Jump to content


"Pravlljena" pojacala


pera451

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

@Siroma,

posto sam u fazi pravljenja dece radije bih zadrzao staro radno mesto, bar do daljnjeg...

Ja nisam hteo da sedim u vecoj kancelariji koja je bizu trafoa, a kamoli da se problizavam stvarima kojima se ti bavis... Ortak mi je radiolog, skoro je oborio rekord u primljenoj dozi... Nadam se ako uskoro dobije klinca da ga nece maziti po GLAVAMA...

Ostajem da rintam non-stop :ruganje.

Ozbiljno sam se zamislio nad Radule-ovim komentarima...

Link to comment
Share on other sites

@Siroma,

posto sam u fazi pravljenja dece radije bih zadrzao staro radno mesto, bar do daljnjeg...

Ja nisam hteo da sedim u vecoj kancelariji koja je bizu trafoa, a kamoli da se problizavam stvarima kojima se ti bavis... Ortak mi je radiolog, skoro je oborio rekord u primljenoj dozi... Nadam se ako uskoro dobije klinca da ga nece maziti po GLAVAMA...

Ostajem da rintam non-stop :ruganje.

Link to comment
Share on other sites

.....

'Opravljaj ti linearne akceleratore, menjaj izvore na radioaktivnim masinama, podesavaj dozu zracenja u toleranciju od 0,3%, i odgovaraj pred zakonom za to sto si nastelovaso, pa ces imati beneficirano 18 za 12 i od 8 do 14 , i leganje kuci po ceo dan kad je sve u redu, ali kad je stani-pani onda 24/7 od non do stop.

Da sam inteligencija neznam a da sam postena jesam cim sam siroma ( Branko)

Link to comment
Share on other sites

'Opravljaj ti linearne akceleratore, menjaj izvore na radioaktivnim masinama, podesavaj dozu zracenja u toleranciju od 0,3%, i odgovaraj pred zakonom za to sto si nastelovaso, pa ces imati beneficirano 18 za 12 i od 8 do 14 , i leganje kuci po ceo dan kad je sve u redu, ali kad je stani-pani onda 24/7 od non do stop.

Da sam inteligencija neznam a da sam postena jesam cim sam siroma ( Branko)

Link to comment
Share on other sites

@pera451:a sta bi bilo recimo da svoj problem resavas sa jednim aktivnim zvucnikom kao sto je ovaj:

http://cgi.ebay.at/Philips-MFB-545-Akti ... dZViewItem

Ovde je cena extremno preterana,to se moze naci nekad za 300-400 eura,resio si problem uparivanja pojacalo/zvucnik,treba ti samo preamp :ruganje

Da stvar nije bas toliko bezazlena,Philips MFB 545 je usao u sistem kod jednog poznanika,sasvim slucajno,na prstima..nedugo posle toga su se nasli u oglasima njegov Wilson Benesch Act One,Levinson 331/390S,Nordost Valhalla kablovi :ruganje

think about it...

:ruganje

Link to comment
Share on other sites

@Paja959,

ideja je dobra, ali ja sad imam Ka2 i ne bih da menjam koncepciju. Ostaje mi samo da vidim kako cu da se priblizim resenju.

Prvo hocu da improvizujem neko predpojacalo, da bih mogao da pozajmim pravljenu Hiragu od poznanika i upoznam se sa tom skolom zvuka, jer nikada nisam imao u kuci A-klasu.

Ako mi se ne svidi, onda cu verovatno da uzmem nekog Rotela ili sl. kao mali korak napred u odnosu na moj NAD 3220, a u medjuvremenu ce da merkam neki povoljan polovan Menuetto i neku phono sekciju... Onda privremeno resenje ide napolje...

