Jump to content


Koja je veza bolja:Optical ili Coaxial


zexoni70

Recommended Posts

Cini mi se da postoji jos jedan bitan elemenat. Recimo, na CD-ovima koji imaju oba izlaza, zvuk koji se iz njih dobije nije istog kvaliteta - kvalitet izlaza se razlikuje.

Tako da se postavlja pitanje da li bi u konkretnom slucaju krajnji rezultat bio bolji sa odredjenim tipom kabla, cak iako se sam kabl bolje ponasa, ako je izlaz losiji od onog drugog.

Zato mi se cini da konacni odgovor moze da da samo proba.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam detalje ali bi coax ( ili bese opticki f020.gif ) trebalo da bude duzi od 1,8m da bi reflektovani talas zakasnio dovoljno da se promeni stanje na ulaznom baferu. Lupam sad a080.gif , ali tako nekako. Kad nadjem vremena ( znaci nikad) pronaci cu to pa postovati. n055.gif
Link to comment
Share on other sites

Izricito su napomenuli da duzina toslink kabla ne treba da bude duza od 3m. Pretpostavljam da to nema veze sa karakteristikama staklenog vlakna nego diode ugradjene u uredjaj koja daje svetlosni snop odredjene jacine, verovatno karakteristike opadaju posle 3m.

To vec ima logike... Nazalost to samo znaci da maksimalna duzina zavisi od uredjaja (a onda i od vlakna, tj. od njegovog slabljenja...). Jedini moguci je zakljucak da treba eksperimentisati :/

Ovo je ono sto me upravo nervira u hi-fi-u. Kad stavljas opticki mrezni kabl uz transiver ti tacno dodje dokumentacija koliko metara moze uz monomodno a koliko uz multimodno vlakno.

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam kabal Opticki od 5m i zvuk nije los ali nije ni prici kada isti disk pustim sa Pioneer DVD playera koji je povezan sa HDMI kablom.Tako da tu verovatno ima uticaja zvucna karta na ploci koja mozda i nije tako dobrog kvaliteta (Realtek 889a integrisana)?

Nema pucketanja i ne gubi se zvuk ali jednostavno zvuk nije tako jasan i cist kao sa DVD playera kada ih uporedim!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Moze li i kako da se opticki kabal vuce kroz zid???Imam xtreme music i zakaceni su mi koaksial i analogni 5.1 kabal(to je duzina od oko 10m), medjutim onda sam kupio nadogradnju za karticu i sad imam optical izlaz-ulaz pa me interesuje isplatili se uzimati na toliku duzinu opticki i sve to staviti u zid???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Imam pitanje a nisam hteo da otvaram drugu temu, pa cu ovako.

Hocu da probam ozvucenje na opticki kabal, ali posto kod nas nema gde da se kupi gotov kabal od nekih 10m. odustao sam od toga i nasao sam nekog poznanika koji radi u iritelu (firmi koja proizvodi kablove).

Sad me interesuje kojeg precnika i kojeg sastava mi treba kabal (bilo kakve oznake ili karakteristike po kojima mogu da odaberem)

P.s.E DA gde mogu da kupim dzekove za krajeve kablova?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...