Jump to content


Za ljubitelje Tannoy-a


pecass

Recommended Posts

Jazavac je dao u postu tipican primer domaceg

izvrtanja stvari sa primesom duhovitosti u pokusaju

*

Mada je veoma jasno da proizvodjaci vrlo dobro znaju da naprave proizvod

njima i nije osnovni cilj da pruze astronomski kvalitet

nego da racionalno dizajniraju produkt

*

A sto se tice tanoj jedinica one imaju sopstvene TS parametre

i to nije nista proizvoljno

veoma je poznata stvar da odelo kupujes po meri coveka

(cak i kada vise nije ziv)

a ne da prilagodjavas covecije telo i duh prema zadatom odelu...

*

100.000 x 15 = 1.500.000

:plakanje

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ako mogu da pomognem, kod izbora tube ampa

donji deo spektra zavisi skoro iskljucivo od

2 stvari

induktivnost primara (sto cev ima veci unutrasnji otpor, potrebna je i veca induktivnost u Henrijima...)

6C33 je cev koja ima jako mali unutrasnji otpor, a 211 je jedna od onih koja ima jako veliki...

razlikuju se drasticno i po ostalim bitnim karakteristikama

pa i po zvucnom rezultatu.

DC resistance sekundara (sto je manja veci je damping faktor pa je pojacalo sposobnije da pogoni

sve tipove otvoreih kutija bas-reflex, horne itd)

samo sa oba uslova moze se ocekivti dobar rezultat...

*

anyway

potrebno je direktno zvucno proveriti ampove prostim testom u sistemu.

ono sto je dobro za nekoga, za nekog drugog moze biti mana?

*

Link to comment
Share on other sites

E da

ne mora da znaci da 10in moze bolje da se kontolise od 15in

ima drivera od 10in koji imaju teske membrane i kalemove sa teskim vesanjem

koji imaju masu pokretnog mehanizma vecu nego

neki 15in sa papirnim membranama i lakim coil-ima...

u principu za kontrolu drivera je potrebna manja pokretna masa i veci force faktor...

*

jednostavno potrebno je proveriti u podacima karakteristike drivera koji je u tom kabinetu.

Link to comment
Share on other sites

6C33 je cev koja ima jako mali unutrasnji otpor, a 211 je jedna od onih koja ima jako veliki...

razlikuju se drasticno i po ostalim bitnim karakteristikama

pa i po zvucnom rezultatu.*

to samo pokazuje da se sa njima mora raditi drugacije - a rezultat konacni je vrhunski i u jednom i drugom slucaju ako se sve ispostuje.

a bas iz dobre babushke.... :plakanje

Link to comment
Share on other sites

da ne bi (dalje) bauljali u zamkama generalizacija, ne bi bilo lose identifikovati u daljoj raspravi sta se slusalo, koji zvucnik i koje pojacalo.

apropo kontrole i snage, onda treba da cujete kako je TWR klon sa HPD385 kontrolisao SE uradjen sa polovinom babushke, umesto cele. u prevodu, upola manja snaga od "standardne"....

kao sto rekoh, ima pojacala i "pojacala"....

Link to comment
Share on other sites

Anubise,

Hvala na odgovoru... Znaci Tatic-a da prvo presli(u)sam :)

Magda,

Nem' se ljutis - bolje i da budem "duhovit u pokusaju", nego uspesno neprijatan :plakanje.... Forum pocinje sve vise da mi odise kolektivnom atmosferom ovog drustva - ne postoji tema oko koje dvojica ne mogu da se posvadjaju na krv i noz... Ja vise volim da se salim - pa makar i neuspesno :wave2

Link to comment
Share on other sites

Koko - znam, kostace me 100 eura da sredim gramofon od raznih audiofilskih zahvata :)... No, bilo koje tvrdjenje iz nekog iskustva obavezno izaziva reakciju ljudi suprotnog iskustva, pa ne zelim da pokrecem takve teme... Mogu da se nasalim, bolje nego da namaknem 20 postova u raspravi :plakanje

Anubise,

Da li si mislio na model sa auto biasom, ili sa 'rucnim'? Usput, treba reci coveku da se aluminiJum pise sa 'J', automaTSki sa 'TS' ne sa 'C' i jos par sitnijih propusta :wave2...

