Jump to content


5 velicanstvenih


artintact

Recommended Posts

  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...

1. Citizen Kane

Bez dileme i objasnjenja, definitivno najveci i najjaci film.

2. Ko to tamo peva

Napomena - Ovaj film definitivno nije komedija. Pre desetak godina sam imao prilike da pitam Dusana Kovacevica cemu ona baba koje cas ima a cas nema u autobusu. Odgovor je bio kratak - Ona prestavlja smrt!

Inace, ja sam babu uocio pri prvom gledanju a znam ljude koji su 5-6 puta gledali film i hteli da se klade da u autobusu nema nikakve babe. Ako je niste ni vi primetili, iduci put pazite na casu!

3. The Name of the Rose

Ruza je simbol, znate vec cega... :cheers pa film mora da bude na listi, a i onako je extra...

4. One Flew Over the Cuckoo's Nest

Kod nas je nespretno preveden kao Let iznad kukavicjeg gnezda ali Cuckoo's Nest je u anglo slengu naziv za ludnicu. Cisto da ne trazite skrivena znacenja naslova filama...

5. The Bridge of Madison County

Znam, znam u pravu ste ako ste pomislili - E, budaleeeee. Ali, film je ukratko prepricao Dusan Radovic u surovo iskrenom aforizmu - Muz, to je onaj koji vas je nekada voleo. Zena, to je ona koja je volela drugog, a udala se za vas!

Na ulazu u listu su se tukli: Forrest Gump, Hair, Deliverence, A Clockwork Orange, A Space Odyssey 2001, A Beautiful Mind, Terminator 2: Judgement Day, Rain man...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...