Ka2 ostaje, a ostalo cu da vidim usput...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pravio pojacala i svirala su ali nikad necu zaboraviti kad sam kao klinac isao u Bg, kupovao spravu, jedva cekao da dodjem kuci i poslusam je. Cudan neki osecaj u stomaku. Sem toga imam fabricko pojacalo i kad mi je dosadilo prodao sam ga kao sto sam ga i kupio. Sada trenutno imam pravljeni Quad 606 i nemam kome da ga prodam jer niko ne veruje sta je unutra ma koliko dobro kutija izgledala. Takvih pojacala mozes da se resis samo po kaficima kojima nije bitno kako izgledaju ni kako zvuce. Imam trenutno u radu jos 3 razlicita pojacala i kad i h zavrsim znam da ce ostati zauvek kod mene jer isto tako necu hteti da ih dam upola cene koliko su mene kostala.

Kada izracunam koliko su me kostali delovi za izradu za dvadesetak posto vise mogao sam da kupim preko prijatelja na ebay fabricko pojacalo u perfektnom stanju.

N aprimer pre par meseci je bio na ebay Cambridge A100 za 150eura bez licitacije. Ili pre mesec dana Tandberg 3012 za 300eura.

Sto se tice malih pojacala imao sam Nait, A1, Cirus, Nad i sve to lepo svira ali ni blizu Hi-Fiju. Cak i ovaj Cambridge A100 zvuci pomalo mutno ali prijatno.

Preporucili su ti da poslusas pojacala i to bi trebao uraditi i to u svojoj sobi. Kada nadjes pojacalo tragaces za kablovima. Sledeca komponenta ce biti cd ili dac. Ovo je kolo iz kog se ne izlazi i ako nemas vremena kupi bilo sta od best-buy i slusaj muziku ali to nije Hi-Fi.

Pojacalo koja bih ja preporucio su Hafleri iz serije 9xxx, Electrocompaniet, Doxa 70, ali u 250eu tesko izvodivo. I ne slazem se da pojacalo mora biti od 2000 godine na ovamo. Dva tridesetogodisnjaka koja jako lepo sviraju su Sansui 919 i sugden A21. Pogledaj ocene po netu.

Pozdrav Audiofilima od novog clana

Link to comment
Share on other sites

@Impuls,

tvoj post me inspirisao da napisem jedno poduze pismo, a i da iznesem par zapazanja.

Ja sam pravio pojacala i svirala su ali nikad necu zaboraviti kad sam kao klinac isao u Bg, kupovao spravu, jedva cekao da dodjem kuci i poslusam je. Cudan neki osecaj u stomaku.

Link to comment
Share on other sites

Machinori-ja cu da kontaktiram, moram da odvojim neki vikend da mozemo da napravimo session bez opterecenja i zurbe, kada i on moze.

Ja od tih "da me zelja mine" imam zasad jedan stari Pioneer receiver - sa drvenim (sic!) plocama sa strane. Zvucno nije vise toliko kompetitivan, ali zato mu skala lepo svetli :plakanje. Kupio sam za ga u Nemackoj za smesne pare, jedino ga je trebalo vuci autobusom ovamo...

Hafler mi se cini pogodan za eksperiment - sve je lako dostupno, a ne kao A1. Tu bi, cini mi se, covek relativno lako mogao da ubaci kompletne nove plocice, a i povrsina hladnjaka je velika i oni su smesteni spolja. Sto se zvuka originala tice, sto jes, jes, on ni tada nije bio poznat po prefinjenosti. Doneo sam ga iz Londona u kitu 1987. godine i to sto sam ga proneo kroz aerodrom bez carine mogu da zahvalim nekoj pevaljki.

Taman meni carinik gleda prvu torbu, a ona puna knjiga... Gleda on mene, onako kao maloumnika, avion iz Londona, svi vuku neka kolica sa televizorima, a majmun punu torbu knjiga. I taman on da pogleda drugu torbu u kojoj je bio Hafler, kad naidje neka pevaljka, cisti pod krznom, on je pogleda i meni odbrusi "Ajd, prolazi!", nece covek valjda da gubi vreme sa cobanima i budalama.

Eto neka korist i od pevaljki...

Link to comment
Share on other sites

Hvala na opsirnom postu. Sve mi je to poznato. Moju prvu audio spravu sam kupio 1982. godine i imao pauzu od 10 godina od 1991.do 2001. pa sam se vratio. Predivan osecaj.

