Jump to content


UPOREDNI TEST-ovi


wwweljko

Recommended Posts

Neznam koliko je to u hi-fi svetu izvodljivo,izvesti neki OBJEKTIVAN uporedni test ,moj je predlog da "uzmete"

nekoliko proizvoda (zvuÄnike,pojaÄala,risivere,sub-ove,kablove...) razliÄitih proizvoÄ‘aÄa iste klase (ili cene)i koliko je

to moguće objektivno ocenite i ,ili date samo njihove + i - .Nešto kao golf 1.6/astra 1.6/citroen c4 1.6/....

Jer verovano 90% Äitalaca Äasopisa su kupci ili potencijalni kupci ureÄ‘aja koji se testiraju u magazinu.Možda neće

svako kupiti najnoviji proizvod ali ako isti dosta odskoÄi od cenovno sliÄnih proizvoda,kupi će ga za god. ili dve na

popustu ili secon hand...... :evil:

Još jedan predlog je preporuka (zašto ne i "test") nekih proizvoda koji se više ne i proizvode a koji nikako nebi bili

promašaj u kupovini kao polovan uređaj.Ili koji su must-have kod nekih kolekcionara (kao nacamichi deck itd).

Pozz i sve pohvale i za forum i za Äasopis (da nije vas verovatno bih sada "uživao" u nekom HT od 20K din) :D

Link to comment
Share on other sites

Radili smo nekoliko puta uporedne testove.

Oni su nezahvalni zbog sledecih razloga:

- tesko ih je fizicki organizovati, jer treba dosta opreme imati u isto vreme na istom mestu (slikanje + test)

- neki citaoci vole bukvalno da zakljuce sta je najbolje, a da ostalo ne uzimaju u ozbir.

U Hifi, nije sve crno/belo, vec je puno toga stvar licnog ukusa, zbog toga ne treba biti iskljuciv.

Radili smo uporedni test jeftinih bookshelfova, interkonekta, zvucnickih kablova, kao i dueta CDp+amp.

Radicemo ih jos svakako, u ovom broju radimo test tri gramofona, ali ne uporedni.

Svaki gramofon je testirao drugi autor, tako se zalomilo.

u svakom slucaju, obecavamo puno testova sto individualnih, sto paralelnih.

Link to comment
Share on other sites

Pre ili kasnije ljudi zazele ovakav tip clanaka u specijalizovanim revijama,.Pri tome jako gube iz vida da je i samo postojanje ovakvog magazina u nasoj zemlji vec dovoiljno izuzetan napor, kako za izdavaca ,tako i za samu redakciju.U "staroj Jugoslaviji",koja je bila trziste od dvadesetak miliona ljudi,osim stranice ili dve u zagrebackom "SAM-u",svojevremeno,niste imali slican tip casopisa kakav je danasnji "HI-Files".Znacajnije prodore u popularizacije potrosacke elektronike imao je samo "YU Video"(mesecnik koji je izlazio sredinom osamdesetih godina proslog veka ,srecno vreme video rekordera,i plateznih mogucnosti).Resenje a i preporuka ili ti predlog redakciji "Hi_Files-a",je mogucnost da sa nekim renomiranim evropskim mesecnicima ( "Audio","Stereo",Stereoplay") udju u dil,i uz naknadu autorskih prava,ili odobrenje tih magazina ,dobiju mogucnost objavljivanja njihovih clanaka.Stavise, mislim da bi vecina sadasnjih citalaca sa odobravanjem prihvatila takvu koncepcijsku dopunu casopisa.Na ogranicenom srpskom trzistu hi-fi ,na taj nacin ni distributeri ne bi bili pogodjeni,obzirom da takvi napisi(preneseni testovi odredjenih brenodova)ne bi ugrozili predstavljanje proizvodjaca koje oni zastupaju. Naproti kvalitativni skok za sve.

Link to comment
Share on other sites

spannto, hvala na podršci.

Ideju o "dopuni" časopisa sam imao na samom početku osnivanja. Naime, nijedan časopis neće dati licencu za dopunu, već za ceo časopis.

A licence za strane časopise su toliko skupe da zaista ne znam kako preživljavaju ovde. Mogu da shvatim Playboy i slične, ali znate i sami da se kod nas ugasio T3.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...