Jump to content


Ocenjivanje clanova kao prodavaca


williamwallace

Recommended Posts

Znam da nije tema za ovaj deo foruma, ali ne bih da zakrcim ionako prenatrpan odeljak za male oglase. Citam o ovom decku sto je krenuo za Suboticu po pojacalo da bi ga prodavac na pola puta nazvao i rekao mu da je pojacalo prodato !!!! Strasno, koliko nekom malo znaci rec... Naime, kupio sam tri cetri stvari preko foruma i uvek su prodavci bili super ( Vicca Tito, nedja, shavija, maxa ) medjutim kod poslednje kupovine sam se opekao. Mislim da se ne moze zanemariti kolicina opreme koja predje iz jednih ruku u druge tokom godine, nismo e-bay, ali ipak dosta toga promeni vlasnike. Poenta malih oglasa je da razmenjujemo opremu, jer ono sto meni ne zvuci dobro ne znaci da kod nekog nece raditi super, zar ne ???

Dakle, ne znam da li je moguce, ali voleo bih da se uvede ocenjivanje, uz prateci komentar, clanova koji prodaju opremu, da se ne bi ovakve stvari ponavljale.

Izvinite sto sam otisao u off, ali ovo sa Suboticom me iznerviralo...

Link to comment
Share on other sites

Uh kakav bi flejm izbio za nekoliko minuta.

Poenta je kakvi su ÄŒlanovi kao ljudi, a tek onda kao prodavci.

Mnogi od vas su tražili da ne zaključavamo male oglase dok se ne javi kupac sa utiscima.

Nažalost, pre javljanja kupca uvek se javljao totalni offtopic i potpuno gubljenje ideje malih oglasa.

Zbog toga i zahtevam da novi članovi ne mogu odmah postaviti oglas, već moraju prvo učestvovati na forumu, kako bi ih bolje upoznali.

Uradite pretragu po imenu nekog člana i odmah ćete videti koliko je pristojan u komunikaciji i koliko je predusretljiv. Ili koliko je nadmen i prepametan.

Kako god, nije loše da se članovi jave ako imaju nekih problema nakon kupovine, ali tek nakon što eventualni problem rasprave sa prodavcem.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno mislim da je ovo prva linija odbrane od takvih ljudi, ja bih bio srecan da je mene neko upozorio u pocetku, sacuvao bih dosta para. Neka tema zazivi, da cujemo komentare ostalih i da se nadamo da Ljuba nece da nas overi sa lock-om, sto nebi bilo fer, kao npr za razmenu loseless-a :lol: jeli Ljubo kolko ih imas kuci :lol: a;)a;):D

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da bi pored upozoravanja na ljude, bilo jako dobro da Miroslav i drugi iskusni ljudi naprave jedan "checklist", jedan algoritam za procenu opreme, za mlade clanove.

Da pojasnim.

Kupujes zvucnike i hoces da vidis da li je drajver motan i da li je decentrisan, pa pri vecem hodu membrane zaribava. Znaci, poneses snimak xxx, pustis na jace i vidis.

Kupujes pojacalo. Dakle, prvo ukljucis. Pratis da li se cuje relej, ili sta vec. Obrnes ton kontrole da vidis da li suskaju...

I tako dalje.

A onda komentar sta preprodavci najcesce rade da zamaskiraju budzevine.

Recimo, kod automobila je fora da kada je protruo napred, onda se zamaze bitulitom, a naivcini proda prica da je to antikoroziona zastita, kostala 500 Evra, itd.

Dakle. kakvo se zamazivanje radi kod audija?

Link to comment
Share on other sites

Iskreno mislim da je ovo prva linija odbrane od takvih ljudi, ja bih bio srecan da je mene neko upozorio u pocetku, sacuvao bih dosta para. Neka tema zazivi, da cujemo komentare ostalih i da se nadamo da Ljuba nece da nas overi sa lock-om, sto nebi bilo fer, kao npr za razmenu loseless-a :lol: jeli Ljubo kolko ih imas kuci ;) a;)a;);)

Imam 1, ali nikako da stignem da ga narežem. Nemam vremena za to :listen

Link to comment
Share on other sites

Evo ja direkt --- posle 20 postova kupih Philipsa CD 850 (jos od 90-ih ga jurim) u MINT stanju - sto ja volim taj granitski design - od Paje i sve sto mi je covek rekao u takvom stanju je i pristigao.

Ocijena 5+

I evo i ja i draga odlepismo (naravno da uvek ima bolje,skuplje...)al ja bas to jurio!!!

Glad to "bee" on the forumhttp://www.hifi-forumi.com/forum/p ... =1&t=7983#

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...