Jump to content


HD sat


brca

Recommended Posts

Ajde da pocnemo iz pocetka.

Kako vreme prolazi, sve je popularnija HD satelitska televizija.

Pitanje, naravno za one koji imaju HD Sat receivere.

Ja sam primetio da je jedina prava HD slika ona koja je snimana i HD kamerama. :bounce AUUU, al sam pametan :banana

U stvari radi se o SD materijalu koji je, kako ono bese, skaliran na HD rezoluciju, a rezultati su od kriminalnog do dosta dobrog, rekao bih.

Ima li ko jos iskustava???

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam digitalni kablovski signal i mnogi kanali su me razocarali dok pojedini su veoma-veoma dobri bas kao sto i kazes pa stoga moj glas ide jos uvek klasicnoj kablovskoj.

Kum mi se vratio iz posete Australije gde se vec 80% tv signala digitalni i poneki su kaze HD, e a kaze ti koji su HD su besprekorni, fantasticni. Kaze snimaju neku voditeljku vesti i bukvalno joj broji nedostatke koje je donela na sebi iz sminkeraja. Kaze da je jako lepa stvar ali verovatno bi se posle 2 meseca svi navikli i niko vise to nebi pominjao kao sto je i njima to postala boza.

Navikli ljudi sta ces.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

HD Sat... u Srbiji 90 % ljudi koji ga koristi su oni sa Dreambox-om 800 i sa nekim od LCD TV-om od 30 inchi pa navise. Da li je to vrh? Sigurno ne, ali poredeci ga sa dream-om 500 razlika je kao nebo i zemlja ako se gledaju pravi HD Sky, Premier ili italijanski paketi. Upscale SD na HD ce biti isti ili prblizhan pravom HD onda kad na qurtzu izraste nokat a to znachi nikad pa ma kako bio dobro odradjen. Mislim upscale, a ne qur... :order

Koda nas ce true HD doci priblizno u isto vreme izrastanja one zanoktice i priche da RTS radi na tome su dubioze. Tehnologija se donese radi nekog vaznog dogadjaja kao Eurosonga ali i vrati jer nije samo stvaru u produkciji vec i u emitovanju. Hrvatska je zahvaljujući tome sto su bili drski i bezobrazni od EU uzela za HRT gomilu tv tehnologije maltene fraj ali za pravi HD treba imati jako puno sredstava sto cak ni oni nisu tad bili u stanju. NIkakva korost od emitovanja HD-a ako jos 20 posto Srbije koristi color ekrane prvih generacija. Digitalna TV je vec bliza realnost u rasponu 3-4 godine i to ne mislim na ovo sto SBB zove Digital TV :order vec pravo digitalno emitovanje u etar.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kod nas ni jedan provajder ne emituje digitalnu tv, cak ni oni koji dobijaju signal optickim kablom jer risiveri u koji signal kablom stize su kod svih provajdera analogni.Jedini pravi signal je sa satelitskih risivera i to pogotovo sa hd risivera. :heat

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...