Jump to content


Marantz cd 4000,preskace sa rezancima,pomoc


dude

Recommended Posts

Kao nov na forumu,pozdravljam sve prisutne i odsutne...Elem,moj problem je sledeci.Pratio sam dosta tema na ovom i drugim forumima u vezi ovih stvari,jednostavno me zanima da li je CDP uopste ispravan,kad nece da odradi posao korektno.Naime,koristio sam i EAC,Nero, itd...za rezanje,na 2x,4x,8x i cd opet preskace,ne uvek sto je simptomaticno i nekad na istim mestima,a nekad ta mesta odsvira lepo.Mislim nervira me jer sam naleteo na brdo musike(flac),sve to lepo odradio,konvertovao u(wav),pa narezem na cd ,zvuk fenomenalan ali preskace po nekad,sto ume da iritira.Da napomenem,ranije sam imao Yamahu cd 493,nisam imao ovih problema.Ocistio sam i socivo,nista.Ostali diskovi.tipa bugari,polu-originali i neki stari rezanci ne preskacu.Koristim uglavnom Verbatim i Traxdata diskove.Ako ima neko neku ideju molio bih za pomoc,pa makar po cenu promene CDP,neka preporuka za neki uredjaj koji lepo svira i na rezancima(od 100-150eura).Hvala svima koji se jave.

Link to comment
Share on other sites

Kao nov na forumu,pozdravljam sve prisutne i odsutne...Elem,moj problem je sledeci.Pratio sam dosta tema na ovom i drugim forumima u vezi ovih stvari,jednostavno me zanima da li je CDP uopste ispravan,kad nece da odradi posao korektno.Naime,koristio sam i EAC,Nero, itd...za rezanje,na 2x,4x,8x i cd opet preskace,ne uvek sto je simptomaticno i nekad na istim mestima,a nekad ta mesta odsvira lepo.Mislim nervira me jer sam naleteo na brdo musike(flac),sve to lepo odradio,konvertovao u(wav),pa narezem na cd ,zvuk fenomenalan ali preskace po nekad,sto ume da iritira.Da napomenem,ranije sam imao Yamahu cd 493,nisam imao ovih problema.Ocistio sam i socivo,nista.Ostali diskovi.tipa bugari,polu-originali i neki stari rezanci ne preskacu.Koristim uglavnom Verbatim i Traxdata diskove.Ako ima neko neku ideju molio bih za pomoc,pa makar po cenu promene CDP,neka preporuka za neki uredjaj koji lepo svira i na rezancima(od 100-150eura).Hvala svima koji se jave.
Link to comment
Share on other sites

S obzirom da imam isti taj Marantz, kojeg sam tweakovanog kupio od Mr. Lemura, mogu da ti kazem da, bar na primerku koji ja posedujem, sve, ali apsolutno sve radi. Narezivao sam diskove i iz MP3 i iz Flac formata, i nije se dosad nijednom desilo da neki nije radio, ili da sam imao bilo kakav problem u reprodukciji. I usput da te pitam, a i Lemura: kad je Marantz iskljucen, u smislu da je na stend baj, ali je i dalje ukljucen u struju, cuje se zujanje uredjaja. Nista bucno, primeti se tek uvece kad se sve pogasi. Jel se to i kod tebe javlja?

Link to comment
Share on other sites

S druge strane, moj ortak ima taj plejer i jako je osetljiv na rezane diskove. Ocigledno varira od primerka do primerka.

Bice da je kod ovog modela presudna istrosenost, odnosno koliko je izrabljivan.

Mozda da se poigras sa stelovanjem gain-a lasera? ( ili ga utopis pa kupis neki full Philips a ne losu kopiju istog :thumbsup2 )

Link to comment
Share on other sites

Program je EAC,ali da se ne bismo zamarali najverovatnije cu prodati ovog Marantza,samo jos kad bih znao koliko da trazim za njega?Jos nesto me zanima da nije mozda neka fora sa CDRW(LG 8156B),probao sam i sa DVDRW(LG),ali isto se desava i najverovatnije je do Marantza,ali da pitam i ovo da li bi ja sa ''tvikovanjem'' dobio to sto me zeza ili je samo kvalitet zvuka u pitanju?Ovde u Kragujevcu slabo se ko bavi tim stvarima ali sam nasao jednog coveka i on mi je preporucio da uzmem negde polovnog NAD 521 BEE,pa da ga onda zbudzimo,jer kaze da ovaj Marantz nije vredan takve investicije.Hvala svima na vremenu i odgovorima,ako vam nije dosadno dodajte jos neki komentar!

Link to comment
Share on other sites

Dobio bi "samo" kvalitet zvuka. To sto laser ne cita dobro upgrade-om ne bi uspeo da popravis.

Posto si vec iz Kragujevca svrati da cujes kako svira jedan nabudzeni CD4000 i da vidis kako cita diskove :thumbsup2 .

