Jump to content


Hi-Files 24 u prodaji od srede 02. jula


Ljuba

Recommended Posts

Ni ja nisam jos procitao clanak, ali mi to ne smeta da odmah sumnjicim casopis/urednika/zvanicne i tajne vlasnike/autora/pomagace/prelamaca teksta/stampariju/ljude iz senke i eventualno proizvodjaca :lol:

Odmah mi pada na pamet bar deset razloga zbog kojih bi autor mogao da napise ocenu koja nije best buy, a nijedan nije lep po njega. Najbolje je da ga lincujemo :lol: Za primer.

Samo napred :type

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

A da ga malo "opravdamo":

- slusa zvucnike u sistemu koji je slusao celih pola sata pre toga

- prvi put slusa pojacalo sa kojim testira zvucnike

- prvi put slusa CD sa kojim testira zvucnike

- prvi put slusa kablove sa kojima testira zvucnike

- slusa zvucnike samo na jednom pojacalu

- pokusava da gura zahtevne zvucnike sa slabim pojacalom...

Sta je od svega toga, ako mozda i nije sve nabrojano? Ne bi bilo prvi put da jeste...

Link to comment
Share on other sites

A da ga malo "opravdamo":

- slusa zvucnike u sistemu koji je slusao celih pola sata pre toga

- prvi put slusa pojacalo sa kojim testira zvucnike

- prvi put slusa CD sa kojim testira zvucnike

- prvi put slusa kablove sa kojima testira zvucnike

- slusa zvucnike samo na jednom pojacalu

- pokusava da gura zahtevne zvucnike sa slabim pojacalom...

Sta je od svega toga, ako mozda i nije sve nabrojano? Ne bi bilo prvi put da jeste...

Link to comment
Share on other sites

Rajko, bar sam od tebe ocekivao da budes ozbiljniji. Lepo sam napisao "samo izgled" a ne oblik kutije. Kutija je ista kao i prethodna, kao i bas reflex i sve ostalo samo je nasminkana prednja ploca. Ako ti tvrdis da ce to izazvati toliku promenu u zvuku da kutije zasluze da prodju na testu tako kako su prosle onda u redu.

Zapitaj se malo da li kutije koje su inace teske za teranje mogu da daju svoj maksimum sa nekim mrtvim lampasem?

U stvari to je trebao da se zapita onaj ko ih je testirao pa da kao svaki iole strucan recezent isproba kutije u vise sistema sa vise pojacala...

Link to comment
Share on other sites

Zorane, Vi ste jedini sa kojim mogu da se slozim oko nekih tekstova objavljenih u casopisu (i to onih koje ste Vi pisali) i iznenadilo me da tako ozbiljan covek kao "argument" potezete gramaticke/slovne greske u kucanju, koje uzgred budi receno u sledecem postu pravi i Ljuba.

A ti Ljubo ako sam tebe ili bilo koga etiketirao slobodno me banuj ako je to po propisima. Odmor mi je pri kraju pa necu ni imati vremena da citam razne gluposti.

Sto se mene tice, The End. Mozete da radite sta god hocete.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Zorane, Vi ste jedini sa kojim mogu da se slozim oko nekih tekstova objavljenih u casopisu (i to onih koje ste Vi pisali) i iznenadilo me da tako ozbiljan covek kao "argument" potezete gramaticke/slovne greske u kucanju, koje uzgred budi receno u sledecem postu pravi i Ljuba.

Link to comment
Share on other sites

Pa bre ljudi vi stalno nalazite neki razlog za prepucavanje. Ne samo ovde nego i na drugim mestima na forumu. Stvarno , da sam na Ljubinom mestu ugasio bih ga ( forum) na mesec- dva da se malo smire strasti. Ukoliko vam se svidja casopis , kupite ga i citajte , ako ne ostavite ga na polici i ustedecete 250 din.

Kako vam vise ne dojadi (ko li ovo rece :lol: )!

Link to comment
Share on other sites

Alex, nije tako strasno kao sto izgleda. Normalno je da se mi trudimo da napravimo casopis najbolje sto mozemo, ali je normalno i da gresimo. Neko pomenu Shanling :lol:

Teme koje ja postavljam kako bih najavio izlazak novog broja casopisa i sluze kao mesto za komentarisanje, kritikovanje i savetovanje. Izmedju ostalog, zbog saveta datih na ovom mestu casopis, casopis danas i izgleda ovako kako izgleda.

