Jump to content


Samsung kamera VP D381, vredi li sto...


darko310

Recommended Posts

Dakle, nasao sam da ima da se kupi po extra ceni spomenuta kamera, a verujem i da nisam jedini, posto se siroko reklamira to ponuda. E sad, cena je stvarno extra povoljna, ali ja kao i svaki prosecan srbin odmah pomislim da je neka prevara :cheers Zna li iko ista vise korisno o ovom modelu, posto na internetu nisam uspeo da nadjem nesto konkretnije o samom kvalitetu. Naravno, ne ocekujem cuda, jasno je da je kamera low entry, ali ipak...

Link to comment
Share on other sites

Gledajuci po InterNet-u, cijena joj je "dobra", ali ja je nikad ne bih kupio

Ako ti nije zao love, bolje da dodas jos malo para i kupis Sony sa CarlZeiss optikom (ne spominjem ni jedan model konkretno, jer se gotovo svaki dobar)

Neces se pokajati, vjeruj mi

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam imao priliku da snimam sa samsungovom kamerom koja je jedna od jeftinijih modela i mogu ti reći da je popriliÄno loÅ¡ije uraÄ‘ena od kokurencije u istoj cenovnoj klasi.Dodaj malo para i kupi neki bolji model npr.Sony ili ako ti video nije toliko bitan uzmi fotoaparat,većina novih aparata ima dobru rezoluciju video zapisa sliÄnu kao i ta kamera koju merkaÅ¡

Link to comment
Share on other sites

Za te pare moze da prodje mada bih ja poslusao prethodnu preporuku, bolje solidan fotoaparat sa vecom mem karticom ( cene kartica su smesne), mozes i da slikas i da snimas video dobrog kvaliteta, plus manje cimanja oko prebacivanja na komp ( osim ako neces da cuvas video na kasetama), jos jedan plus sto vecina fotoaparata koristi standardne AA baterije (preporucljivo punjive) sto nije slucaj kod kamera. Inace cene kamera su takve jer su ljudima interesantnije kamere koje snimaju na 8cm dvd disk ili na ugradjeni hdd tako da miniDV kamere sa kasetama vise niko nece...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U dnevnim uvjetima snimanja Samsung i Sony imaju identiÄnu sliku. Ja ne mogu primjetiti razliku. Sony je neÅ¡to bolji kod noćnog snimanja. Možda mu i stabilizator slike radi koji djelić sekunde brže. I to je sve. Daljinske i sliÄne stvari ovdje ne spominjem. Vrijedi taj Samsung svakog centa. Kao i Sony.

Link to comment
Share on other sites

Juce sam pricao sa prijateljem, koji se profesionalno bavi snimanjem i montazom, i pitao ga za misljenje o doticnoj samsung kameri. Rekao mi je da ne zna konkretan model, ali da za potrebe prosecnog coveka, maltene svaka do 200 i kusur kamera ce raditi isto. Sto rece. Mr. Dioklecijan, a i prijatelj mi je to isto rekao, po danu su sve iste, a u uslovima slabijeg osvetljenja postoje samo nijanse u razlici. Nijedna ne radi savrseno. Tako da.....vise ni sam ne znam...mozda i ja razmisljam pogresno...ako je jeftino...sigurno hoce da me prevare:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...