Jump to content


"Pravlljena" pojacala


pera451

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

ma znas koje je ......... http://www.hifi-forumi.com/forum/viewto ... 706#p78706

promenilo je vlasnika , zahvaljujuci malom domundjavanju putem PM-ova ......... samo nisam styigao to da postam u predmetni thread ...

eto - da mi treba , ne treba ,ali cisto da se nadje :-)

malo ce da svirucka ovako , a kad nadjem malo vremena da ga pretresem ........ preklopnike, elkove , trimere i sl ........

iskreno - iznenadjujuce dobro SVIRA (dakle - ne zvuci) za tolike godine .......

eh - da - i nije mosfet u izlazu , no bipolarac ............ vrsta kaskode u izlazu

Link to comment
Share on other sites

........

Eh, nekako mi se sve javljalo da je ON u pitanju. Jesenas sam se par puta Äuo sa Dekijem, ali je izgledalo kao da se neće rastajati sa Hitachi-jem. A stvarno je mnogo dobro pojaÄalo, odliÄno! Puno dobre muzike sam se preko njega nasluÅ¡ao.

Link to comment
Share on other sites

pa kada su cevi mikrofonicne (sto hoce ako se ne ispune neki neophodni uslovi pri dizajnu i odabiru komponenata) onda reaguju na vibracije.

Ali glupo je to generalizovati. Kao kada bih rekao da ne volim tranzistorska pojacala jer se samozapaljuju (samo zato sto sam ja imao pojacalo koje je bilo sklono istom).

To je stvar dizajna i paznje pri realizaciji istog - nista vise.

Poz

Link to comment
Share on other sites

U jednom domaćem hi-fi Äasopisu s kraja 90-tih proÄitao sam komentar da su pravljena lampaÅ¡ka pojaÄala doÅ¡la na loÅ¡ glas zbog nestruÄnosti pojedinih majstora,i u tome ima bar malo istine. InaÄe sam kao vlasnik za sada 2 varijante,jedne sa VT-4C,a druge sa 6080,koje je odradio majstor iz Kostolca,izuzetno zadovoljan.Odradjen je i jedan sa tranzistorima,vidjen i ACCUPHASE...

Sve to lepo radi,ako je korektno napravljeno,sigurno i u većem rangu cena u poredjenju sa fabriÄkim.Ovde ste u mogucnosti da sami birate kvalitet komponenti,kondenzatora,trafoa,konektora...,dok se definitivno kod serijske proizvodnje negde pomalo i Å¡tedi.Tako da npr.u rangu cena 500-1000 e možete da dobijete pojaÄalo koje radi ako ne bolje,onda ni loÅ¡ije od fabriÄkog 2-3 puta skupljeg.Jedino...one lepe kutije,natpisi,zvuÄna imena...Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

A što ga prodaješ po ceni (maltene) koliko su te koštali delovi? To je ponižavajuće. :-) Ako ti ne ceniš svoj rad, neće ni drugi.

Opali dosta veću cifru, i pre ćeš prodati. Stvarno to mislim. Nije poenta u ceni. (Nažalost) Većina ne zna šta je to, pa ni ne razmatra, bez obzira na cenu. Onaj ko zna, platit će.

Kombinacija (komplet) MPA + pretpojaÄalo ne bi trebalo ni nuditi za manje od 900-1000 Evra.(ako su dobro složeni) Dovoljno je uporediti sa nekim fabriÄkim modelima. Rotel? NAD?

Link to comment
Share on other sites

Ako cemo o nestrucnosti , Kostolac je prepun" majstora za vrhunske masine" a ustvari tamo samo jedan covek moze da napravi nesto ako hoce ! I mislim da nema naslednika sto se tice pojacala ! Svaka cast ljudima koji pojkusavaju da nesto naprave ali pre svega je bitno dali hoce da se komercijalizuju ili to rade iz zadovoljstva pa uz to padne neka lova!

U jednom domaćem hi-fi Äasopisu s kraja 90-tih proÄitao sam komentar da su pravljena lampaÅ¡ka pojaÄala doÅ¡la na loÅ¡ glas zbog nestruÄnosti pojedinih majstora,i u tome ima bar malo istine. InaÄe sam kao vlasnik za sada 2 varijante,jedne sa VT-4C,a druge sa 6080,koje je odradio majstor iz Kostolca,izuzetno zadovoljan.Odradjen je i jedan sa tranzistorima,vidjen i ACCUPHASE...

Sve to lepo radi,ako je korektno napravljeno,sigurno i u većem rangu cena u poredjenju sa fabriÄkim.Ovde ste u mogucnosti da sami birate kvalitet komponenti,kondenzatora,trafoa,konektora...,dok se definitivno kod serijske proizvodnje negde pomalo i Å¡tedi.Tako da npr.u rangu cena 500-1000 e možete da dobijete pojaÄalo koje radi ako ne bolje,onda ni loÅ¡ije od fabriÄkog 2-3 puta skupljeg.Jedino...one lepe kutije,natpisi,zvuÄna imena...Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Da u pravu si ali pored njega se svercuje jos mnogo ljudi koji se predstavljaju kao experti a ustvari su nista samo bleda senka pomenutog gospodina ! Inace vrlo prijatan covek koji poznaje dosta gradiva , ali je moja preporuka da ako hocete da saradjujete sa njim mnogo je bolje da to uradite preko nekog ko ga dobro poznaje jer to daje mnogo bolje rezultate nego obicno!!

