Jump to content


"Trilema" oko pojacala


paice

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

"""Jel postignut konsezus da je od ona tri pojaÄala najbolji Techno."""'

===================

To bi bilo moje pitanje za boru. Koje od njegovih pojacala je po njemu najbolje? Da li je to Techno ili neko drugo.

I zasto je to ime toliko "nepopularno"? "Techniks" je poznata firma pa to ime nimalo ne smeta za marketing na trzistu sirom sveta.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, posebno gosp. Borivoju. Techno je već toliko poznato pojaÄalo da bi sad bilo stvarno Å¡teta promjeniti ga. Toliko je pisano o njemu i lako je pronaći puno korisnih savjeta za njegovu izradu da bi novo ime samo unijelo zabunu. Svakako bi za nove konstrukcije bilo dobro posvetiti pažnju jer je ime jako važno. Iskreno, mene je nažalost ime odbilo od Techna i odluÄio sam se za Studio.

Link to comment
Share on other sites

Boro mislim da se nismo razumeli. Nisam mislio na ova tri sa sema na pocetku posta.

Mislio sam na Vasa pojacala kao (Legend, Studio, Techno itd. -pa ukljucujuci i ona nova Kappa, Alfa II, Karat, Ideja LT4 itd). Da li je Techno u celoj toj seriji najbolji ? Tesko pitanje? :blah:wink:

Link to comment
Share on other sites

O da, vrlo tesko pitanje!

Techno nije najbolji. Tu rame uz rame je i Studio koji po meni ima nesto drugaciji "karakter" i sveukupnu "boju". I meni samom bi bilo vrlo tesko da se odlucim ako bih morao da sebi napravim jedno od ta dva pojacala da mi ostanu jedina i zauvek, koje bih odabrao! Legend je klasa ispod i treba ga gledati donekle kao "work horse" i dobar kompromis cena<->dobijeno. Karat je jos uvek prototip koji ni ja nisam probao ali po mojim predvidjanjima dosta obecava mada ce biti prilicna "koska" za izvodjenje. Alfa-II je bio prototip koji nije opravdao ocekivanja i treba ga zanemariti. Postoji vec Alpha-3 koju imam nameru da u skorije vreme probam. To bi mozda moglo da nadmasi dosadasnje projekte.

Od onoga sto je do sada dato javno na sajtu realno je najbolja Sigma pa bi sledili T-reference, DOGC MK3, Studio, Techno itd. itd.

E sad, u zadnjih nekoliko meseci sam bio dosta produktivan (ovo je cisto samoreklamiranje... :wink: ) i nedavno uradio TalismanAG, a uz veliku pomoc Viktora zavrsen je i Epsilon-Lavardin. Trenutno testiram novu verziju Gamma-2 (jos uvek mi pamet pomera to "djubre" ali sazvakacu ga) a sledeci su u planu Alpha-3 i Delta-2. Ocekujem da je vrlo moguce da su SVA ova nova pojacala klasa iznad bilo cega do sada objavljenog na sajtu ali ce se to tek videti u praksi... umeo sam ja i da omasim u proceni :blah . Jedan broj mojih top projekata se verovatno za sada nece pojavljivati u javnosti jer ocekujem moguce komercijalne efekte od njih, ali ce se neki mozda i pojaviti ali koji i kada... ne obecavam!

Link to comment
Share on other sites

Od onoga sto je do sada dato javno na sajtu realno je najbolja Sigma pa bi sledili T-reference, DOGC MK3, Studio, Techno itd. itd.

E sad, u zadnjih nekoliko meseci sam bio dosta produktivan (ovo je cisto samoreklamiranje... :D ) i nedavno uradio TalismanAG, a uz veliku pomoc Viktora zavrsen je i Epsilon-Lavardin. Trenutno testiram novu verziju Gamma-2 (jos uvek mi pamet pomera to "djubre" ali sazvakacu ga) a sledeci su u planu Alpha-3 i Delta-2. Ocekujem da je vrlo moguce da su SVA ova nova pojacala klasa iznad bilo cega do sada objavljenog na sajtu ali ce se to tek videti u praksi... umeo sam ja i da omasim u proceni :D . Jedan broj mojih top projekata se verovatno za sada nece pojavljivati u javnosti jer ocekujem moguce komercijalne efekte od njih, ali ce se neki mozda i pojaviti ali koji i kada... ne obecavam!

Link to comment
Share on other sites

Nemoj zameriti, ali nisam voljan da to elaboriram jer smatram da je bespredmetno. Mozda gresim ali imam neki osecaj da ni tvoj pristup u naslovu a ni pitanje nisu onakvi kakvi bi trebalo da budu, a s druge strane pomalo je ironicno da neko ko je uspesno nadmasio Pass-a trazi tumacenje seme koju bi sa tim nivoom znanja trebalo da moze da sagleda sasvim lagano uz kaficu. Ako je u pitanju zelja za modifikacijom nekog starog A1 koji "mozda" vec imas, mislim da je mnogo bolje da sledis modifikacije koje je dao vrlo veliki majstor ILIMZN na hrvatskom forumu. Moja modifikacija je jedno popodnevno zezanje sa prijateljem uz PC i simulator da se vidi da li bi i sta bi na A1 moglo da se dobije, i daleko je od moguceg maksimuma modificiranja. Ilimzn-ova modifikacija je mnogo sofisticiranija i verovatno vodi do boljeg rezultata jer je radio za konkretan uredjaj i odmah prakticno probao, a ja se igrao u simulatoru.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj zameriti, ali nisam voljan da to elaboriram jer smatram da je bespredmetno. Mozda gresim ali imam neki osecaj da ni tvoj pristup u naslovu a ni pitanje nisu onakvi kakvi bi trebalo da budu, a s druge strane pomalo je ironicno da neko ko je uspesno nadmasio Pass-a trazi tumacenje seme koju bi sa tim nivoom znanja trebalo da moze da sagleda sasvim lagano uz kaficu. Ako je u pitanju zelja za modifikacijom nekog starog A1 koji "mozda" vec imas, mislim da je mnogo bolje da sledis modifikacije koje je dao vrlo veliki majstor ILIMZN na hrvatskom forumu. Moja modifikacija je jedno popodnevno zezanje sa prijateljem uz PC i simulator da se vidi da li bi i sta bi na A1 moglo da se dobije, i daleko je od moguceg maksimuma modificiranja. Ilimzn-ova modifikacija je mnogo sofisticiranija i verovatno vodi do boljeg rezultata jer je radio za konkretan uredjaj i odmah prakticno probao, a ja se igrao u simulatoru.
Link to comment
Share on other sites

Poznato je da Bora nema volje ili najverovatnije vremena da se upusta u konverzacije vezane za topologiju ili prosto receno kako nesto tacno radi i zasto je nestro konstruisao bas tako itd... Na nasu veliku zalost! To bi bilo jako korisno onima koji su ovde prevashodno da bi nesto naucili (tu spadam i ja) , po mom misljenju ceo koncept ovakvog foruma je prvenstveno zasnovan na tome. Sto se tice ILIMZN-a on je gotovo uvek raspolozen za razgovore tog tipa mada katkad moze da bude "nadrndan" ako neko pretera sa zapitkivanjem (kao ja :D ).

U svakom slucaju fali nam neki takav covek ovde...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...