Jump to content


"Proizvedeno u Srbiji" lampaši


crni

Recommended Posts

Potaknut današnjim slušanjem Pointe Sixty integralnog lampaša i nedavnog slušanja Trafomatic Experience

HEAD ONE želim da Äujem vaÅ¡a iskustva sa domaćim lampaÅ¡ima. Ono Å¡to sam danas Äuo od Pointe je stvarno jako, jako dobro. PojaÄalo je push-pull konstrukcije sa KT88 lampama snage 2x60w u linearnom i 2x30w u triodnom režimu. SluÅ¡ao sam i jedan i drugi režim, ladno radi sa kutijama niže osetljivosti Å¡to i nije Äudno s obzirom na snagu. Ima joÅ¡ neka Äuda, neke ruske vojne lampe, Äetri ulaza, ulaz za sub, daljinac i tako to.

Moja namera je bila da Äujem Deltu 66, ali je joÅ¡ nisu dobili, pa je to ostavljeno za drugi put.

Od naÅ¡ih lampaÅ¡a sam joÅ¡ Äuo KVA 15i i neÅ¡to malo Ikarusa, ali nedovoljno da donesem neki sud.

Kakvi su ostali, da li ima neki proizvod koji se posebno izdvaja, kakva je situacija sa nabavkom lampi i tako to...?

Ćaskajmo malo...

Link to comment
Share on other sites

Evo ja ovo intenzivno slusam jedno mesec i vise dana. 82/83 na ulazu dve KT90 po kanalu 15W na 4 Ohma. [attachment=0]lampas [800x600].JPG[/attachment]

Imam jos jedan komplet lampi za njega. Kako se cuje? :lol::lol::crno-na-belo

Pecass ga je cuo pa neka kaze

Link to comment
Share on other sites

drugari, vidim ovde se opet pravi racun bez krcmara.

ocemo ponovo od pocetka?

direktno grejana trioda.

ili sto rece dzo roberts, velikan. "nisam jos uspeo da cujem pojacalo sa 2A3 koje lose svira".

spremite 1250E i potrazite trafomatic experience one (2A3 SET), sparite sa kutijama od 92-93 db navise, da ne idu preduboko u basu, i pre slusanja prinesite fotelji lavor za balavljenje.

i nesto izuzetno, iz iste familije, i cak za nesto manje para: tatic audio 6B4G SET u loftin-white izvedbi direktne sprege. brrrrrrrrrrrr. baba roga..... 650E.

Link to comment
Share on other sites

jel ovo slucajnost da su pointe i bracinac prakticno izbacili vrlo slican da ne kazem istovetan uredjaj u skoro isto vreme, delta 66 i sixty, nemam sve potrebne informacije ali koliko vidim jedina je razlika u metodi ispravljanja.... ostalo ko preslikano
Link to comment
Share on other sites

jel ovo slucajnost da su pointe i bracinac prakticno izbacili vrlo slican da ne kazem istovetan uredjaj u skoro isto vreme, delta 66 i sixty, nemam sve potrebne informacije ali koliko vidim jedina je razlika u metodi ispravljanja.... ostalo ko preslikano
Link to comment
Share on other sites

OK, nisam znao je Sixty vec neko vreme na trzistu u nekoj formi. Nekako mi se poklopilo sa talasom popularnosti nabildovanih, UL PP ampova sa druge strane bare koji uglavnom pucaju na ex-solidstate klijentelu pa tako nude neku vrstu karakteristicnog zvuka - dobar drive i kontrola nizih registara uz zatopljen ostatak spektra ali i dalje dovoljno crispy i brzo da se niko ne zali. Bio sam sinoc na kratko u IB systemu i to se jasno cuje, kao i pomak nabolje u zvuku u salonu o odnosu na prethodno pojacalo na toj poziciji. S obzirom na cenovnu kategoriju bilo bi zanimljivo uporediti sa benchmark pojacalom na ovom terenu, AR VSi55.

Btw, nisu samo domaci lampasi ti koji blistaju u poslednje vreme. U kuci mi je amp koji je ekstremno profesionalno sastavio Boban (sa foruma), na osnovu J-FET buffered gainclone projekta Pedje Rogica. To svira za taj novac toliko dobro da je to prosto stupidno, da ne znas sta je unutra i da je stavljen u kuciste od eloksiranog aluminijuma od pola cola, sa 2-3 cigle unutra da dobije jedno 20-30 kila na tezini, mogao bi da ga prodaje kao $$$$$$$$$$$$ uredjaj, ovako 400E. Ozbiljno razmatram ideju da zamolim coveka da mi napravi verziju ovoga (sa nesto manjim gainom za moj posebni slucaj) kao letnje pojacalo (umesto cevi, ovo je ladno kao babina sisa) za horne.

Link to comment
Share on other sites

Ima dosta dobrih PP sa KT88/6550 cevima. Pored tog AR tu svakako spada jos veca legenda McIntosh MC 275 - koji se i danas pravi u vec ne znam kojoj iteraciji. A to pojacalo je napravio Nestorovic (ako je verovati Lemicu sa ovog foruma u tome je uzeo ucesca i gdin. Jelacic). Jedno od najboljih ikada sastavljeno ... i veoma inovativnog i dosta slozenog designa. Druga legenda u koju se i danas mnogi kunu da je savrsenstvo audio inzinjeringa (ima ih koji su pokusali da ga tweakuju pa su na kraju samo menjali konektore) jeste Quad II. Proizvodi se i danas ... Ovo pojacalo doduse koristi KT66 ali je zbilja dobro. itd ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...