Jump to content


Marantz cd 4000,preskace sa rezancima,pomoc


dude

Recommended Posts

Zare,planiram da svratim,ali sve nesto iskrsne,cim ugrabim vreme docicu.Nosim Marantza pod misku i mozda se zamenimo uz moju doplatu,ako si jos zainteresovan da predjes na onu bolju varijantu o kojoj smo pricali,u svakom slucaju vidimo se ovih dana. :-?

Link to comment
Share on other sites

Evo i moj mali prilog na temu...

Iz nekog mog iskustva, nije toliko bitno kojim programom rezete CD audio, vec kojom brzinom. Razmislite malo: danasnji CD-ovi se prave za brzine rezanja 48-56 x "standardna brzina citanja". To se postize velikom osetljivoscu organskog sloja koji nosi zapis. Suludo je takav (moderan) CD rezati brzinom manjom od 8x; po mom misljenju, jos bolje je ici na 16x. Jer, usled predugog izlaganja dejstvu lasera, tragovi u sloju/nosacu su preveliki, nepravilni, uglavnom nezgodni za citanje konvencionalnom laserskom glavom.

To je neko moje misljenje.

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Evo i moj mali prilog na temu...

Iz nekog mog iskustva, nije toliko bitno kojim programom rezete CD audio, vec kojom brzinom. Razmislite malo: danasnji CD-ovi se prave za brzine rezanja 48-56 x "standardna brzina citanja". To se postize velikom osetljivoscu organskog sloja koji nosi zapis. Suludo je takav (moderan) CD rezati brzinom manjom od 8x; po mom misljenju, jos bolje je ici na 16x. Jer usled predugog izlaganja dejstvu lasera, tragovi u sloju/nosacu su preveliki, nepravilni, uglavnom nezgodni za citanje konencionalnom laserskom glavom.

To je neko moje misljenje.

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Evo i moj mali prilog na temu...

Iz nekog mog iskustva, nije toliko bitno kojim programom rezete CD audio, vec kojom brzinom. Razmislite malo: danasnji CD-ovi se prave za brzine rezanja 48-56 x "standardna brzina citanja". To se postize velikom osetljivoscu organskog sloja koji nosi zapis. Suludo je takav (moderan) CD rezati brzinom manjom od 8x; po mom misljenju, jos bolje je ici na 16x. Jer, usled predugog izlaganja dejstvu lasera, tragovi u sloju/nosacu su preveliki, nepravilni, uglavnom nezgodni za citanje konvencionalnom laserskom glavom.

To je neko moje misljenje.

Rajko

Link to comment
Share on other sites

To je samo orjentaciono tako.

Ko veruje u ovu priÄu neka proba da recimo reprodukuje "savremene medije" u nekim standalone ureÄ‘ajima pro kategorije Äak i videće da će mediji rezani viÅ¡e od 16x biti veoma teÅ¡ko Äitljivi, dok, gle, sa 4 ili 8x nema problema. Jedna od perfidnih svinjarija savremenih proizvoÄ‘aÄa CD DVD RW ureÄ‘aja je zakljuÄavanje brzina na 16x, niÅ¡ta ispod nije moguće na mnogim modelima LG, LiteON i drugih rezaÄa. :lol:

Ukratko, ne verujte tuđim testovima, verujte sopstvenim testovima. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...