Jump to content


Grupni projekat : Pojacavac + pretpojacavac


Boban

Recommended Posts

  • Replies 461
  • Created
  • Last Reply

Bobane,

To su datumi kada su seme crtane na kompjuteru da bi mogle da budu publikovane na WEB-u. Ja sve svoje seme pogotovo u razvoju uvek crtam rukom na papiru a tek kasnije ako treba bivaju nacrtane i na kompjuteru. U ostalom, pogledaj i sve ostale moje seme i videces da ce biti i onih koje nose iste datume ili po dan-dva razlike. Ja verujem da jesam solidan konstruktor, ali toliko dobar stvarno nisam da u istom danu ili dan-dva kasnije kompletno uradim jos jedno ili dva pojacala. Da li znas koliko vremena treba da se uradi jedan kvalitetan dizajn?

Pojacalo Sigma je konstruisano negde u prolece 1994 godine u istrazivacko-razvojnom odeljenju firme Microwave Systems Ltd. na Novom Zelandu gde sam tada ziveo i radio. U to vreme su tu radila i dva australijanca saradnika David Owen i Rob Evans a bio neki treci decko kao tehnicar kome se ne secam imena. Sema nije radjena za komercijalne potrebe vec za nasu dusu u slobodno vreme i pomalo kao takmicenje medju nama. Prosto ne mogu da verujem (jer znam da tamo ljudi stvarno nisu tome skloni), ali mozda postoji mogucnost da je do seme kasnije jos neko dosao i to posle objavio. Ako je tako (a pokusacu da proverim jer jos uvek imam dosta prijatelja tamo) onda mi je Viktor napravio dobru uslugu jer cu lako isterati svoja autorska prava (a to ce nekoga kostati) buduci da postoji nekoliko svedoka, vlasnik firme Don Grower i jos dvoje koji su za sebe za kucu uradili Sigmu i znaju vrlo dobro cija je to konstrukcija.

Link to comment
Share on other sites

Mik nemoj da se ljutis ali jel si pogledao bolje prethodnu stranicu?Pa uzmi naocare.Stavio sam short cut na tu internet stranici koji si i ti sada stavio a ne znam zasto a takodje sam stavio i datum kada je taj projekat objavljen.Ne znam sta si time shteo da postignes!

Ja nisam trenutno u finansiskoj mogucnosti da bilo koje pojacalo napravim.Potrosio sam dosta para na Borinog Universala i Studia.Kada skupim pare,onda se javljam da pravim.

I sta bi?Koje se pojacalo pravi?

Link to comment
Share on other sites

Pre nekoliko godina sam sebi dao zadatak da pokusam da sto vise znanja i iskustva prenesem na mladje pa sam uglavnom iz tog razloga i napravio WEB-sajt i ucestvujem na mnogim forumima. Zato mi je bila vrlo interesantna ova ideja, ali sam izgleda pogresno shvatio sustinu. Zato dajem jedan drugi malo prosiren predlog:

Jeste li zainteresovani da se paralelno rade dva razlicita projekta, jedan u stilu kako Boban predlaze, dakle visokokvalitetan, skoro beskompromisan projekat i drugi dosta jednostavniji da bi lakse ucestvovali i oni sa manje znanja i iskustva?

Link to comment
Share on other sites

Posto ja jos nisam nabavio pojacalo , a namaravao sam nad 320bee pristupio bih zajednickom projektu izgradnje pojacala. Medjutim pre donosenja odluke o tome koje pojacalo i koliko snage namece se po mom misljenju nekoliko takodje vaznih pitanja a to su :

- Koliko novca bi planirani projekat iznosio ponaosob

- gde bi se okupili posto nas ima razbacanih sirom Srbije

- Koja prostorija, koji i ciji alat, merni instrumenti, ipak to mora biti nesto sto lici na radionicu

- Koliko bi vremena trajala izgradnja? Ne moze svako dolaziti svaki dan u grad zajednickog okupljanja.

Organizator projekta mora u osnovnim crtama navesti sta, kako i pod kojim uslovima - onda odziv mozda bude i vecii! Inace ideja je genijalna.

:o

Link to comment
Share on other sites

Posto ja jos nisam nabavio pojacalo , a namaravao sam nad 320bee pristupio bih zajednickom projektu izgradnje pojacala. Medjutim pre donosenja odluke o tome koje pojacalo i koliko snage namece se po mom misljenju nekoliko takodje vaznih pitanja a to su :

- Koliko novca bi planirani projekat iznosio ponaosob

- gde bi se okupili posto nas ima razbacanih sirom Srbije

- Koja prostorija, koji i ciji alat, merni instrumenti, ipak to mora biti nesto sto lici na radionicu

- Koliko bi vremena trajala izgradnja? Ne moze svako dolaziti svaki dan u grad zajednickog okupljanja.

