Jump to content


"Pravlljena" pojacala


pera451

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Prvo da budem precizan - ne govorim o prozvodima domacih firmi - Dayens i BAS nisu "pravljena" pojacala.

Nuzno im ne fali nista. Samo, kao inzenjer ne razumem ideju da covek menja nesto sto se kao koncepcija dokazalo tokom godina, osim ako nema tim i sredstva koja bi gaantovala da ce na kraju dobiti nesto novo i bolje,

Da bi me bolje shvatio, dacu ti primer iz auto industrije. Razvoj novog vozila kosta reda velicine milijardu evra. Posto Zastava te pare nema. mnogo je bolje da pravi rezervne delove za vozila koja se ovde najcesce srecu, ili da licencno pravi neki uspesan strani model, nego da sama nesto karabudzi.

Sto se tice radova entuzijasta koji nesto prave "onako", da oprobaju svoje znanje i kao izazov, to je lep hobi, ali proizvod toga nije nuzno nesto sto bih ja voleo da kupim.

Ni mene ne bi interesovala Hiraga da se pojavila juce, pa makar dolazila i iz Pariza. Zanima me posto je posle 30 godina taj koncept uglavnom osvojen i izbrusen.

Link to comment
Share on other sites

A zaÅ¡to Pero ne bi probao da posluÅ¡aÅ¡ nekoliko pojaÄala koja te zanimaju (imam utisak da već imaÅ¡ neku selekciju po pitanju toga Å¡ta ti se dopada a Å¡ta ne), pa da nas izvestiÅ¡ o tome?

Industrijska DaÄija v.s. pravljeni Maserati... i sl... :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Ja bih to rado, ali...

Na posao polazim u 7, vracam se u 5,6, ili kad dodjem i donosim posao kuci. Najcesce na posao idem i nedeljom, a subotom radim kod kuce.

Koliko je realno da krenem da slusam redom, a da prethodno ne izvrsim uz pomoc forumasa nekakvu selekciju? Ako krenem redom, trebace mi godine na preslusam i to svaki put na nekom drugom sistemu, tj. bez ikakve relevantnosti.

Za cenu Dacije neces dobiti Maserati, pa ni star 50 godina. Kvalitetne komponente kostaju puno, a neko ko pravi 2 komada pojacala godisnje sigurno nece imati bolju nabavnu cenu delova od nekog ko pravi 5000., tj. "pravljeno" pojacala moze da bude i skuplje od fabrickog istog kvaliteta. A ni oni koji ih prave nisu liseni pohlepe kao temeljne ljudske osobine...

Postoji i poslovica: Englezi se uce na Kembridzu, a Srbi na svom iskustvu. Ja bih radije koristio tudja, ako postoje, nego pravio svoja na silu.

Kao primer pogledaj moj komentar na temu Celestion Ditton 22.

Link to comment
Share on other sites

ne verujem da postoji bilo kakvo "organizovano" pravljenje takvih pojaÄala. mislim da se pre može naići na poneki komad na oglasima. verovatno ima dosta ljudi koji umeju da naprave bilo Å¡ta po Å¡emi, ali to je već druga priÄa.

Link to comment
Share on other sites

Eto da ti kazem ovako, onaj koji je dao 5000e za pojacalo i posle cuo neko od pravljenih tim redosledom koji si napisao, statisticki je vise podlozan samoubistvu i teskoj klinickoj depresiji . :ruganje

e da, i za njihovu cenu i broj osmeha koje izmame korisniku, nijedan pravljeni uredjaj ne spada u kategoriju "izbegavavjte" bar ne ovi koje si napisao .

Hiraga

JLH

BabelFish

Pass (ko ga napravi kako treba)

GainC

....

way to go!

Link to comment
Share on other sites

NajjaÄa karika u sistemu je ipak zvuÄnik. Zato mislim, da je kupovina vrste pojaÄala, pa i sa tim marke, podložna-ovisna o tipu zvuÄnika, Äak i o vrsti muzike, koje sluÅ¡aÅ¡.

ÄŒesto puta previÅ¡e dajemo vodeću ulogu pojaÄalu, a znamo, da su u tom timu važni i drugi igraÄi.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Ja bih to rado, ali...

Na posao polazim u 7, vracam se u 5,6, ili kad dodjem i donosim posao kuci. Najcesce na posao idem i nedeljom, a subotom radim kod kuce.

Postoji i poslovica: Englezi se uce na Kembridzu, a Srbi na svom iskustvu. Ja bih radije koristio tudja, ako postoje, nego pravio svoja na silu.

Link to comment
Share on other sites

ima li ko odgovor da da coveku?

lepo je pitao za info koji njemu treba, pa pretpostavljam da zna sta hoce ....

elem - bar za moje znanje - kod nas nesto ima firmica i pojedinaca ( da ne kazem radnika i postene inteligencije :ruganje ) koje izradjuju cevne ampove ;

buduci da je bar to sve topla voda - da li cevni amp dolazi u obzir?

btw - ja sam pravio i Hiragu i Jlh i A1 i Babelfish ( :ruganje ) i par Zenova itd ........ ali nista na regularnoj bazi ;

ili ja zivim predaleko od zile kucavice protoka audio novca , ili toga novca nikad nije bilo .....

hehe - edit -

@siroma - koji si ti fantom ......... :ruganje

da nisi policajac .......... :ruganje

edit edit :

ma sigurno si - postena inteligencija :ruganje

Link to comment
Share on other sites

@Zare,

ja sam samo komentarisao poredjenje Dacije i Maseratija koje ne stoji, tj. vrlo je optimisticno,

Pravljeno pojacalo za te pare moze da bude i bolje i gore, zavisi kako ga napravis! Ali Maseratija neces dobiti za te pare...

Estetski je, medjutim, rezultat obicno katastrofalan... A sigurno je da Maserati ne lici na ono sto vidjamo na nasim ulicama, tipa Opel Kalibra sa spojlerima iz garaze pricvrscenim zardjalim vijcima sa Kalenic pijace...

Ja bih u svakom slucaju, ako nesto budem pravio, nasao neko izgorelo fabricko pojacalo od pre 100 godina, sa dobrim hladjacima i ugradjvao ostatk unutra...

A od NAD-a ima mnogo smrdljivijih fabrickih stvari...

Link to comment
Share on other sites

@Zare,

ja sam samo komentarisao poredjenje Dacije i Maseratija koje ne stoji, tj. vrlo je optimisticno,

Pravljeno pojacalo za te pare moze da bude i bolje i gore, zavisi kako ga napravis! Ali Maseratija neces dobiti za te pare...

Estetski je, medjutim, rezultat obicno katastrofalan... A sigurno je da Maserati ne lici na ono sto vidjamo na nasim ulicama, tipa Opel Kalibra sa spojlerima iz garaze pricvrscenim zardjalim vijcima sa Kalenic pijace...

Ja bih u svakom slucaju, ako nesto budem pravio, nasao neko izgorelo fabricko pojacalo od pre 100 godina, sa dobrim hladjacima i ugradjvao ostatk unutra...

A od NAD-a ima mnogo smrdljivijih fabrickih stvari...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...