Jump to content


Novi Indiana Jones


Nezbit

Recommended Posts

Kakvi su vaši utisci?

Kao klinac sam se drogirao sa prva tri dela pa sam otiÅ¡ao u Sava centar sa priliÄnim oÄekavnjima. Valjda sam zbog toga prvih nekoliko kadrova gledao po malo procenjivaÄki, a onda sam se lepo opustio, setio se da su sva preterivanja sa izmiÅ¡ljotinama, nemogućim stuntovima i stilizovanim negativcima upravo one stvari koje daju Å¡mek celom serijalu. A Å¡to se tiÄe vremeÅ¡nog junaka - bez starca nema udarca!

I šta da kažem, biće bar još jedno gledanje u bioskopu...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply
Kakvi su vaši utisci?

Kao klinac sam se drogirao sa prva tri dela pa sam otiÅ¡ao u Sava centar sa priliÄnim oÄekavnjima. Valjda sam zbog toga prvih nekoliko kadrova gledao po malo procenjivaÄki, a onda sam se lepo opustio, setio se da su sva preterivanja sa izmiÅ¡ljotinama, nemogućim stuntovima i stilizovanim negativcima upravo one stvari koje daju Å¡mek celom serijalu. A Å¡to se tiÄe vremeÅ¡nog junaka - bez starca nema udarca!

I šta da kažem, biće bar još jedno gledanje u bioskopu...

Link to comment
Share on other sites

Nema tu sta toliko da se komentarise. Film je, za razliku od prethodnika, obicno holivudsko djubre. Nisam ni ocekivao nesto ozbiljnije (kvalitetnije) od Spielberg-a, znajuci u kom je fazonu poslednjih godina.

Odusevljenje kod populacije do 16 godina starosti i mogu da razumem. Ipak su tu vanzemaljci, mravi koji prozdiru ljude za 2 sekunde, majmuni koji za 4 sekunde skontaju kome treba pomoci a kome se popeti na glavu, padovi sa kilometar viskokog vodopada u amfibiji bez da fali i jedna dlaka sa glave (sve kompjuterski animirano naravno)...........

Ali da neko sa imalo kulturoloskog dostojanstva 2 puta baci 300 dinara za bioskopsku kartu za ovaj trash, to ne razumem...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hej Sonic, nisu te starije Indijane bas toliko lose. Naravno da ima komercijale, ali ima i duha. Ja klinac (osnovna skola), malo bolestan pa ne idem u skolu, zima i sneg napolju, negde oko 10 sati pustim neku od tih avantura - retki su bolji osecaji. Eto subjektivnosti na delu. Ovaj novi jos nisam pogledao.

Link to comment
Share on other sites

Znate sta, Indiana Jones, u vreme kad su se premijermo prikazivali, bili su CUDO, primer kako se snima zabavan, avanturisticki film za celu porodicu. Pokusajte da se prisetite kakav su utisak ti filmovi (prica, scenario, efekti) svojevremeno ostavljali na publiku.

A danas, kriterijumi su malo drugaciji. Pa otuda i ove kisele kritike. Slicnu averziju recimo osecam i ja, ali prema serijalu Ratova zvezda: previse iskomercijalizovano. A dobro se secam prvog prikazivanja u "Slaviji" i sirom razrogacenih ociju u publici; licno, vilicu sam zaklopio tek kad sam kuci dosao :roll:

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Hej Sonic, nisu te starije Indijane bas toliko lose. Naravno da ima komercijale, ali ima i duha. Ja klinac (osnovna skola), malo bolestan pa ne idem u skolu, zima i sneg napolju, negde oko 10 sati pustim neku od tih avantura - retki su bolji osecaji. Eto subjektivnosti na delu. Ovaj novi jos nisam pogledao.
Link to comment
Share on other sites

A danas, kriterijumi su malo drugaciji. Pa otuda i ove kisele kritike. Slicnu averziju recimo osecam i ja, ali prema serijalu Ratova zvezda: previse iskomercijalizovano. A dobro se secam prvog prikazivanja u "Slaviji" i sirom razrogacenih ociju u publici; licno, vilicu sam zaklopio tek kad sam kuci dosao :heat

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Ne slažem se sa tobom po pitanju "novih" Ratova Zvezda. Prva trilogija je bila Äudo u svoje vreme ali po pitanju dramatizacije i same tezine filmova ipak stari ne mogu da se porede sa novima. Sada kada gledam neki od prvobitnih Ratova Zvezda izgledaju mi kao deÄiji filmovi. Dijalog Å¡upalj, sve je nekako bez emocija. Noviji već nose neku težinu i mogu se ozbiljnije posmatrati iako je je to ipak samo bajka.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kakvi su vaši utisci?

Kao klinac sam se drogirao sa prva tri dela pa sam otiÅ¡ao u Sava centar sa priliÄnim oÄekavnjima. Valjda sam zbog toga prvih nekoliko kadrova gledao po malo procenjivaÄki, a onda sam se lepo opustio, setio se da su sva preterivanja sa izmiÅ¡ljotinama, nemogućim stuntovima i stilizovanim negativcima upravo one stvari koje daju Å¡mek celom serijalu. A Å¡to se tiÄe vremeÅ¡nog junaka - bez starca nema udarca!

I šta da kažem, biće bar još jedno gledanje u bioskopu...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...