Organizator projekta mora u osnovnim crtama navesti sta, kako i pod kojim uslovima - onda odziv mozda bude i vecii! Inace ideja je genijalna.

:o

Link to comment
Share on other sites

Posto ja jos nisam nabavio pojacalo , a namaravao sam nad 320bee pristupio bih zajednickom projektu izgradnje pojacala. Medjutim pre donosenja odluke o tome koje pojacalo i koliko snage namece se po mom misljenju nekoliko takodje vaznih pitanja a to su :

- Koliko novca bi planirani projekat iznosio ponaosob

- gde bi se okupili posto nas ima razbacanih sirom Srbije

- Koja prostorija, koji i ciji alat, merni instrumenti, ipak to mora biti nesto sto lici na radionicu

- Koliko bi vremena trajala izgradnja? Ne moze svako dolaziti svaki dan u grad zajednickog okupljanja.

Organizator projekta mora u osnovnim crtama navesti sta, kako i pod kojim uslovima - onda odziv mozda bude i vecii! Inace ideja je genijalna.

:o

Link to comment
Share on other sites

Пре неколико одговора других написао сам да је ово изванредна тема. Са друге стране, собзиром да се барата коначним цифрама око 300 EUR, плашим се да је многима овде (додуше најбоље да говорим у своје име, а мени је de facto) тренутно недостижна. Е сад, можда излаз и јесте у прављењу два типа пројекта, можда баш управо као што је Бора предложио: неког врхунског Gainclone-a и другог врхунског потпуно highend појачала (провереног да је остварљиво, итд.)

Link to comment
Share on other sites

Zato dajem jedan drugi malo prosiren predlog:

Jeste li zainteresovani da se paralelno rade dva razlicita projekta, jedan u stilu kako Boban predlaze, dakle visokokvalitetan, skoro beskompromisan projekat i drugi dosta jednostavniji da bi lakse ucestvovali i oni sa manje znanja i iskustva?

Link to comment
Share on other sites

Samo jedna stvar u vezi seme. Spustio bih napon napajanja ispod 63V, zbog samih elektrolita. Elektroliti sa probojnim naponom od 100V su dosta skuplji od ovih na 63V. To bi uticalo na krajnju snagu pojacavaca, ali mislim da to ne bi u velikoj meri uticalo na karakteristike pojacavaca, sem krajnje snage.

Hmmmm, sta mislite o ovoj varijanti?

...

Boban

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima

Tija bi samo reć svoje miÅ¡ljene o tom projektu, mislim da je veoma teÅ¡ko postić to Å¡ta Boban hoće, nevirujem da je neko u stanju ( i da ima volje ) da napravi desetak kutija, isto tako polemi desetak a možda i viÅ¡e ploćica...itd, i sve to u 4 tjedna, ipak je to DIY projekt, svako ima drugu ideju za kutiju koja mu se slaže sa ostatkom sistema.....stanom.... , uspjeh bi bija kada bi mogli barem skupa narućiti dijelove, te Å¡tampane ploÄice, tei preko foruma maila, a oni koji su bliže ćak i osobno pomoći onome koji zapne....

To je moje mišljenje

Link to comment
Share on other sites

Glasam za vrhunski pojaÄavaÄ - uradiÅ¡ jedan al`vredan!

još jednom - mogu da radim na konstrukciji štampanog kola.

Grupna kupovina je dobra stvar ali ko ne želi (ne može trenutno) ne mora. Oko toga se možemo dogovoriti kada se ceo projekat zaokruži na papiru i onda videti o kojoj se koliÄini materijala radi.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima

Tija bi samo reć svoje miÅ¡ljene o tom projektu, mislim da je veoma teÅ¡ko postić to Å¡ta Boban hoće, nevirujem da je neko u stanju ( i da ima volje ) da napravi desetak kutija, isto tako polemi desetak a možda i viÅ¡e ploćica...itd, i sve to u 4 tjedna, ipak je to DIY projekt, svako ima drugu ideju za kutiju koja mu se slaže sa ostatkom sistema.....stanom.... , uspjeh bi bija kada bi mogli barem skupa narućiti dijelove, te Å¡tampane ploÄice, tei preko foruma maila, a oni koji su bliže ćak i osobno pomoći onome koji zapne....

To je moje mišljenje

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...