Jump to content


Dynaudio & Sansui


Dynaudio

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ej, rodjace, super su ti uredjaji! Gde si ovo sve nasao? Odlicno izgleda.

greendolphin

Ovih Sansui tunera se secam da ih je bilo na radiju Studiju B i kod Slobe Konjovica u njegovoj kancelariji i da su to koristili kao checkpoint za izlazni signal koji ide iz FM predjanika u etar.

A sta tek onda ima vec pominjani Voja Sansui, koji hoce da otvori Sansui muzej ovde u Beogradu (prema njegovim recima raspolaze sa nekih 60-tak Sansui vintage uredjaja).

Sasa

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da se pojavio neko sa Sansui iskustvom. Kao vlasnik dva Sansui modela, mogu samo da potvrdim njihovu vrednost. Posebno je ovaj AU 919 u svoje vreme bio hit.

Hmmm, onako usput, razmisljas li o upgrade-u ? Ipak je u medjuvremenu proslo 20 godina .... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Upgrade.....Hm, mozda.Ako nadjem dva AU X1 , da pa da mi rade kao mono blokovi :lol: Posto su oba sistema sklopljena za dusu, nema nekih daljih planiranih dorada. Kazem, jedino ako naletim na nesto specificno, od strane Sansui-ja i Dynaudia.

Gde sam ih nasao? Pa sa matrorim sam ih vijao po citavoj zemlji. Mogu se naci, nije problem, samo u tom trenutku treba imati pare, jer se retko pokave a brzo nestanu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mali update posle 4 godine:

AU-919 je zamenjen sa AU-X1 koji radi kao izlaz i Hafler DH-101 kao Pre Amp , i mali 221 resiver je zamenjen sa G2000. AU-X1 radi sa vecim kutijama , a BA-F1 sa manjim. Sto se tice manjih u toku je nabavka WBT konentora , VDH ozicenja , nove zavojnice ( sadasnja zica je 2mm , pa se ide na min 3mm) , naravno i novi kondenzatori,i kroji se nova kutija koja ce umesto trnsmisije raditi sa Vario Vent-om.

Link to comment
Share on other sites

Dynaudio, cestitam na kupovini. Ja imam AU-919, AU-710, CA-F1/BA-F1, BA-2102 i AU-D11. Zelja mi je AU-X1.

Da li mozes da mi priblizis zvuk AU-X1? Koliki je skok u odnosu na AU-919? Koliki je skok u odnosu na CA-F1 pre + AU-919 power kombinaciju?

Evo zasto pitam. Na severnoamerickom kontinentu su uglavnom na prodaju prva serija AU-X1 koja je sklona samoubistvu osciliranjem. Drugu seriju ko ima nece da proda, pa me to drzi da ne zagrizem u kupovinu. Ali ako naleti,moram da budem spreman, a to nece verovatno biti jeftino.

Da si na mom mestu, da li bi prodao AU-919, 710 i Au-D11 i kupio AU-X1 za te pare?

