Jump to content


Hi-Files & EISA


Ljuba

Recommended Posts

Ha ha, bravo Rajko, pravi si lik. I ne samo to, nego si prisustvovao rodjendanu Hi-Filesa :oops:

P.S. bas sam nesto razmisljao, prvo "jurenje" EISA-e je krenulo pre mog odlaska u Minhen 2006. godine. Tada me je organizator Minhenskog Show-a gosp. Branko Glišović odveo kod g. i odg. urednika nemačkog časopisa Stereo. Čovek se zove Mathias Bode i bio je veoma fin, dopao mu se Hi-Files i dao mi je prve informacije i kontakte.

Zaista smo prevalili dug put, ali čini mi se da tek sad krećemo :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply
Hehe, kad se samo setim "golobradca" :oops: koji je obijao pragove po gradu i trcao svima zivima na noge, ne bi li konacno izdao prvi broj HiFiles-a... :oops:

he, he, ja na audioberzi upoznah Ljubu takodje "golobradca" :oops:

Link to comment
Share on other sites

he, he, ja na audioberzi upoznah Ljubu takodje "golobradca"

Ipak mi klinci govore dobar dan, tako da nisam srecan zbog toga.

Casopis sam pokrenuo sa 24 1/2 godine, a sad imam 28 1/2.

Dobio desetak sedih vlasi levo i desno, ali ne dam se :oops:

Link to comment
Share on other sites

mislim da se EISA nekako olako pljuje i nipodaÅ¡tava Å¡t za nas srbe i nije niÅ¡ta Äudno jer mi pljujemo i po EU, CEFTA, UEFA, OPEK, USA pa Å¡to ne bi i po EISA.

uvek smo mi bolji selektori ili treneri, uvek smo bolji od žirija u Kanu ili od žirija za mis

meni se neki od ureÄ‘aja sa eisa nagradom sviÄ‘aju, neki ne, ali to ne znaÄi da tamo sede idioti

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je EISA dobila neki potpuno pogresan pedigre komercijalne organizacije u kojoj su casopisi tipa WhatHiFi

Zbog toga sam i napomenuo da svi pogledaju spisak clanova, jer su tamo respektabilni magazini.

Ako neko misli da nemacki Stereo ili engleski HiFiNews predstavljaju iskomercijalizovane i lose casopise, mislim da gresi.

Treba da kazem jos nekoliko stvari o radu organizacije.

Krajem juna, svake godine, organizuje se General Meeting na kome se biraju najbolji uredjaji svih kategorija.

Postoje pravila koji uredjaji mogu da udju konkurenciju npr. proizvodjac mora da ima distributere u najmanje 10 zemalja.

Sastanak se organizuje u nekom od vecih Evropskih gradova, ove godine je to Budimpesta.

15. avgusta clanovi dobijaju informacije koji su uredjaji dobili nagrade, ali nemaju pravo da ih objave do prvog septembra.

U septembru se organizuje jos jedan sastanak, prosle godine je to bilo na IFA sajmu u Berlinu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je EISA dobila neki potpuno pogresan pedigre komercijalne organizacije u kojoj su casopisi tipa WhatHiFi

Zbog toga sam i napomenuo da svi pogledaju spisak clanova, jer su tamo respektabilni magazini.

Ako neko misli da nemacki Stereo ili engleski HiFiNews predstavljaju iskomercijalizovane i lose casopise, mislim da gresi.

Treba da kazem jos nekoliko stvari o radu organizacije.

Krajem juna, svake godine, organizuje se General Meeting na kome se biraju najbolji uredjaji svih kategorija.

Postoje pravila koji uredjaji mogu da udju konkurenciju npr. proizvodjac mora da ima distributere u najmanje 10 zemalja.

Sastanak se organizuje u nekom od vecih Evropskih gradova, ove godine je to Budimpesta.

15. avgusta clanovi dobijaju informacije koji su uredjaji dobili nagrade, ali nemaju pravo da ih objave do prvog septembra.

U septembru se organizuje jos jedan sastanak, prosle godine je to bilo na IFA sajmu u Berlinu.

Link to comment
Share on other sites

Da ne redjam dalje, Ljubi, ne znam da li duze vreme pratish te casopise, ali ja o tome mogu knjigu da napisem, posebno sto sam ze neke saznao koliko kosta dobra recenzija,ali o tome drugom prilikom, da ne kvarim topic :listen

Ma jok, ja se uopste ne bavim hajfajem :(

Jesi cuo i za onu cinjenicu kako im svu opremu na test uopste ne uzimaju nazad :bounce:D:D

Link to comment
Share on other sites

Da samo mi nesto nije jasno Ljubo... Pratim dugo casopise Hi-Fi Choice, Stereo, ruski i engleski WHF i ne mogu se oteti nekim utiscima-kako uredjaj koji je jedne godine poglasen kao najbolji u svojoj klasi ima recimo na kraju te ili pocetkom sledece 4 od 5 zvezdica?

Kako zvucnici,koji su jedne godine imali recimo 5 zvezdica za 2.godine imaju samo 3 i to uz glupo objasnjenje da se pojavila zestoka konkurencija?

Zasto T+A uredjaji i Burmester uvek kolo vode u nemackim casopisima dok ih engleski i drugi bas i ne ljube?

Kako EISA nagradu moze da dobije uredjaj koji samo posle godinu dana u vecini casopisa onda dobija samo 4 zvedzice-npr.moje bivse pojacalo NAD C370?

Ima tu josh dosta pitanja, da ne pricam za "placene reklame" i sl. tj.firme koje imaju debeelu protekciju...

Ali, zato, svaka cast tebi za HF!

:listen

Link to comment
Share on other sites

Nema boljeg javnog objasnjenja od samog casopisa koji uredjujes i u kome je vrlo lako proveriti ovo sto tvrdim.

Ako je vec tako, postedi nas bar te price i nesuvislih obrazlozenja kako neko nije hteo da dostavi cenovnik a ti si bas trazio.Te bajke su za neki deciji casopis ako ga nekad pokrenes na primer ''Poletarac''.

Ovim hobijem se ipak bave malo ozbiljniji ljudi, i takvim pricama vredjas intelekt citalaca Hi-Filesa.

To se lepo kaze, pravila su takva, casopis nema veliki tiraz da bi mogao da se izdrava samo od toga, vec je kompletno podredjen oglasivacima i u njemu nema mesta za recenzije uredjaja onih distributera koji to nece da plate kroz oglasni prostor.Isto vazi i za pregled trzista oglasivaca na kraju casopisa. :listen

He he, baš imaš problem sa mnom.

To sam primetio još onda kada nisi hteo pristojno da se predstaviš kad smo se upoznavali, nego si pokušao da prikriješ svoj identitet.

Tvoja poruka nije ni malo pristojna niti korektna.

Da li misliš da bi bilo pristojno da ja tebi kažem da diskove koje radi tvoja firma, pravi u izrazito malom tiražu?

Da li misliš da bi bilo pristojno da tvrdim da diskovi iz tvoje produkcije preskaču?

Ja sam napravio časopis tako što sam slušao savete ljudi za koje sam smatrao da od njih mogu nešto da naučim.

Tvoje savete teško mogu da prihvatim i uvažim, jer ne mislim da si u poslovnom smislu moralna gromada [link]

Da jesi korektan, mogao si da se suzdržiš barem u ovoj temi, jer ova priča puno znači Hi-Files redakciji, saradnicima, čitaocima i meni lično.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...