Jump to content


Za ljubitelje Tannoy-a


pecass

Recommended Posts

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja nisam pitao koliko su koštale kutije. Ja to znam. To je pitao Dave.

Ko malo prati eBay, mogao je da vidi Å¡ta se deÅ¡avalo sa Tannoy kutijama u decembru 2009. godine, naroÄito 16. decembra.

Ja isto nameravam da pokuÅ¡am da nabavim sliÄne ili iste kutije i zato to pratim. Kako ću da ih izlicitiram, joÅ¡ ne znam, ali naći će se već neko da pomogne.

Ne znam samo koliko veliku prostoriju zahtevaju takve kutije?

Uživaj u svojim novim kutijama i želim ti da te dobro i verno služe.

Pozdrav, Miroljub

Link to comment
Share on other sites

Miroljube,

Izvinjavam se. Probao sam jednim postom da odgovorim na dva pitanja, tvoje i Dave-ovo. Treba ubuduce da naglasim sta je kome upuceno... Jos jednom, izvini...

Sto se tice eBaya i ostalog, ispratio si me :nerd. Ja sam u tom konkretnom slucaju direktno zvao prodavca i dogovorio se sa njime za cenu, pa je prekinuo aukciju ranije. Kao sto znas, imao je BIN cenu visu...

Za samu sobu - Tannoy sam predlaze da kutije budu udaljene barem 50 cm od zida iza njih i po 1m od zidova sa strane. Dok sam sa njima eksperimentisao, gurao sam ih i u cosak i to ih stvarno 'ubije'.... Posto mi je soba trenutno prazna i zvoni, bas dobrano bubnja u njoj. Mene to malo umara, dok zeni uopste ne smeta... Imam tu jedan drugi topic otvoren gde delimo misljenja kako akusticki srediti sobu. Ja se nadam da cu imati neka resenja u narednih mesec do dva (nema se vremena), pa cu tada moci da napisem neki konkretan zakljucak. Soba mi je 4.20 x 4.40 x 3.00 m.

Zelim i ja tebi srecu u traganju.... 8)

:nerd

Link to comment
Share on other sites

Jazzavac,

te kutije traže baÅ¡ malo veću prostoriju, s obzirom na razmake od zadnjeg i boÄnih zidova. Ipak, Äini mi se da bi tvoja soba mogla nekako da zadovolji, samo ako ne ostane mali meÄ‘usobni razmak izmeÄ‘u zvuÄnika.

Nekako mi se Äini da su to slatke muke sa tim eksperimentisanjem oko položaja zvuÄnika, pogotovo kad doÄ‘eÅ¡ do zvuÄnika koje želiÅ¡ godinama, a do kojih se relativno teÅ¡ko dolazi.

Uživaj.

Pozdrav, Miroljub

Link to comment
Share on other sites

A jel' ono neki vintage AR u cosku desno?

:cheers

Jesu - AR-6 :cheers.

Pa zar AR da bude komoda za činiju za grickalice, nesrećo?! Nije li dovoljno što ni audiofilsku policu za komponente nemaš?! More, ja bi' tebe udaljio sa ovog foruma da sam neka vlas', i to na duže, pa sve da se puši! :beer:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa zar AR da bude komoda za Äiniju za grickalice, nesrećo?! Nije li dovoljno Å¡to ni audiofilsku policu za komponente nemaÅ¡?! More, ja bi' tebe udaljio sa ovog foruma da sam neka vlas', i to na duže, pa sve da se puÅ¡i! :screwy:wink:

Na ARu je lapp letva - igram se ovih dana malo sa strujom... :oops: Dok me ne udari.... A policu je Bata napravio :blah

post-3050-128510988733_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...