Link to comment
Share on other sites

Zvuk... PreAmp na Au-X1 nije doraslo izlazu , nimalo , moja preporuka je da se koristi kao izlaz , veoma je lako jer na prednjoj ploci postoji selektor , znaci "mnogo" olaksano u odnosu na 919. Kombinacija CA/X1 u odnosu na CA/919 donosi stabilniju sliku, isto tako i pored stabilnosti stereo slika je jasnija,treca dimenzija je dosla do izrazaja. Mozda pomalo suvlji zvuk i brzi. Mirnoca celog sistema,bez obzira na nivo buke, je za klasu iznad 919, sto je donekle bilo i za ocekivati. Naravno, nisu to sve dramaticne razlike, ali sasvim dovoljne da sam ih cuo na svojim kutijama, i kada bih se posle odredjenog vremena vratio staroj konfoguraciji,bio bih zateknut "uzanim" zvukom, smanjenoj dinamici, i dodatnoj toplini koja se meni licno nije svidjala. To je sve bilo na malim kutijama. Kada se sve to stavilo na vece kutije X1 je stvarno odskocio u odnosu na 919, sve sto sam nabrojao je jos dobilo na dimeziji. I kasnije se na sve to dodao mali Hafler, koji je, moram priznati za debelu klasu iznad CA! Deluje kao mala skatuljica od lima sa par zica u sebi i to je to, sto u jednu ruku i jeste poenta. U tom trenutku je X1 "prosvirao", koliko god to zvucalo suludo. Ni ja ni otac nismo mogli da poverujemo. Do tada kao da je sve sviralo kroz nekakvu zavesu, tu je , zivo je, ali to nije to. E sa Haflerom zavesa je nestala, dinamika je znacajno porasla, boja glasa, definicija basa, cistina i brzina visokih, totalno druga slika. Stakao sam osecaj da je CA bio degradacija sistema sve vreme. CA je toliko smirivao sliku, dodavao toplinu, da je vec pocelo da mi smeta. Jer svaka nova numera pocinje da lici na prethodnu. Ipak i mali Hafler je kostao svojevremeno 300 dolara koliko i CA-F1. Daleko od toga da CA nije kvalitetno ali nema tu zivost i prirodnost koju Hafler ima. Sada sam mozda malo skrenuo sa teme, ali je mnogo manja razlika u izlazima izmedju 919/BA/X1 nego njihovih PreA. i CA ili bilo kod drugog PreA. Nekako da podvucem liniju , ako je moguce, X1 kao izlaz radi jako lepo, osetno bolje nego 919 u vecim prostorijama sa vecim kutijama. Sto je soba manja, sto su kutije manje, sto se koriste manje snage, razlika se smanjuje. I krajnji odgovor je da bih uzeo X1 umesto AU-919, 710 i Au-D11, jer ima mnogo veci potencijal na duze staze od gore nabrojanih, i jednog dana da se upari sa "pravim" PreAmp. dobice se dobitna kombinacija pored koje CA/919 nema puno sta da trazi. Ako ce svirati sa dobrim kutijama vec pri prvih par sekundi rada osetice se dobit CA/X1 kombinacije u odnosu na CA/919.

Ja sam za X1 dao 919 i doplatio 400 EUR.

Nadam se da sam uspeo koliko-toliko da pomognem, verujem da sam zamrsio malo pricu, ako ima nedoumica postavite konkretno pitanje pa cu pokusati da pomognem.

Link to comment
Share on other sites

Dynaudio, hvala ti mnogo, to je ono sto sam otprilike hteo da cujem, jer cujemo i mislimo slicno. Meni se CA-F1 uopste ne dopada, mislim da ga je pregazilo vreme. Cuvam ga samo zato ako resim da prodam BA-F1. Nazalost, ono je bolje nego preamp sekcija u AU-919, sto znaci da o njoj jos losije mislim.

Ja sam na Ba-2102 zakacio Nakamichi CA-7 preamp i BA2102 svira vrlo dobro. Neuporedivo bolje recimo od Rotela RB-991. Slusao sam ga

i sa Sonic Frontiers i nije se postideo. Mislim da je to odlican snagas daleko podcenjen (DC-600 000Hz !!!) , valjda zbog izgleda, lici na Yamaha M-xx snagase. Vredno kupovine ako se nadje za male pare.

Nazalost, ja ne mogu da nadjem zamenu kao ti, ostace mi verovatno ili da cekam da kupim AU-X1 pa prodam AU-919 ili da na njemu ostanem. AU-D11 cu da prodam ako nadjem AU-alpha907 a 710 ako nadjem ocuvanu AU-9500. Tako bih pokrio opet celu istoriju Sansuija, ali iz drugog ugla.

Hvala jos jednom, mnogo si mi pomogao, nista bez saveta nekog ko zna sta slusa.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Lep ti je ovaj Sansui nisam imao prilike da ga slusam ali neke druge jasam cak sam ih popravljao ...za Sansui samo reci hvale vrlo su pedantni u svakom pogledu,nekad davno smose svi lozili na AUG90-X to mi je omiljeno...i ja sam ponosni vlasnik Dynaudio kutija SBI-II (Samogradnja ) SAM /84 e bas kad su trebali da dodju na red 30W54 dosla su deca,tako da su tu hendikepirane ali sasvim lepo posao odradjuje jedna Philips-ova 12-tica.Samo reci hvale za Sansui a i taj Hafler je zlo ima ga drugar tako da mozda i znas da za njega imas (Instraction Manual for Assemblu) pruza odredjen komfor u pogledu izbegavanje ton kontrola sa detaljnim uputsvom kako da to odradis...od mene toliko,veliki pozdrav sistem ti je 1/1.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...