Problem u ovom slucaju je sto se pozurilo sa kritikom, te je navedeno da autor treba da testira opremu sa vise sistema, sto je on i uradio i lepo napisao u tekstu.

Samo to neko nije primetio, vec pojurio ka forumu.

Ali kao sto rekoh, svi gresimo i nema problema dok je sve u drugarskom duhu.

Link to comment
Share on other sites

MMMMM! Marantz! U pregledu tržiÅ¡ta i testu. Dva ureÄ‘aja odjednom! :lol: I joÅ¡ tako puno lepih reÄi... Ni ja ne bih bolje :lol:

Rekao bih da ste u poslednjih par brojeva uspeli da naÄ‘ete ravnotežu izmeÄ‘u pristupaÄnih - marantz, advance acoustic, dayens, pa hajde da kažemo i naim (mada su svi na gornjoj granici budžet klase) i onih za većinu ipak nedostižnih sprava. Jako mi se dopao i NADov viso. Da planiram kupovinu risivera bio bi kandidat br.1. Izgleda da predstavljanje jednog 'neortodoksnog' ureÄ‘aja po broju postaje praksa. Meni liÄno se to dopada, ti su mi Älanci vrlo osvežavajući, kao i retro kutak.

Test interkonekcijskih kablova je isto ok, ne bi bilo loÅ¡e da ima par testova u svakom broju, ali opet bih predložio da malo prostora date i onima u klasi do 100e. Za ovih godinu i viÅ¡e dana koliko sam na forumu, joÅ¡ nisam imao znaÄajniju internu komunikaciju sa forumaÅ¡em koji daje 400e za interkonekt kabel, uglavnom priÄamo o onima ispod 100e. Isto ustvari važi i za zvuÄniÄke kablove. Možda ne bi bilo loÅ¡e napraviti veliki uporedni test interkonekt i zvuÄniÄkih kablova (kao u prethodnim brojevima), ali onih najpristupaÄnijih. Oni se ipak najviÅ¡e kupuju, pa bi takav test Äitaocima verovatno bio i najkorisniji.

Ah da - i korice su lude! UoÄio sam Äasopis u moru drugih joÅ¡ dok sam prilazio kiosku sa Å¡tampom. Možda je limeta green + crvena boja slova dobitna kombinacija?

I joÅ¡ jednom, Äestitke za Älanstvo u EISA-i.

:type

Link to comment
Share on other sites

Pohvalio bi novi broj,koji mi izgleda za nijansu bolje od prethodnih.Posebno mi se svidja kvalitet slika u novom broju.Nekako mi deluju najkvalitetnije do sad.Odlican izbor testiranih uredjaja.Azurirani cenovnik.Odlican broj.Jos ako sledeci broj bude na 100 strana,bice super.Sve pohvale na sve boljem kvalitetu casopisa,samo nastavite tako :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Ja obicno citam detaljno, ali ovom broju zbilja nema nijedne jedine tehnicke zamerke. Zbilja, osim "clanka koji fali" - savrsen broj. Slazem se i sa Koko Bilom, balans je odlican, cenovnik zbilja pomaze - ma sve je kako treba. Sjajan broj. Samo nastavite ovako!

Link to comment
Share on other sites

Pridruzujem se prethodnim komentarima -

24.broj je bolji od prethodnih, i mislim da HiFiles postaje veoma ozbiljan casopis. Tacno moze da se vidi odrastanje i uozbiljavanje casopisa iz broja u broj, s tim sto je zadnjih nekoliko brojeva odskocilo sa kvalitetom (otprilike od broja kada su se promenile korice). Veoma mi je drago zbog toga.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Meni upravo sad, u pola dva nocu donela devojka novi broj.... tako da jos ne mogu da komentarisem nista....

Imam samo jedno pitanje za Ljubu posto najavljuje izmene u broju strana i tako to... Da li jos uvek vazi uplatnica koju sam pokupio na audioberzi za pretplatu na sest brojeva jer nisam uspeo da se setim da uplatim do sada pa da vidim da li je potrebna neka izmena?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...