Link to comment
Share on other sites

@ Jazzavac, sasvim slucajno sam pogresio pri pisanju tvog nicka

izostavio sam, z, i zao mi je sto je mozda licilo na nesto ofanzivno...

ali stvarno, samo me je mrzelo da pole posyujem ispravku

:)

sve sto sam rekao u postovima sam prethodno proverio

i nije stvarno nista proizvoljno.

i sam sam se pomalo iznenadio pre par godina kada sam uneo TS

parametre u program za predvidjanje ponassimulaciju zvucnika u kabinetu

To svako moze i sam jednostavno da isproba...

i stvarno nije odavno vise nikakva misterija,

nista nije licno, to su egzaktne stvari i ostace iste ma ko da to napise ili kaze?

:plakanje

nije mi bila namera da kvarim idilicnu atmosferu Tannoy-a

niti da unosim nemir i zabrinutost u redove sadasnjih i buducih vlasnika kabineata

prominentnog engleskog proizvodjaca...

:wave2

samo sam ukratko dao vec postojece informacije na osnovu realnih i lako proverivih cinjenica

o zvucnicima i o cevima

(Ja postujem Tannoy i mislim da su jako dobra kompanija...)

sorry,

necu vise da vas davim...

cheers

Link to comment
Share on other sites

@Dejan M

Tannoy-e ce gurati moj matori Marantz 4300... I to poduze vremena... Sve moze iz kuce da ode, ali ovaj Marantz ne ide nigde :wave2. Entry level Tannoy-i koje sam do sada imao su na oglasima, AR-6 ice (totalno restaurirane kod Sinise u stanje 'as new') sada rade kao avion i svaki dan se cudim kakav divan bas izlazi iz tih malih kutija... To je ono sto je AR uvelo u who's'who... Da li ce na oglase ili na orman zavisi od bilansa stanja i uspeha koji moram uskoro da napravim :). Novi Tannoy-i su vise stvar zadovoljenja nekih davnih snova o DC velikim zvucnicima. Hteo sam Arden-e, ali slusajuci iskustva ljudi koji su ih imali bojim se da ne bi cucnuli u moj prostor... Plus sundjerasto vesanje koje takodje kosta par stotina uz nadu da ce ti majstor to dobro uraditi... Na kraju sam se odlucio za ove...

Ovo sa lampama je stvar mastanja, radoznalosti i nekih daleeeekih planova... Ja bih licno voleo da ga napravim sam, ali koliko vremena imam ne bih stigao dalje od kupovine dve zice.... Dete mi ima 2 i po godine, drugo na putu, pa ne bih bas kilovolte drzao njima pri ruci 8).... Tako da bih da mastarim dok klinci ne porastu....

@Majda

Sve je u redu! Znam za argumente i analize TS parametara. Ja samo ipak imam vere u Tannoy kompaniju i mislim da znaju sta rade kada prodaju drajver sa kutijama. Uz cene koje postizu, ne verujem bas da stede 100 eura na transportu... Da li rade neke kompenzacije i kako - ipak verujem da su ostavili koji trade secret van javnog domena... Veruj mi da sam video vise losih homemade kutija za Tannoy-e, nego sto fabricke 'lose' zvuce... Da li taj drajver moze bolje - to nije sada pitanje... Jedini nemir koji u meni vlada je sto ne mogu da docekam da stignu :plakanje...

Link to comment
Share on other sites

@Dejan M

Ovo sa lampama je stvar mastanja, radoznalosti i nekih daleeeekih planova... Ja bih licno voleo da ga napravim sam, ali koliko vremena imam ne bih stigao dalje od kupovine dve zice.... Dete mi ima 2 i po godine, drugo na putu, pa ne bih bas kilovolte drzao njima pri ruci :plakanje.... Tako da bih da mastarim dok klinci ne porastu....

Jazzavac,

Sve je jasno. Gaji decu i uzivaj u njima. Za HiFi ima vremena ... Sve najbolje ...

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup2

...skini tu masku,i zaokreni prema pozicici za slusanje,i uzivaj :bounce

Uradih to sve - slike na drugom thread-u (o akustici)... Malo mi zvoni soba - prazna je, ne velika, pa to jos podesavam... Kada uhvatim vremena na Google scatch-u cu da nacrtam sta su mi predlozili momci iz FINELa.... Bice tu jos malo stolarije... :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...