Jump to content


ÄŒuju li se basovi u sobi?


beatgoeson

Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa postoji dubina scene i ostale aj end drangulije i to u dobroj meri i kod "tadasnjih kuitja".  zar ne. To da se stavi kutija uza zid,.......taj koncept ili preporuka nekih proizvodjaca, je ipak za neko po meni experimentisanje. Neki moji prijatelji ih drze, te iste AR 9 kutije daleko od zida i imaju jako dobre zvucne rezultate. Ja se ne razumem u teoriju ama bas pa sam zato i postavio pitanje vezano za grafikone. Sad da diskutujemo o odnosu zvuka starih i novih kutija, ono u cemu jedino mogu ravnopravno da ucestvujem,  nije mesto .  :thumbsup2

   Ovo boldovano bi bilo vrlo interesantno za neku novu temu , neÅ¡to kao malo opÅ¡irnija poruka , blog ili Å¡ta ti ja znam . Malo  ima onih koji bi mogli da napiÅ¡u neÅ¡to sliÄno .....bila bi baÅ¡ fora da napiÅ¡eÅ¡ to ......sad koliko će ko uÄestvovari u raspravi bumo videli .......ja sam već spremio kantu benzina , ako bude trebalo :grin: .

 

To Å¡to se tiÄe odmaknuti ili primaknuti kutije zidu je vezano uglavnom za starije tipove koji su većinom bili kompresionog tipa pa je postavljanje viÅ¡e bilo u smislu pumpanja basa a ne negog drugog efekta . Normalno je da se kutije odmaknu radi dubine .....e sad zavisi i od onoga Å¡to sluÅ¡a , možda sluÅ¡aju Radeta Jorovića u live verziji ,legendarni  koncert u malom mokrom lugu .....Äista antologija .

Link to comment
Share on other sites

Evo sam cu da se zapalim, ne treba mi pomoc  :blink:

  Kad se kutije primaknu zidu nema dubine .....neko je možda i ne traži , a možda mu nije ni potrebna zbog tipa muzike koju sluÅ¡a . A ako se odmaknu dubina može da doÄ‘e do izražaja na to sam mislio ......nismo se razumeli ......i sam si naveo da neki tvoji prijatelji drže kutije daleko od zida .....meni dovoljno da razumem Å¡ta pokuÅ¡avaju da dobiju a Å¡ta da izgube ........benzin služi za podizanje zanimljivosti teme , jer mislim da bi bila vrlo interesantna .....moje neko indirekno razmiÅ¡ljanje o svemu tome može da stane u stih pesme Ja volim samo sebe od Psihomodo pop-a " dane bolje proÅ¡losti na tvojoj beloj koÅ¡ulji veÅ¡ maÅ¡ina budućnosti nikad neće oprati " ...naravno da se ovaj stih ne odnosi na tebe , nego uopÅ¡teno .

Link to comment
Share on other sites

  moje neko indirekno razmiÅ¡ljanje o svemu tome može da stane u stih pesme Ja volim samo sebe od Psihomodo pop-a " dane bolje proÅ¡losti na tvojoj beloj koÅ¡ulji veÅ¡ maÅ¡ina budućnosti nikad neće oprati " ...naravno da se ovaj stih ne odnosi na tebe , nego uopÅ¡teno .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nisam uspeo bas sve da procitam, ali imam potrebu da napisem nesto kao neko ko je ucio kako nasa cula, a medju njima i sluh funkcionisu.Prvo mi cujemo centrom za sluh koji je u mozgu, a ne usima i bubnim opnama, a pored bubnih opni "slusamo" i kostanim delovima lobanje u kojima je smesteno unutrasnje uvo, a onda  percipiramo zvuk i celim telom, grudnim kosem najvise jer ima puno vazduha pa najbolje osciluje, a posto smo kao bajagi inteligentna bica vremenom naucimo da je nesto dublje, a nesto plice da prostite, tako da sve ima logike, ali najvise uticaja ima genetika i nas organizam. Drugo zivo me interesuje koji to zvucnici koje mi imamo sviraju 20 herca i kako je to snimljeno, posto vecina studija za snimanje ima malecke zvucnike za snimanje i montiranje materijala.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Nisam uspeo bas sve da procitam, ali imam potrebu da napisem nesto kao neko ko je ucio kako nasa cula, a medju njima i sluh funkcionisu.Prvo mi cujemo centrom za sluh koji je u mozgu, a ne usima i bubnim opnama, a pored bubnih opni "slusamo" i kostanim delovima lobanje u kojima je smesteno unutrasnje uvo, a onda  percipiramo zvuk i celim telom, grudnim kosem najvise jer ima puno vazduha pa najbolje osciluje, a posto smo kao bajagi inteligentna bica vremenom naucimo da je nesto dublje, a nesto plice da prostite, tako da sve ima logike, ali najvise uticaja ima genetika i nas organizam. Drugo zivo me interesuje koji to zvucnici koje mi imamo sviraju 20 herca i kako je to snimljeno, posto vecina studija za snimanje ima malecke zvucnike za snimanje i montiranje materijala.

Pozdrav

Vecina studija  ima i mikrofone :thumbsup2

:cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam uspeo bas sve da procitam, ali imam potrebu da napisem nesto kao neko ko je ucio kako nasa cula, a medju njima i sluh funkcionisu.Prvo mi cujemo centrom za sluh koji je u mozgu, a ne usima i bubnim opnama, a pored bubnih opni "slusamo" i kostanim delovima lobanje u kojima je smesteno unutrasnje uvo, a onda  percipiramo zvuk i celim telom, grudnim kosem najvise jer ima puno vazduha pa najbolje osciluje, a posto smo kao bajagi inteligentna bica vremenom naucimo da je nesto dublje, a nesto plice da prostite, tako da sve ima logike, ali najvise uticaja ima genetika i nas organizam. Drugo zivo me interesuje koji to zvucnici koje mi imamo sviraju 20 herca i kako je to snimljeno, posto vecina studija za snimanje ima malecke zvucnike za snimanje i montiranje materijala.

Pozdrav

    Ne može se baÅ¡ onako tvrditi da ovo nije taÄno  , jer neka istraživanja pokazuju da se ' Äuje ' i izvan takozvanog audio opsega ......taÄnije reÄeno možda se i ne Äuje baÅ¡ neÅ¡to posebno izvan tog opsega ali u svakom sluÄaju da postoje odreÄ‘ene reakcije mozga u momentu ako postoje i te frekfencije izvan opsega .

   E sad bih ja recimo napisao da prema dole radi najbolje dipol ili recimo kompresiona kutija zbog svog blagog pada .....recimo i visokotonci koji blago padaju Äak iza 15 khz rade mnogo bolje od mnogih koji idu daleko viÅ¡e ali im pad prema gore izgleda mnogo oÅ¡triji .....gramofom radi recimo prirodnije od CD-a ......to je poznato od ranije , a od nedavno / diskutabilno koliko nedavno / kako tvrde da je evolucija stvorila odbrambeni sistem koji na nagle prekide reaguje kao neÅ¡to potencijalno opasno ....tako ga definiÅ¡e .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 months later...
  • 10 months later...

Otvori se za original limited edition, taj album vredi imati . . . 

:thumbsup2 Morat ću poslije ovog Å¡ta sam Äuo :)

 

Ima zaista dobrih snimaka da se nadje ko voli ...da istestira i maltretira kutije ;) Nisam stvarno oÄekivao ovakvu  "grmljavinu" . Imao sam prilike da uživo stojim pored jbl bas binova 18"  pa mogu približno da opiÅ¡em filing . idi breee .. ovo ubija sve vrste virusa :order .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...