Kad sam rekao hafler mislio sam na modele 9300, 9303, 9500, 9505... Modeli nisu u c klasi ako za njih treba hladnjak duzine 45cm i visine 13cm po kanalu i poprilicno su vruci. Pravim ga i pri kraju sam. Mozda za mesec dana prosvira. Prijatelj ga je vec napravio i mogu reci da je zvuk izuzetan. Materijal me kosta do sad oko 600 eu iako smo sve kupovali na najvecu kolicinu da bi jeftinije prosli. Uzmi u obzir da su dupli tranzistori u jednom kucistu tipa 2sk389, 2sj109 oko 6 eu komad i da m treba 8 kom. izlazni fetovi oko 4 pa puta 16. Bakarna sina za tranzistore jer im je telo emiter pa idu bez izolatora ok 30. silikonski izolator izmedju aluminijskog hladnjaka i bakarne sine 15eu. Cornell dubilier elkovi 50eu direktno iz amerike. Trafo 1.4kw sam sam motao 80eu. A gde su ostali delovi, plocice, kutija, terminali... I akd pogledam da sam sve mogao ne ebay da kupim za 800 ili manji model hafler 9130 koji je letos prodan za 380eu.

Razumem osecaj ushicenja kad nesto napravis sam, ali trenutno imam kupljene delove za jednog elektrokompanieta u kog idu 24 izlazna tranzistora, delovi za doxu 70signature i za gainclona za kog sam pripremio 500w torus i siemens sikorel elkove sa MUR diodam u ispravljacu a panasonic FC na plocici. I kad opet saberes bez 200 ni da se okrenes.

Prijatelj je pravio sebi iz predpojacalo po svojoj semi. Balansirani ulaz u A klasi, kao i svi ostali ulazi. Izlaz u A klasi, releji na preklapanju, ALPS, oklopljeni torusi 3 komada, stampaljka 35x23cm i dosadasnja racunica bez kutije je oko 400eu. Sta ako pozeli da za koju godinu zameni. Kome ovo prodati?

I za sve one koji ovo citaju a hoce da kupe lampasko predpojacalo rado bih rekao koju rec. Najlepsi zvuk je single ended lampe sa osetljivim kutijama. Problem je sto svaki potres pojacala se cuje u kutijama, vek lampi u single ended sistemu je oko 500 sati, kompenzacija na kablovima za zvucnike. Voleo bih imati ovakav sistem ali samo kao rezervni. Kad se uzelim i sve isteram iz kuce da malo poslusam a posle se opet vratim na zemaljske sisteme.

Necu vise da filozofiram. Idem da slusam muziku. Moja preporuka je Tsuyoshi Yamamoto. Ako ga niste slusali poslusajte. Dzezer kog u Japanu cene u istom rangu kao i cara.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Veliki pozdrav svim Älanovima i sve najbolje u Novoj godini!

Jedno od pitanja koje će,Äini mi se,uvek biti aktuelno.I pored toga Å¡to sam trenutno vlasnik 2 pojaÄala,jednog SE sa VT-4C,drugog koje je kombinacija FET-ova i lampi 6080,u izradi je jos jedno,FET tranzistorac.Jos ga nisam ni Äuo,a vec razmisljam o ACCUPHASE E202.

Kada sam svojevremeno razmiÅ¡ljao o tome da se "skrasim",odlucio sam se za SE sa VT-4C,kao neÅ¡to Å¡to je trebalo da bude najbolje i sada i u budućnosti(mislim na koncepciju i zvuk),i to zaista lepo radi.Ali videh E202,postoji mogućnost da ga Äujem i u mojoj prostoriji 15-20m2,na YAMAHA NS-690II zvuÄnicima.InaÄe imam i TRIANGLE TITUS-e.

Ima li neko iskustva,tj.šta tipujete kao dobitnu kombinaciju?Može li stari ACCUPHASE da nosi pobedu?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...