Pa koliko to ljudi ima, ja sam mislio da se obicno pominje g. Djoka Kenjalo, ili?
Link to comment
Share on other sites

Najpre,pozdrav svima!

Nisam hteo da navedem ime "doticnog gospodina" jer nisam zeleo da to mozda lici na reklamu.Da,pogodili ste ,majstor koji je to napravio je upravo pomenuti gospodin.Drage kolege,ako tako mogu da Vas oslovim,meni se cini da su male mogucnosti da takav majstor,pre svega ljubitelj dobrih"masina"kako on to cesto zna da kaze,pogresi.Moguci razlog potrebe za eventualnim preporukama je verovatno,oprostite ako gresim,iz razloga sto je neko njegove krajnje korektno odradjene pojacivace,komercijalizovao,tvrdio pazar...Lemond je u pravu sto se tice jednog i jedinog,a u svakom slucaju verujte,to je utisak koji je godinama prisutan,zadovoljstvo.Ja nevidim drugi razlog zasto bi neko ko je penzionisani inzinjer TE Kostolac,koji istu ustanovu jos uvek sa energetske strane ,pre svega,a zatim i kao elektronicar,"drzi u malom prstu",radio takve stvari.Ima dovoljno sredstava da moze da seta,vozi skuter...

A da ne bi bio pogresno shvacen,ima ova zemlja jos izuzetnih majstora,sve cestitke Nikicu(NAT),Vukusicu,Dayens-u...,i VELIKO izvinjenje ostalima koje nisam nabrojao.

Pre 10-tak godina donesem kuci pravljen pojacavac,predpojacanje sa lampama a pojacanje sa ventilatorom na sredini i tranzistorima poredjanim na hladnjake sa jedne i druge strane.Lepo je to radilo,ali izgled :-) ,a na manjim jacinama se vise cuo ventilator nego...

Iz tog razloga sam pomenuo neke ljude koji to zaista znaju,i neke koji imaju dobru volju,ali..

U svakom slucaju svima zelim puno uspeha,a ostalima veliki pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Nije nikakva reklama pomenuti Djordja Kenjala iz malog mesta Kostolca vec je problem sto lik nije iz nekog veceg grada nego neki provincijalac koji je ceo zivot proveo u tom gradu i nikada se nije komercijalizovao , to ga nije interesovalo jer nije ziveo od hi-fi-ja vec od necega drugog ! Upoznao sam doticnog gospodina igrom slucaja ,vrlo prijatan covek od koga moze da se nauci pre svega ! I cuo njegovo misljenje o mnogim svetskim firmama i o prodaji magle i ostalih tvorevina danasnjeg HIFI-ja !Da ne odem u off jer ovo nije tema o doticnom gospodinu , ali neznam sta te konkretno interesuje od uredjaja , ja sam pristalica studijskih uredjaja jer po meni ako se u studijima koriste pri snimanju muzike sigurno su dobri i pri reprodukciji , mozda ce neko da se protivi toj tvrdnji ali ja ostajem pri tome da su studijske masine neprevazidjene !!!Ali svako ima svoj ukus i svoje stavove!! Pozdravquote="pera451"]@Srele,

ja nemam problem sa pominjanjem imena, zato sam ga i rekao. A od reklame ne treba bezati...

Ovaj thread sam i zapoceo da bih cuo ko sta pravi i kako...

Link to comment
Share on other sites

Sto rece Lemond da ne odemo u off sa g-dinom Djokom,mada definitivno(jos jedan razlog je i taj sto se i ranije pricalo o njemu), zasluzuje paznju.Vrlo je bitno sta neko zahteva od uredjaja,tj.kakav pojacivac zeli.Ako uzmemo u obzir da vecina muziku slusa u 15-25m2,koji je to pojacavac,zvucnik,izvor,u odredjenom rangu cena,najbolji,pa da ga vecina kupi,napravi(sam ili uz pomoc nekog stvarno majstora,kao sto je jedan od njih malocas pomenut) i slusa.Sebi kaze,nema vise razocarenja,ubedjivanja,odvajanja sitnih i krupnih para za bolje.Gde je tome kraj?Poenta je ta da bez obzira da li ce Pera u ovom trenutku da kupi fabricki ili pravljen pojacivac,verovatno ce pozeleti mozda vec naredne godine da ga promeni,unapredi,kupi jos neki...

Rece jedan hi-fi trgovac,inace moj poznanik,da bi ako bi neki kompetentan zdravstveni radnik cuo sta oni pricaju kada se 1-2 puta okupe i druze,dobili bi besplatne boravke za oporavak i to bez uputa...

Ja jednostavno zelim svima da sa svojim "kombinacijama",ma kakve bile, budu 100% zadovoljni i uzivaju u muzici.Menjajuci komponente,izmedju ostalih i pojacala,moja muzika se svela na na svega 200-300 LP-CD izdanja,mada bi verovatno ta cifra bila i 3x veca da do sada nisam po nekoliko puta menjao komponente.Prave formule izgleda da nema...Sta mislite,sta slusa neka holivudska zvezda ili neki igrac npr. Reala,inace zaljubljenik u hi-fi?Ima li fabricki ili pravljen pojacavac?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...