Jump to content


Dynaudio & Sansui


Dynaudio

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Pozdrav za sve Sansui obožavaoce. :wave2

Desio mi se exces sa mojim starim pojaÄalom Marantz PM64. Elem, drugar mi da da premostim perio bez pojaÄala njegovo Sansui AU-G33X, na šta sam se ja nasmejao ali naravno uzeo, da bih mogao bilo šta da slušam. Ali sam se frapirao kako mi dole potpisane kutije ovo pojaÄalo gura. ÄŒini mi se da su malo prenaglašeni srednji i visoki za moj ukus, mada mošda je do ostatka sistema. Ovim postom bih molio sve gore potpisane kolege da ako su raspoloženi uporede zvuk ovog brenda sa recimo Marantz pojaÄalima, koja slušam ceo svoj hifi vek :listen

Žestoko sam se zagrejao za kupovinu nekog Sansuija, pa bih voleo malo smernica, ako ste raspoloženi, Äisto da ne lutam. Snimio sam neko AU-517 na berzi, pa je svaki savet dobrodošao.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Veci sistem se konacno skrasio za duzi vremenski period, ako i dodje do promene koje jedinice na zvucnicima, nece uticati na dalje pozicioniranje. Trenutno stanje (30W100, D52AF, D260, B2301, TU-919, VRDS25X, PAM-5, SCOUT/SONATA1/JMW9) :

dsc0283r.jpg

dsc0282p.jpg

dsc0289r.jpg

Manji sistem u razradi, bice za koju godinu ;-)

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima,

VPI nije kupljen nov, pronasao se preko oglasa u Subotici, bio je u korektnom stanju, ali ne bas skoro savrsenom (sto je po meni i neko normalno radno stanje gramafona), ali malo po malo, dalo se i to srediti. Sto se zvuka tice, sada ce se morati malo poraditi na samoj prostoriji (novo useljenoj), naravno bas je problem, tako da imamo vec par razradjenih ideja za "bass trapove". Bice zanimacije kroz narednih par meseci (godina). Bilo bi lepo kada bi se D260 zamenio sa T330D (kao i u malim kutijama), posto je razlika u zvuku pozamasna, kao i sam 30W100 da se zameni sa 30W100XL koji je predvidjen za bas reflex kutije, za razliku od "obicnog" koji je vise za kompresiju. Tako da ima jos par sitnih ideja, ali generalno blizi se kraju sklapanje veceg sistema...ALI tu je mali sistem, tako da bice sa njime jos igranja dok se ne dodje do neke finalne faze i smisla $/ulozeno. Kod malog sistema tu je prica obrnuta, kutije su gotove T330D sa 21W54MPS, tako da ostaje igra sa amplifikacijom, trenutno je predpojacalo Tube Audio Lab upareno sa BA-F1, TU-719 je tu, kao i Teac VRDS10SE koji sluzi kao transport uparen sa Dac Magicom, Thorens je takodje tu, ali trenutno nemam phono sekciju u malom sistemu. U mnogim aspektima se mali sistem nosi sa velikim, cak sta vise i prednjaci, dok u nekim naravno ne moze da parira, ipak ulazi u igru $$$, ali odnos ulozeno/dobijeno je na strani malog X broj puta. Za neko vreme ce svirati tako, kada se preseli u neki svoj finalni prostor onda cemo videti sta i kako dalje. Dok AU-X1 svira sa TU-317 i malim RCF Mito 5 kutijama (naravno sa prepravljenom skretnicom :order ) u kancelariji i tu se nece nista dirati jako dug period vremena. Sva tri sistema u sustini rade od ujutru u 7 do navece do 20h, 365 dana u godini, sto je i neka poenta valjda (izmedju ostalog), tako da barem po pitanju stabilnosti i pouzdanosti Sansui-ja mogu da garantujem (sto se tice date ere), cak i "voljno oscilatorni samozapaljujuci" X1 radi kod nas skoro 10 godina svakog dana u datom rezimu, sto kao integralac, sto samo kao izlaz bez i jednog stucanja, i verovatno ce raditi jos nekih 20-30 godina....

Link to comment
Share on other sites

Ovu dilemu je potpuno razjasnio Kale021, tako da samooscilovanje moze da postane istorija i tamo gde postoji.

To sam onako vise zargonski napisao, u vreme kupovine su se procesljali svi strani forumi na kojima je je bilo razjasnjeno sta-kako-zbog cega i sl, takodje ovaj primerak je druga serija za evropsko trziste, tako da tu nema problema. Osim sto ga je prethodni vlasnik zalio pivom, ali pre 10 godina izbor kod nas je bio ravan nuli, zelja jaka, pa se islo posto poto, ali sredilo se i to, doduse nisu se nasli Sankeni za "opijeni" kanal, posluzile su Motorole. Sad kako je globalno trziste (uslovno receno) dostupno i nama, mozda se jednog dana i dovede u "fabricko" stanje, ali posto radi kao tercijalni (kancelarijski) sistem videcemo. Umori se covek od kupovine po Srbiji gde u 99% uvek ima neko "ALI".

Pedja mislim da bi trebali pozabaviti se rupom izmedju basa i srednjeg i tada bi veliki sistem bio kompletan i mogao parirati malom iako je 21w54 tesko dostizan. Po meni najbolji Dynaudio drajver.

Nema rupe, 30W100 je rezan na 500Hz ili 600Hz (pricam iz glave, nisam 100% siguran), D52AF se linearno spusti do oko 700-800Hz (opet iz glave), tek tada pocinje da pada, sa preklopom nema rupe, samo je stvar ukusa, za moj, malcice svetlija slika, koju D52 reprodukuje u svom donjem spektru, moglo se ici na recimo 15W75 da on radi od nekih par stotina Hz do (opet recimo) 2KHz, pa da D52 preuzme ostatak do nekih 5KHz, itd. Tada bi se slika priblizila onoj sa 21W54 (do neke mere), ali zbog male osetljivosti 15W75 kutija bi se morala "ubiti" par decibela, sto ne bi da radimo nikako zarad drugacije boje zvuka unutar opsega od tih 1KHz (recimo). Snimali smo kutije, kada nadjem snimak ili snimimo ponovo postavicu, u datoj prostoriji, i izuzmemo li uticaj sobe do 300Hz kutija je radila, u +/- 2.5 decibela do 20KHz, kada se izadje iz ose tj sedne na poziciju slusanja, dodje da malog pada na oko 17KHz > sto je i naravno normalno. U datim uslovima, jeste ovo neka vrsta kompromisa, ali sa kojom se moze ziveti. Npr. da se predje na M560 tada bi neka 15-ica bila obavezna, zbog krive samog srednjotonca, nije u stanju da preuzme posao D52, tako da on ostaje najbolji odnos $$$/dobijeno uz cenu njegove boje zvuka/transparentnosti pri nizem spektru. To je onako ukratko.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...