliko veci efekat imati o ostalih MKP blokova.

Ima li neko iskustva ili je pronasao neki sajt gde se zvucno opisuju MKP blokovi?

Link to comment
Share on other sites

Kao sto obecah, malopre sam poslao spisak sledeci scope-u,da pribavi ponude:

---------------------------------------------------------------------------

-2SK170BL 200kom. Ruach sa DIY foruma

-2SJ74BL 200kom. (ako se ne varam)

-ZTX540 ~50kom.

-ZTX550 ~50kom.

-IRP240 ~50k0m.

-IRFP9240 ~50kom. ne od International Rectifier-a

2SA1837FM-ND 20kom. DigiKey

-2SC4793FM-ND 20kom. DigiKey

-IXYS 10M45 10kom. CCS IC

-TEX CL60 10kom. NTC

-Silonex NSL-32R2S 10kom. optokapler

-WBT 0840 Ag kalaj 1kom. 1.0/500g Parts Connexion

- Kiwame 1k/2W 6kom. Parts Connexion ili

2k2/2W 4kom. Diy HiFi Supply

22E/2W 2kom.

100k/2W 2kom.

- Dale RN60 1/2W PartsConnexion

43E 10kom. ili

47E 10kom. PRP 1/4W u PartsConnexion

100E 10kom. sta je zgodnije(povoljnije)

180E 10kom.

820E 10kom.

1k 10kom.

1k2 10kom.

1k5 10kom.

22k 10kom.

33k 10kom.

47k 10kom.

100k 10kom.

22ok 10kom.

- silver mica 6p8 10kom.

-Aerovox 1uF 10kom. u Goldmine

10uF 10kom.

asortiment 4kom. pakovanje od 8kom. 0.1uF do 3.3uF

-Obbligato 10uF/oil 2kom. u Diy HiFi Supply

2u2/dry 2kom.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aiiiiii ....al` je ispalo :order , a samo sam kopirao :bounce ...vajda ce te se snaci :order ... kasno je vec , idem da :cheers .

Kada dobijemo ponude napravicemo konacan spisak ...osim quattor-a i zocky-ja niko nije naveo tacan broj tranzistora ,bilo uparenih ili neuparenih ...ja sam za sebe planirao 100/100 JFET-ova, tek da znate da se preracunate...

Spiskom su obuhvacene porudzbine

pera451

pile

nessha

zocky

quattor

caraca

Za Schuro pravim drugi spisak kada dobijem odgovor na e-mail koji sam im poslao .A sada stvarno idem da :bounce

:bounce

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...