Jump to content


SAVET ZA ZVUCNIKE I POVEZIVANJE


nikk18adsl

Recommended Posts

pozdrav svima imam veliki problem,hteo bih da napravim zvucnu kutiju za kucu ali neznam kako da povezem zvucnike;imam3 zvucnika. prvi;roadstar 120w.drugi;magnat 60/80w.treci;pioner 80w,svi su po 4 oma i trosistemci pojacalo jos nisam kupio. pa vas molim ako neko ima vremena da mi pomogne bio bi veoma zahvalan,posto neznam nista o ovome

Link to comment
Share on other sites

Prvo objasni Å¡ta misliÅ¡ pod tim da hoćeÅ¡ da napraviÅ¡ zvuÄnu kutiju, kada već imaÅ¡ trosistemske kutije.

Drugo ne možeÅ¡ na stereo pojaÄalo (predpostavljam da ćeÅ¡ to da kupiÅ¡) da povežeÅ¡ tri zvuÄne kutije.

Treće, imaÅ¡ tri zvuÄne kutije razliÄitih firmi i razliÄitih karakteristika, to neće valjati da se kombinuje.

'Ajde pojasni malo šta si hteo i šta imaš. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kao ćeÅ¡ sve te zvuÄnike da povežeÅ¡ u kutiji, ali pre toga ima jedan veliki problam. Većina, ili skoro sva muzika je snimana na dva kanala - strereo i da bi to Äuo kako treba potrebna su ti dva zvuÄnika. InaÄe se može desiti da ne ÄujeÅ¡ recimo gitaru, koja je snimana na levom kanalu, ili neki drugi instrument, glas - nije bitno. Zatim sva pojaÄala imaju izlaze za levi i desni zvuÄnik( L i R). Na koji kanal ćeÅ¡ povezati taj zvuÄnik? A nikako ne smeÅ¡ spojiti oba izlaza na jednu kutiju, jer ćeÅ¡ izgoreti pojaÄalo. Tako da je to Å¡to hoćeÅ¡ malo nezgodno. I da sve spojiÅ¡ unutra, pitanje koju će impendansu ta kutija dobiti, a sva pojaÄala rade od 4 do 8 ohma. Kad sve to oduzmeÅ¡ i dodaÅ¡, ta rabota nema nikakvu logiku... Zato i niko ne odgovara, jer se jednostavno to tako ne radi. I postoji velika verovatnoća da napraviÅ¡ haos.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...