Jump to content


Hi-Files 23 u prodaji od srede 07. maja


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply
Zbog testa koji je objavljen u Hi-Filesu za CD pejer Cambridge Audio Azur 740C, ja sam odustao od kupovine tog plejera, za koju sam se dugo pripremao.

Sjajno, jedva cekam da (svi) nasi oglasivaci procitaju ovu poruku. :banana

Ako nista, ovo je jasan odgovor kriticarima da su "svi review-ovi placeni" i da "nista nikad ne dobije dobar review"....

Inace, to sto je Zoran napisao je jedan jako fin i objektivan review, koji meni cak nije ni delovao nesto preterano negativno. Ukazao je na neke osobine, ali sasvim korektno. Medjutim, ocigledno je Miroljub nasao sta mu se ne svidja... Ne verujem da je ovo problem, posto verujem da je u pitanju ono sto zovu "karakter" uredjaja, i da ga covek ne bi kupio ni da nije procitao review - odustao bi na slusanju.

Link to comment
Share on other sites

Misljenja sam da su testovi i opisi, bez obzira o cemu se radi: da li je to uredjaj, nekretnina, turisticko putovanje, hrana ili nesto deseto, samo opste smernice na sta treba obratiti paznju. Citanje dovoljno detaljnog testa ukazuje na neke karakterne osobine (izradu, pedantnost, ergonomiju i najbitnije zvuk) koje covek moze propustiti kada u relativno kratkom periodu pod neoptimalnim uslovima posmatra nesto za sta je zainteresovan. Test mu dodje kao neka "priprema za prijemni ispit (uredjaja)".

U svakom slucaju bez obzira na ocenu odredjenog uredjaja, ukoliko je on u uzem izboru za kupovinu, treba ga poslusati, makar na kratko. Ima i drugih komponenti opisanih u HiFiles-u koje se meni nisu dopale zvucno jer ne odgovaraju sustini koju trazim od reprodukovane muzike ali su zato odgovarale ljudima koji vole upravo njihov zvuk.

Jos nesto: pisac teksta ne sme nikada dozvoliti sebi da smatra svoj zadatak samo "opstom smernicom" te da ga "otaljava". Test mora biti najbolji s obzirom na fizicka ogranicenja (oprema, soba, merna tehnika itd.) a citaoci su ti koji donose sopstveno krajnje misljenje o prikazanom uredjaju na osnovu i tudjeg ali prvenstveno licnog iskustva.

Link to comment
Share on other sites

Slezem se u potpunosti da kupac nekog uredjaja treba da donese sud o tom istom uredjaju na osnovu svog stava. Medjutim, moram priznati da mnogi review-ovi znaju itekako da demoralisu kupca, iako su i oni sami proizvod opet subjektivnog sagledavanja komponente. Najvise, rekao bih, zbog toga sto vecina ljudi uzima ljude koji testiraju takve uredjaje za eksperte i njihova misljenja cesto kao referentna.... S druge strane, ako se uzme u obzir cinjenica da svi pricaju kako su testovi i sl. vec unapred "placeni" onda tu vec nema o cemu da se govori. Ja bas ne verujem mnogo u to...ali sumnja uvek postoji. :banana

Inace vecini ljudi koji se ozbiljno zagazili u vode audiofilije takvi testovi u sustini nisu ni potrebni. To je za nas "neobrazovane" ili pak za one koje mrzi ili nemaju vremena da poslusaju sve sto ih interesuje pa putem ovakvih testova suzavaju izbor. Mada, bas zbog toga, mogu da se naprave greske.

Link to comment
Share on other sites

U svakom slucaju bez obzira na ocenu odredjenog uredjaja, ukoliko je on u uzem izboru za kupovinu, treba ga poslusati, makar na kratko. Ima i drugih komponenti opisanih u HiFiles-u koje se meni nisu dopale zvucno jer ne odgovaraju sustini koju trazim od reprodukovane muzike ali su zato odgovarale ljudima koji vole upravo njihov zvuk.
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drugari!Nisam odavno bio na forumu,pa sad citam ovu temu i znao sam da ce biti ovakvih komentara.Uzeo sam br.23,ima testova nema sta,cak mi

se dopada clanak o Philips AH673 tjuneru,treba ostavi ti malo mesta i za te po meni relikvije prosloga doba.Sad sto se tice samih testova i komentara ljudi koji su ih testirali,mislim da nema te pisane reci koja zamenjuje uzivo slusanje uredjaja ili bilo cega drugog.Ima tu dosta subjektivnog.Sve je to po meni ozbiljan posao,prikazati potencijalnim kupcima u objektivnom svetlu svaki uredjaj,i sa tom ozbiljnoscu treba prilaziti tim testovima.I sta bi sa onom praksom da se otvaraju uredjaji i da se slikaju iznutra,to ne bi trebalo da bude problem a mnogo znaci.Ozbiljnost prilaska svakom poslu je mnogo bitna i krajnji rezultat zavisi od nje.Svima nama je potreban ozbiljan i verodostojan magazin tog tipa,a ne par reci i reklama.Pozz!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...