Jump to content


Big Smooth Sound System


maxa

Recommended Posts

Posle mnogo promenjenih komponenti evo slika sistema koji se najduze zadrzao u mom posedu, a i zasluzuje da se pojavi u ovoj rubrici.

Sistem cine:

Technics SL-PG580A

Monitor Studio Power Line cable (ic 0.8m)

Musical Fidelity A3.2

Monitor Studio Power Line cable (sc 2x4m)

BM Acoustics AP17

Zvuk: Sistem karakterise veoma velik i trodimenzionalni zvuk, veoma realistican zivom izvodjenju skoro svih muzickih pravaca.Misicav i pun (zaokruzen) bass koji nikada ne duva bezveze.Dakle lepa mesnata linija bass gitare jasno odvojena od bass bubnja.Sredina realna transparetna, glatka, pitka...Visoki ne toliko puni rezolucije ali ono sto je meni najbitnije neiritirajuci.Sve u svemu Big smooth sound...

PS.Ako neko nesto zna o ovim kablovima neka baci nesto posta ja na netu nista nisam mogao da nadjem o njima .Jedino mi je prijatelj od koga sam ih kupio pokazao recenzije u nekom starom hrvatskom casopisu mislim da bese Audioton(fon) nisam siguran.Bilo je to davno sredina devedesetih.Pise da je cena po metru bila 120dm.Pokusao sam puno puta da ih zamenim modernijim ali jednostavno nisu se dali.

Takodje da napomenem kutije su pretrpele jedan estetski upgrade, stavljen im je finis od americkog oraha(furnir) kao kod kutija NN Acousticsa i napravljene nove mrezice, unutra nista nije dirano.

post-441-128510621539_thumb.jpg

post-441-128510621556_thumb.jpg

post-441-128510621576_thumb.jpg

post-441-128510621589_thumb.jpg

post-441-128510621602_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ocekivani komentari za cd plejer ali sta reci kada sam uporedjivao direktno zvuk sa Onkyo DX-7555 i to je bilo porazavajuce za takav plejer.Jeste zvuk bio brz, precizan, detaljan ali zvucna slika uska bez fluidnosti, previse digitalna.Takodje me je bivsi vlasnik MF-a upozoravao da je imao velike muke sa pronalazenjem cd plejera za pojacalo.Konkretno se zalio na kombinaciju sa NAD-om c542.Verovatno mu treba plejer iz bas veceg razreda!

Link to comment
Share on other sites

Ocekivani komentari za cd plejer ali sta reci kada sam uporedjivao direktno zvuk sa Onkyo DX-7555 i to je bilo porazavajuce za takav plejer.Jeste zvuk bio brz, precizan, detaljan ali zvucna slika uska bez fluidnosti, previse digitalna.Takodje me je bivsi vlasnik MF-a upozoravao da je imao velike muke sa pronalazenjem cd plejera za pojacalo.Konkretno se zalio na kombinaciju sa NAD-om c542.Verovatno mu treba plejer iz bas veceg razreda!

Najbolje bi bilo da bude iz iste cenovne klase kao MF.Cd MF bi verovatno bio pun pogodak.

Link to comment
Share on other sites

Ocekivani komentari za cd plejer ali sta reci kada sam uporedjivao direktno zvuk sa Onkyo DX-7555 i to je bilo porazavajuce za takav plejer.Jeste zvuk bio brz, precizan, detaljan ali zvucna slika uska bez fluidnosti, previse digitalna.Takodje me je bivsi vlasnik MF-a upozoravao da je imao velike muke sa pronalazenjem cd plejera za pojacalo.Konkretno se zalio na kombinaciju sa NAD-om c542.Verovatno mu treba plejer iz bas veceg razreda!

Da je gorivo malo jeftinije, pa da svratim da malo istrazimo taj fernomen :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dole plin! Živeo super!

Jesi li probao DX-7555 sa sporoopadajućim filterom? Nije on toliko loš a svakako je bolji od Technics-a.

Probao sve moguce kombinacije ali nece pa nece da prosvira.Sa slow filterom on postane priajtniji(malo sakrije detalje)ali i dalje uska slika sa blagom prazninom u sredini.Probao sam ga i kod prijatelja u sistemu: Pojacalo Tibora Sindrica od 2k eura (lampe), Medowlark Sheerwater, Goertz kablovi, Audiomeca Keops cd i pokazao slicne rezultate.Jednostavno mi se taj zvuk ne dopada.Neki su govorili da je kod njega problem izlazna impendansa =450oma tj. trik proizvodjaca tako da je zbog toga tesko uparljiv sa drugim pojacalima koja nisu iz iste kuce!Neznam da li je tacno?

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice zvuka lepo ga je opiso onaj lik sa linka u gornjem postu.Da ja dodam nesto:Pored zvucne slike koja se jos vise prosirila, dosli su do izrazaja more detalja, utgnutost sto je malo narusilo dozivljaj kod starih rock snimaka ali toplina se zadrzala.Sa druge strane fini snimci blistaju.Kao navcecu prednost naveo bih uravnotezenost slike tj. nemoze se desiti da neki delovi spektra nadjacaju druge da poremeti dozivljaj slusaoca.Sve u svemu vrlo sam zadovoljan...... :order:D:cheers:listen Imao sam jos ranije lepa iskustva sa Pioneer DVD makinama iz veceg razreda (dv-7000) i uverio sam se da mogu da drmaju. :order

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...