Jump to content


Koji kabl staviti?


nikk18adsl

Recommended Posts

Pozdrav forumasima. Imam dilemu oko povezivanja zvucne M-Audio Audiophile 2496 sa Hi-Fi pojacalom. Na obe strane je konekcija preko RCA. U radnji gde sam uzeo zvucnu,preporucili su mi u tu svrhu neki Cordial ili tako sl.naziv kabla sa pozlacenim cincevima na oba kraja,duzine 0,9m(ima mozda i duzi) za oko 900din. Pre toga sam razmatrao da stavim neki kvalitetniji kabl,tipa Audioquest,Oehlbach ili sl. Sta mi preporucujete?Pozeljna duzina je oko 1-2m.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da analogna konekcija kompjutera i hi-fi sistema podrazumeva mnogo kritiÄnije probleme nego Å¡to je kvalitet interkonekcije, ne bih se puno zamarao oko toga. Izvini Å¡to nisam od pomoći.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Ja sam pravio 5.1 kabal kod kanibala u bloku.Pravio sam 7. metara puta 3. posto je 5.1 kabal i ispalo me je oko 6,500 din. zadovoljan sam.

P.S.Obrati paznju kod stereo jekova posto su oni pozlaceni malo deblji i ne mogu da se svi zajedno ubodu u karticu(zbog malog rastojanja izmedju zenskih jaskova na kartici)

Link to comment
Share on other sites

Tema je poprilicno matora, ali i dalje aktuelna, posto nisam nista jos preduzeo oko tog kabla. Zamalo da kupim nedavno u predstavnistvu Elemente iz Subotice onaj njihov crni(imaju i zeleni) deblji RCA kabl od 5m. Kosta malo vise od 1000din, a cincevi pozlaceni polufuseraj kao i svugde. Ipak ga nisam uzeo, racunam mozda naletim na nesto bolje...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...