Inace ce uskoro na prodaju jer prelazim na CD transport.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da imam isti taj Marantz, kojeg sam tweakovanog kupio od Mr. Lemura, mogu da ti kazem da, bar na primerku koji ja posedujem, sve, ali apsolutno sve radi. Narezivao sam diskove i iz MP3 i iz Flac formata, i nije se dosad nijednom desilo da neki nije radio, ili da sam imao bilo kakav problem u reprodukciji. I usput da te pitam, a i Lemura: kad je Marantz iskljucen, u smislu da je na stend baj, ali je i dalje ukljucen u struju, cuje se zujanje uredjaja. Nista bucno, primeti se tek uvece kad se sve pogasi. Jel se to i kod tebe javlja?
Link to comment
Share on other sites

Prvo da kazem da zujanje nisam primetio,a ove druge savete uzecu u obzir,mada mi nije jasno kakve efekte ima pustanje prve tri pesme pa zadnje tri,pa da se to odrazi na preskakanje,ali poslusacu pa kad budem odradio,javljam se.A sto se tice nabudzenog cd 4000,vrlo rado cu svratiti,samo Zare daj adresu i neki broj telefona pa da svratim,ja sam inace kod Paligorica-kafane,sto ostalim forumasima ne znaci nista ali tebi sigurno da.Koja bi bila cena za tvog "nabudzenka"?Ajde ako budes nekad u prolazu,mozes i ti do mene da svratis,da ubijemo po neko pivce,pa da mi das neki savet kao iskusniji clan foruma...Niko na rece nista o NAD 521 BEE,kako se on ponasa sa rezancima i jel ima neko na prodaju doticni player? :cheers

Link to comment
Share on other sites

Kod mene preskakanje nije toliko drasticno u tolikom vremenskom intervalu,nego dosta krace,mozda cak ni sekunda,onako vrlo brzo proguta deo pesme,ali to se desava na razlicitim vrstama rezanaca i to po dva tri puta u toku cele reprodukcije od osamdeset minuta.Na nekim starijim rezancima od pre dve tri godine recimo nema tih simptoma,ponavljam originale i bugare cita bez problema.Softvere za rezanje koje sam koristio su Nero 6i7 I EAC.Bilo da je disk rezan iz flac,mp3,ape, nebitno...Rezac je LG CDRW 8526B i DVD RW LG4167B,da nije neka j..a sa njima,kompatibilnost ili tako neka nebuloza,brzinu snimanja probao na 2x,4x,8x,nista.Da li da pojurim neki drugi rezac?Koji je za Audio CD najbolja varijanta i gde ga kupiti?

P.S.Samo za Zareta moj broj 064/53-46-109

Kad budes prodavao masinu javi se! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ako vec nisi, zar nije najlakse da testiras te svoje produkte konvertovanja i rezanja na nakom drugom playeru, pa da vidis kako se na tom drugom ponasaju. Ako rade na njemu dobro, onda ti je nesto sa tvojim Marantz-om. Ako se isto desava i na drugim playerima sa tim tvojim rezancima, onda je glupo da menjas svoj player samo radi toga. Ili druga provera, narezi neki disk na nekom drugom kompu sa drugim rezacima, pa vidi sta se onda desava.

Link to comment
Share on other sites

Ako vec nisi, zar nije najlakse da testiras te svoje produkte konvertovanja i rezanja na nakom drugom playeru, pa da vidis kako se na tom drugom ponasaju. Ako rade na njemu dobro, onda ti je nesto sa tvojim Marantz-om. Ako se isto desava i na drugim playerima sa tim tvojim rezancima, onda je glupo da menjas svoj player samo radi toga. Ili druga provera, narezi neki disk na nekom drugom kompu sa drugim rezacima, pa vidi sta se onda desava.
Link to comment
Share on other sites

Pravo pitanje je da li ces kupcu pomenuti `problemcic` ako ne bude imao srece da ga sam primeti.

To već nije lepo. Ja sam nedavno imao sličnu situaciju gde je dotični preprodavac fantastično odradio posao maskiranja nedostatka plejera, što sam ja primetio tek nakon dužeg slušanja. Srećom, nakon otvaranja smo ustanovili nije bilo ništa ozbiljno, odn. opruge na transportu su bile zrele za zamenu. Ono što mi osobito ide na ganglije je da se lik sve vreme kleo baš u tehničku ispravnost uređaja. Videh ga i na 3. Audioberzi, ali nažalost ne stigoh da "proćaskam" sa njim...

Link to comment
Share on other sites

Ljudi posle duzeg testiranja tamo ovamo,zakljucio sam da definitivno sa samim muzickim datotekama sa neta nesto ne valja.Skinu sam programcic Auditester i sa njim testirao sve sumnjive datoteke i na moje iznenadjenje ,program je prijavio na vise od pola neispravnih fajlova(uglavnom mp3),flac je u 99% bio u redu.Tako da sledi ponovno skidanje muzike,ali ovog puta skidam samo flac.Hvala svima na diskusijama,ako vam nije dosadno mozemo jos da caskamo o ovoj i slicnim temama. :-?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...