Jump to content


Grupna nabavka delova iz inostranstva


pera451

Recommended Posts

Ne tako davno pokrenuh temu o zajednickoj nabavci plocica za F5.

Plocice su nabavljene, usput i nesto hladnjaka i stosta drugo, tema je ispunila cilj, prebacila normu i R.I.P.

Sad dolazimo do nabavke delova koji ovde nisu dostupni.

Piletu i meni treba izvesna kolicina sledeceg:

- 2SK170BL

- 2SJ74BL

- ZTX550

- ZTX540

- IRFP9240

- IRFP240

Izvesna kolicina = dovoljno da se upari dva kompleta.

Vidim da i drugim forumasima isto treba delova.

Scope je izrazio dobru volju da pomogne.

Dakle, sve ideje vezane za nabavku delova su dobrodosle, kao i dobrovoljac da to odradi. Ja sam licno voljan da se vrednost moje narudzbine uveca za deo koji ce dobrovoljcu pruziti adekvatnu naknadu za trud.

Ja posle dva (plocice za NS10 + F5) GB u kratkom roku idem u (zasluzenu) penziju :banana.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 546
  • Created
  • Last Reply
Ne tako davno pokrenuh temu o zajednickoj nabavci plocica za F5.

Plocice su nabavljene, usput i nesto hladnjaka i stosta drugo, tema je ispunila cilj, prebacila normu i R.I.P.

Sad dolazimo do nabavke delova koji ovde nisu dostupni.

Piletu i meni treba izvesna kolicina sledeceg:

- 2SK170BL

- 2SJ74BL

- ZTX550

- ZTX540

- IRFP9240

- IRFP240

Izvesna kolicina = dovoljno da se upari dva kompleta.

Vidim da i drugim forumasima isto treba delova.

Scope je izrazio dobru volju da pomogne.

Dakle, sve ideje vezane za nabavku delova su dobrodosle, kao i dobrovoljac da to odradi. Ja sam licno voljan da se vrednost moje narudzbine uveca za deo koji ce dobrovoljcu pruziti adekvatnu naknadu za trud.

Ja posle dva (plocice za NS10 + F5) GB u kratkom roku idem u (zasluzenu) penziju :banana.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam rekao da se prihvatam uparivanja. Posle uparivanja dostavim vam spisak sa svim vrednostima uparivanja da bi se mogli dogovoriti kome ide koja vrednost i kome idu priblizne vrednosti. Nakon toga mi dostavite spisak i adrese i posaljem svakom svoje.

Kako izgleda uparivanje mozete da vidite iz exel fajla u prilogu na primeru 190 komada 2sk170 i 180 komada 2sj74

Link to comment
Share on other sites

Da ne mislite da je ova tema teranje inata Quattor-u.Quattor je pozitivan lik i to nema veze sa ovim.

Jednostavno, ako se vec kupuju delovi koji nemaju veze sa F5, onda to treba da vide i ljudi koji ne prate temu F5, a treba im nesto. Ni ja ne pratim sve teme...

Link to comment
Share on other sites

@shavija ...ma ne smejam ti se zato sto ti trebaju delovi, vec sto ne citas ono sto je napisano ... ovo nije GB (samo ) za F5, vec GB delova iz inostranstva :D ...

Znam da je :D i da sada mislite jedino o GB :D ... al` mislite o tome sta ce da vas greje tokom dugih i hladnih noci, kada zenu boli glava a grejanje ste zavrnuli zbog sve nategnutijeg budzeta ... zato nabavite delove na vreme, i kad se priblizi taj kobni cas, vi lepo razbacite delove , ustekate lemilicu i ... voila ! :D

Ajd` da se skupimo bar za GB tranzistora koje treba upariti, mada postoji tu jos dosta sitnica koje su mnogima interesantne .

:D

Link to comment
Share on other sites

Aiiiii...zagusismo forum sa postovima na ovu temu ... jel` to znaci da nikom ne trebaju delovi ,il` da nemate problema sa nabavkom :D ...

No nema veze, ja sam u kontaktu sa scope-om, pa cu poruciti delove uz njegovu pomoc... sacekacu jos koji dan i onda porucujem delove ... pa ko voli :D ...

@ impuls : koliko ti treba 2sk170/2sj74 za uparivanje ( ja cu poruciti 100/100, jos da vidim koliko hoce pile i pera451)

@pile,pera451,caraca,shavija i ostali zainteresovani : molim, napisite tacno koliko i sta bi ste uzimali, pa da to posaljem scope-u da nabavi( najpovoljnije) ponude ...

Ako ste zainteresovani za GB delova iz inostranstva, pozurite ... cekam do kraja nedelje i za vikend saljem spisak scope-u...ne bih da mi prodje leto cekajuci da nabavim potrebne delove :D ...

:D

Link to comment
Share on other sites

Nema me par dana i umalo da propustim GB :D . Weiss racunaj i mene za bar 2 para uparenih tranzistora za F5, da vidimo koliko (stotina) komada treba da porucimo da bi uparili dovoljan broj. Malo sam u guzvi ovih dana zbog posla ali sam spreman da pomognem oko nabavke, dostave, slanja clanovima van beograda itd. ako treba da ne razvlacimo previse pa cemo onda :D kad se vrati vrucina

Link to comment
Share on other sites

Sada se nalazimo u fazi pravljenja spiska, koji cu za vikend da saljem scope-u, kako bi mogao da prikupi ponude ... tek kad dobijemo te informacije, napravicemo konacan dogovor odakle, koliko i po kojoj ceni uzimamo...svaka sugestija i informacija koja bi nam pomogla da izaberemo najpovoljniju ponudu je dobro dosla... :D

Nadam se da sada nema vise nedoumica ... ovo je GB svih nas, i svako moze doprineti tome da to ispadne sto povoljnije ...

Ja cu napraviti spisak vasih zelja koji cu proslediti scope-u,mogu i novac prikupiti i poslati (ako se ne varam, u banci su rekli da je limit 500E uz 1000RSD,tj dinara, provizije - provericu) ...moracu slati novac iz nekoliko puta ako ukupna suma premasi 500E... pa, ako neko ima bolju semu ...

Mogu pomoci u rasparcavanju i distribuciji pristigle robe(mada mislim da bi bilo bolje da distribuciju obavi ekipa koja je iz nekog veceg mesta ,da taj posao ne spadne na jednog coveka ...ali ako se mora :D ...nije problem :D...

Inace,za one koji ne znaju, scope zivi u amerikama :D .

:D

Link to comment
Share on other sites

Imam poznanika u Minhenu. Provericu s njim da li bi hteo za neku proviziju da nabavi Vishay 0,1 iz Schuro. Cenu ste vec videli u Schuro u nekom od prethodnih postova.

Sto se tice uparivanja 200 komada od jedne vrste je vec dovoljno da se izabere oko 90% parova ili kada se radi o N-P uparivanju moze da se napravi oko 60% parova N-P dok ostali fetovi ostaju da se upare za varijante gde treba N-N ili P-P. Uvek ostaje odredjeni broj neuparenih ali to reda 5-10 % na ovu kolicinu.

Link to comment
Share on other sites

@weiss

I ja takodje, sve sto treba sto se tice fizikalije (raspodele paketa, slanja itd...). Jedini preoblem moze da mi bude ako primam paket postom ili nekim expresom posto zivim u Zemunu u naselju Altina u kojem se i taxisti gube a postari retko zalaze tako da je bolje da ako scope salje neki vredniji paket iz ameriku neko iz grada primi paket a ja mogu ostalo da odradim

@impuls

Znaci da pravimo jos plocica za F5 :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...