Jump to content


EMU 1212m


nikk18adsl

Recommended Posts

Hvala Delija! Upravo sam i mislio na dve kartice, da ne bude zabune. Ja kao posao s namerom da kupim M-Audio Audiophile 2496, ali posto mi ti rece da si ovu menjao sa EMU 1212m, i da si njome zadovoljan, mozda se i ja odlucim za nju, ako naleti neka polovna. Skontao sam stvari oko tog povezivanja, sve sto mi treba su ovakva dva mono adaptera i kvalitetan RCA kabl. Cuo sam od nekih drugih korisnika ove iste kartice da driver-i umeju na budu problem i da se iz cista mira kartica zakuca i da ne pomaze nista osim reinstalacije driver-a. Kako se kod tebe ponasaju driver-i?

Link to comment
Share on other sites

To sam i ja isto cuo i citao na netu, ali nisam imao nikakvih problema tog tipa. Koristim najnovije driver-e koji datiraju od pre nekih mesec dana.

Jedini problem na koji sam naisao je u igri F.E.A.R gde se neki zvuci gube, tj. ne cuje se ceo spektar zvukova + neki se naprasno pojavljuju i nestaju. To bi trebalo da resava iskljucivanje hardverske akceleracije, al' me je pravo da ti kazem mrzelo da probam. :banana

Napominjem da kartu koristim iskljucivo za reprodukciju!

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice klip-a, ja drzim ASIO strip na -0.5 i to je uglavnom sasvim dovoljno. E sad nemam pojma da li je to najkvalitetnije resenje - nisam primetio razliku sa bilo kojom kombinacijom, al' ovo mi je najprakticnije.

Rekao bih da se upsampling-om moze samo izgubiti...

Link to comment
Share on other sites

Delija, koji izlaz koristis? Mene interesuje da li ova tvoja kartica ima bitperfect izlaz na toslinku i do koje rezolucije ide preko Toslinka. Naime, interesuje me da li moze da posalje 96/24 preko toslinka.

Bitperfect se najlakse testira ako se pusti DTS dvd 96/24 i HT risiver namesti na DTS, pa ako se cuje saundtrek a ne shhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh, izlaz je bitperfect.

Pitam te zato sto se na Hiend diskusiji vodi prica o Hiend muzickom serveru. Ako ova tvoja kartica daje bitperfect izlaz, to je najjeftinije resenje:

KARTICA> stakleni TOSLINK > DAC

Link to comment
Share on other sites

Da li koristiti upsampling, na ovoj zvucnoj?

U slucaju da je moguc, moze se probati sa over-samplingom (2x, 4x, 8x) kako bi se pronashao zvucni optimum u odnosu na

upotrebljeni digitalni filter u samom codec-u, kao i na dizajn analognog filtera na izlazu...

Pozdrav! :banana

Link to comment
Share on other sites

Da ne bi i to na kartici koja kosta 150 evra? :blah

p.s. Imas 4X "over-sampling" za 48KHz -> 192KHz :wave2

Ako nije moguce ovo uraditi "hardware-ski", moze se probati i neko software-sko reshenje? (npr. Foobar2000 i neki od resample-ra + asio ili kstrem. izlaz)

Pozdrav! :banana

Link to comment
Share on other sites

Da li se to desava i iz Foobar-a?

Da li je sve OK kada ne koristis ASIO?

Ako je odgovor na prvo pitanje potvrdan, probaj da u BIOS-u povecas PCI latency za PCI slot u kome se nalazi EMU. Ako nemas tu opciju onda upotrebi PCI Latency Tool. Ako ni to ne pomogne promeni PCI slot.

http://www.soundonsound.com/sos/Oct04/a ... cnotes.htm

EDIT: Meni je pomenuta intervencija (tacnije: obe) bila potrebna sa M-Audio Audiophile 2496 na staroj masini.

Imao sam 4 PCI kartice i zvuk je zezao kad god radi hard na PCI IDE kontroleru. Sa drugom kombinacijom je zezala TV karta, tako da sam bash dosta zonglirao PCI slotovima.

p.s. Wow, proradio edit u ovom subforum-u... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...