Jump to content


Sta je ovo?


rrapaic

Recommended Posts

Ovakve sam zvucnike video u onom salonu u kom sam pazario Concerto. Bile su vezane za Grifon pojacalo koje je izgledalo kao sanduk za drva srednje velicine. Na zalost nisam ih cuo. A usmerenost i tome slicno mislim da kod njih ne postoji uopste. Postoji prostorija puna zvuka u kojoj je tottalno nebitno gde se nalazis...

Link to comment
Share on other sites

Evo jednog linka sa hornama.

http://www.acapella.de/german/

Ja sam slusao horne, Klipsch i Lowther. Klipsch stoji u cosku osetljivost 104-106 dB, moze ´ladno da se gura sa predpojacalom za gramofon. Nevidjena efikasnost. Ovde ih ima lik koji je isao u USA da ih slusa i kupi. Cini mi se da ih je platio oko 15.000 eura, sto je, je li, dosta para. Od kada sam imao prilike da to cujem shvatio sam sta znaci dinamika. Kutije su inace gurali Ayon-ovi SET stereo blokovi sa Western Electric 300 B cevima (2 po kanalu !!!). Strahota! Gadno sam se s.....o. Sto bi rekli Englezi: "Stunning sound and price tag"!

greendolphin

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slusao horne u par prilika ali se vise ne secam tacno koji su modeli bili u pitanju. Cini mi se da je i cena bila jedan od faktora zbog kojih sam izgubio interesovanje ... :lol:

Zvuka se medjutim secam. Imaju vrlo ciste i jako dobro kontrolisane visoke i srednje. To bi se jos moglo opisati i kao jako prirodan i neutralan zvuk. Ta transparentnost je cini mi se ono sto ovaj dizajn cini atraktivnim. Ne secam se bilo kakvih problema sto se tice usmerenosti zvuka. Ono cega se jos secam jeste dosta neobican bas - on nije bio onakakv na koji sam ja bar navikao. Nije isao duboko ali je bio prisutan.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...