Jump to content


HD kamera ili ne,koja???


ShonEPFC

Recommended Posts

Ovako

Odlucio sam da kupim kameru i verovatno bih do sada uzeo neku u prvoj prodavnici u koji bi usao da se pre nisam zeznuo sa nekim stvarima...

Dakle budzet manje vise nije bitan jer sam ja u Australiji tako da ni cene nisu iste,uglavnom nista profesionalno ni extra ali kad vec uzimam voleo bih da uzmem nesto kvalitetno.Prvo sam razmisljao da uzmem nesto do 1000$,eh sad ja nisam video ni jednu kameru koja nije HD da je preko 1000$.Medjutim sad nadjem na netu HD kameru koja je u lokalnim shopovima 15000$ za 950$.Dakle umesto neke kamere koju sam mislio kupiti za 1000$ u prodavnici ,na netu mogu uzeti fullHD kameru.

Eh sad posto nemam iskustva sa kamerama i ne razumem se u tu vrstu tehnike preterano(ono sto sam procitao u zadnjih par dana po forumima) da pitam nekoga ko zna vise ili koristi neke.

Posto sam resio dilemu izmedju DVD ili Hard Diska ostaje dilema High Definition ili obicna(ili kako se vec zove).Naravno znam da je HD naprednija tehnologija i sta ti ja znam ali.Da li vredi dati sad vece pare jer nece proci dugo vremena dok ne izadje nesto novije i koliko ce HD kamere "napredovati" u skorije vreme tj. da li ce cena te kamere drasticno opasti za par meseci kad izadju HD kamere sa vecim mogucnostima.Onda stvar koriscenja HD odnosno koliko je teze obradjivati materijal(editovanje,prebacivanje na komp. sa kompa na DVD....) jer cuo sam da je dosta komplikovanije zahteva vise vremena neke specijalne programe itd.I u tom slucaju da li postoji opcija da se smanji kvalitet snimanja kao sto postoji na ostalim kamerama (ono hufg quality,normal quality,low....) pa da se onda koristi i kao ova obicna.

Za ovo opciju smanjenja kvaliteta pitam iz razloga sto naprimer kad snimam nesto za nekoga ili hocu da posaljem nekome mogu da uradim normalan snimak koji ce on moci da gleda na obicnom DVD playeru i obicnom TV,ili jednostavno kad zelim da snimim nesto gde mi nije bitn oda je snimak u HD....

I koji modeli su preporucljivi,dosta ih preporucuje sony mada mi ih je dosta pohvalilo JVC,cak i u tom shopu su rekli da idem za JVC

Gore nisam mislio na neke odredjene modele kamera ali gledao sam neke cisto da se orjentisem.

Link to comment
Share on other sites

Melbourne.........

Zanima me i da li mogu High Def kameru da koristim kao ovu obicnu u nekim slucajevima kada mi ne treba toliki kvalitete slike......Posto kao sto rekoh cuo sam da je sa tim HD materijalom dosta teze rukovati i zahtevniji je kad se edituje prebacuje.......

Link to comment
Share on other sites

Pa jeste, jbg, treba jaci procesor za kompresiju i potrebno je vreme. Ako ti je prva kamera bices extra zadovoljan bilo kojom u tom cenovnom rangu.

Imas i varijantu da ti neko donese iz HK, tamo je prilicno jeftinije.

Mislim da je ovo dilema kojuces resiti na benchmark.co.yu posto se oni tamo bas primaju na kamere i kompjutere.

Jel poznajes Milenu Scekic iz Mlb?

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

^ Da, i da se za to vreme pati sa njom. :blah

Implementacija AVCHD formata u consumer DVD/HDD/flash je u ovom trenutku inferiorna u svakom pogledu od HDV standarda. Canon HV20/30 su najbolje consumer kamere i apsolutni best buy. Jednostavno, ne postoji bolji izbor sve do polu-profesionalnih resenja. :blah

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...